Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: Alfaobd

  1. #11
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar 0prawca
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Koło... Krakowa.
    Auto
    AR BRERA 2.2 JTS FIAT STILO 1.9 JTDm 8V
    Postów
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał maarkuss Zobacz post
    Polecam laptop + ELM + kabel, słyszałem że "te" na Bluetooth lubią palić gniazdo
    Eeeee tam. To nieprawda jakaś jest.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar elgritone
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    916 / 939 / 955
    Postów
    741

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dreamer Zobacz post
    Mam ten sam niebieski bt i od roku w gnieździe siedzi niewyciagany

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Modyfikowales jakoś tego elma bt? Usuwales rezystor? Ktory? A moze trzeba cos ustawic w telefonie? Ani alfaobd ani torque nie chce zaskoczyc...

  3. #13
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Generalnie powinno hulać, chociaż u mnie czasem muszę usunąć powiązanie z interfejsem i na nowo go sparować. Dopiero uda się połączyć. HTC.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    159SW 16V 150KM, Mercedes Vito
    Postów
    275

    Domyślnie

    Cytat Napisał elgritone Zobacz post
    Modyfikowales jakoś tego elma bt? Usuwales rezystor? Ktory? A moze trzeba cos ustawic w telefonie? Ani alfaobd ani torque nie chce zaskoczyc...
    Nic nie modyfikowałem. Kupując wpisałem w komentarzu, że ma być do 159, przyszedł, podłączyłem i działa. Nigdy nie miałem z nim żadnych problemów. Działa z lapkiem jak i P8.
    Od lata 2016 wpięte cały czas. Na chwile był tylko wypięty jak mi EGR wyprogramowywali Ja złego słowa nie mogę powiedzieć.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa 159, 8V, 115 KM
    Postów
    177

    Domyślnie

    Ja również przy kupnie poprosiłem o usunięcie rezystora pod alfę 159 i działa. Z LG G3 łączy się bez problemu. Teraz walczę z tabletem i instalacją FESa bo framework 3.5 się zbuntował i nie chce mi go zainstalować.
    Jakich programów na komórkę używacie? W sklepie play jest ich trochę, ale żeby dobrać się do informacji o korektach czy wypalaniach dpf to jeszcze nie spotkałem.

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Tytułowy z wątku AlfaOBD - masz wszystko opisane w programie, zrobisz znacznie więcej niż innymi na androidzie (chyba można wszystkie osiowania itp też robic, nie próbowałem bo od większych robót mam MESa na laptopie), a darmowa wersja obsłuży każdy silnik/sterownik, limit jest chyba tylko 20min pracy i 4 parametry naraz wyświetlane. A jak pełną wersję potrzebujesz to 150zł i twoja - ja kupiłem i mam na wszelki wypadek pod ręką w komórce (w aucie za to zawsze wożę OBD2 i adapter typ1)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 07-01-2017 o 01:36
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    159SW 16V 150KM, Mercedes Vito
    Postów
    275

    Domyślnie

    A ma ktoś szablon CSV do ALFAOBD? Jak wysyłam sobie na email dane zapisane w programie, to nie mogę tego odczytać w przejrzysty sposób. Wszystko zapisane w jednej kolumnie i "excelowy" podział nie działa prawidłowo.

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 159 8v
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dreamer Zobacz post
    Nic nie modyfikowałem. Kupując wpisałem w komentarzu, że ma być do 159, przyszedł, podłączyłem i działa. Nigdy nie miałem z nim żadnych problemów. Działa z lapkiem jak i P8.
    Od lata 2016 wpięte cały czas. Na chwile był tylko wypięty jak mi EGR wyprogramowywali Ja złego słowa nie mogę powiedzieć.
    Cześć

    A jesteś w stanie przypomnieć sobie od jakiego sprzedawcy kupowałeś elm ? Mam już jeden który nie działa, a też używam P8. Więc myśle, że twój powinien być okej.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    159SW 16V 150KM, Mercedes Vito
    Postów
    275

    Domyślnie

    Na 100% od PMfactory.
    Dokładnie to:

    http://allegro.pl/show_item.php?item=5782127177


    a to jest wiadomość do sprzedającego: "Bardzo proszę o usunięcie rezystora. Ma to być do Alfa Romeo 159. Dziękuję i pozdrawiam"

    I telefon nie ma tutaj nic do rzeczy, mi działa i z telefonem jak i z laptopem.

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 159 8v
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dreamer Zobacz post
    Na 100% od PMfactory.
    Dokładnie to:

    http://allegro.pl/show_item.php?item=5782127177


    a to jest wiadomość do sprzedającego: "Bardzo proszę o usunięcie rezystora. Ma to być do Alfa Romeo 159. Dziękuję i pozdrawiam"

    I telefon nie ma tutaj nic do rzeczy, mi działa i z telefonem jak i z laptopem.
    Ok dzięki, zamawiam wtedy od niego

Podobne wątki

  1. AlfaOBD - wady i zalety.
    Utworzone przez bubu321 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 09-01-2015, 18:05
  2. [146] Reset silnika ecu w AlfaOBD
    Utworzone przez ŁukaszG w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-02-2013, 14:52
  3. Kasowanie błędów, Diagnostyka FES, AlfaOBD
    Utworzone przez cuoreventi w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 03-10-2012, 19:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory