Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Awaria alfy - prośba o pomoc

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 jtdm aut.
    Postów
    7

    Domyślnie Awaria alfy - prośba o pomoc

    Witam
    Jestem dumnym posiadaczem alfy 159 2,4 jtdm automat z 2008 roku. Auto sprawowało się bez zarzutu do poniedziałku kiedy to stanęło na A2 pod Łodzią. Auto zostało sholowane do Bydgoszczy gdzie mieszkam i wstawione do autexu gdzie alfe kupiłem i serwisuje. Wstępna diagnoza mówi że w wyniku zerwania dolnego paska osprzętu, który to pasek rozwarstwił się i pękał wzdłuż, jego kawałek wpadł pod pasek rozrządu co spowodowało przeskoczenie tego drugiego i samochód stanął (jeszcze nie wiadomo czy definitywnie). Dodam że rozrząd wymieniało aso Autex 10.000 km temu. Podczas wymiany rozrządu to samo aso oceniło stan pasków osprzętu na dobry i ich nie wymieniło. Moje pytanie brzmi: Czy to jest w ogóle możliwe aby fragment paska osprzętu dostał się pod rozrząd który chyba jest zabudowany? Czy pasek osprzętu może pękać wzdłuż w wyniku uderzenia np. kamieniem? Prosiłbym o pilną odpowiedź gdyż autko stoi, autex wycenia szkody, a ja nie wiem co robić i czy płakać i płacić czy wojować gdyż wina leży w ich niedopatrzeniu lub lenistwie.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    słyszałem o takich przypadkach aczkolwiek jak zabieram sie za rozrząd to tyle jest rozbierania że cięzko mi uwierzyć że jakieś resztki paska sa w stanie dostać sie do rozrządu.

    Szkoda że nie zerknąłeś pod maskę i nie pstryknąłeś fotki - bo skoro 10 tys temu robili rozrząd mogli coś spier**** i dlatego przeskoczył / spadł czy inne cuda. A teraz Ci wciskają ze to pasek się wkręcił.

    Pasek może pęknąc wzdłuż jak nie ma osiowości w prowadzeniu tego paska i rolki go po prostu przecinają. Widziałem coś takiego przy zajechanym kole pasowym.
    Ostatnio edytowane przez pampik ; 07-05-2014 o 07:04

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Współczuję...
    Zdarza się tak, że uszkodzeniu ulega koło pasowe i jego elementy np. kawałki gumy wpadają pod pasek rozrządu i sieją zniszczenia...
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Ja miałem przypadek ze zużyte rolki pk spowodowały jego rozciecie wzdłuż i fragment wbił sie w szczelinę obudowy rozrządu. 5mm od tragedii...

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 jtdm aut.
    Postów
    7

    Domyślnie

    Czyli diagnoza autexu może być słuszna. A jeszcze jedno pytanie - czy przegląd alfy z wymianą rozrządu po 150 tys km obejmuje wymianę pasków osprzętu i kół pasowych.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Ja miałem przypadek ze zużyte rolki pk spowodowały jego rozciecie wzdłuż i fragment wbił sie w szczelinę obudowy rozrządu. 5mm od tragedii...

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nie. Na stronie 225 instrukcji masz pełny wykaz czynności serwisowych.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #8
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał diddy79 Zobacz post
    Witam
    J i wstawione do autexu gdzie alfe kupiłem i serwisuje. Wstępna diagnoza mówi że w wyniku zerwania dolnego paska osprzętu, który to pasek rozwarstwił się i pękał wzdłuż, jego kawałek wpadł pod pasek rozrządu co spowodowało przeskoczenie tego drugiego i samochód stanął (jeszcze nie wiadomo czy definitywnie). Dodam że rozrząd wymieniało aso Autex 10.000 km temu. Podczas wymiany rozrządu to samo aso oceniło stan pasków osprzętu na dobry i ich nie wymieniło. Moje pytanie brzmi: Czy to jest w ogóle możliwe aby fragment paska osprzętu dostał się pod rozrząd który chyba jest zabudowany? Czy pasek osprzętu może pękać wzdłuż w wyniku uderzenia np. kamieniem? Prosiłbym o pilną odpowiedź gdyż autko stoi, autex wycenia szkody, a ja nie wiem co robić i czy płakać i płacić czy wojować gdyż wina leży w ich niedopatrzeniu lub lenistwie.
    ja bym na pewno zaczął od rzeczowej rozmowy
    bo skoro biorą kasę za serwis i przegląd itp to jakaś odpowiedzialność powinna być
    owszem - nikt nie zagwarantuje tyle i tyle km na tym czy innym pasku
    ale skoro robili serwis i stwierdzili że jest ok a jednak poszło to może jako "solidna" firma będą w stanie negocjować warunki serwisu ??








Podobne wątki

  1. Prośba o pomoc w optymalnym wyborze ALFY 156
    Utworzone przez Cinek177 w dziale 156
    Odpowiedzi: 114
    Ostatni post / autor: 14-05-2014, 17:41
  2. Prośba o pomoc w sprawie skorodowanej Alfy.
    Utworzone przez kabanow w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 22:23
  3. [159] Prośba o pomoc w poszukiwaniu Alfy 159
    Utworzone przez Lotczik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-06-2012, 13:19
  4. pytanie do fanów alfy- prośba o pomoc
    Utworzone przez adek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-11-2011, 22:25
  5. [145] prośba o pomoc w zakupie alfy
    Utworzone przez czopas88 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory