Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: regeneracja turbosprężarki ze zmienną geometrią 1.9 itd 16v

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    159 jtd 16v
    Postów
    20

    Domyślnie regeneracja turbosprężarki ze zmienną geometrią 1.9 itd 16v

    Odświeżam temat może tym razem trafi się ktoś kto siedzi w temacie. O co chodzi z tymi turbinami, wyłączny dystrybutor między innymi turbosprężarek garett- Moto remo twierdzi że nie regeneruje się turbin ze zmienną geometrią z powodu jej złożonego i precyzyjnego działania którego nie da się odtworzyć przez regenerację tym samym producent nie daje do dyspozycji zestawów naprawczych oraz oryginalnych części. Mimo to są podejmowane naprawy tych turbin wiele firm podejmuje się tego dając roczną gwarancję. Są ludzie którzy nie narzekają na te turbiny po regeneracji inni ledwie dojechali do domu... Kusi cena 800 zł to nie wiele Nowa 3 kloce. Moja jeszcze chodzi ale gwiazda jak pralka wirujaca na 1200 obrotów ciągnie odrobinę oleju więc jej dni są policzone. Może. Jakbym ja dał teraz do regeneracji to może jeszcze by ją wyprowadzili jako tako jeszcze gwiazda. Druga sprawa. Co z geometrią, nową montuje i nic tam nie trzeba grzebać z geometrią ale regenerowana?? Obejdzie się bez ustawiania geometri?? Jak to wygląda jak ktoś " wie spotkał się z tym osobiście lub siedzi w temacie" niech się wypowie będę wdzieczny. Szerokości Panowie.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    ogólnie garrett prowadzi taką politykę że nie udostępnia kitów naprawczych. Wypuścili jakiś czas temu kilka modeli turbin które oni sami regenerują na oryginalnych częściach (np do sławnego 2.0 140 koni VW o oznaczeniu BKD - padają jak muchy. ) Z tego co wiem do 159 takowych nie robią. Więc albo regeneracja albo nowa.
    I teraz tak, regeneracja za 800 zł ? chyba sobie żartujesz. Zadzwoń do turbo tec z jaworzna. Tam za regeneracje Ci powiedzą 2 tys zł. Ale turbina będzie złożone na częściach mellet i porządnie wyważona. Większość firm podczas regeneracji wywarzania wirnik tylko do określonej średniej prędkości obrotowej. niestety Przy max prędkości środek ciężkości wędruje po wirniku i mało która firma regeneracja turbiny ma takowy sprzęt.

    wiec albo nowa albo porzadna regeneracja. Różnica w cenie bedzie znikoma.

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    159 jtd 16v
    Postów
    20

    Domyślnie

    Zadzwoń do turbo tec z jaworzna. Tam za regeneracje Ci powiedzą 2 tys ...

    Jak miałbym wysypać 1,5 klocka za regenerację to nawet bym się nie zastanawiał, to za śliski temat, liczyłem raczej na to że może wystarczyłoby przeglądnąć się uszczelnieniu może łożysko, cały czas jeżdżę na tej turbinie. Ja akurat natknąłem się na "Zoltan" niby mądrze piszą ale papier wszystko przyjmie. Druga sprawa to garett może celowo blokować regenerację naganiajac sobie tym samym monetę może w tym kraju każdy chcę jak naj taniej Ale za granicami? Rynek jest ogromny.
    A nie orientuje się kolega co do geometrii, jak to wygląda???

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Tylko zeby sie temu przyglądać trzeba ja całą rozebrać i później wyważyć. geometrię się zazwyczaj tylko czyści. Musiałbyś jeździec bez filtra żeby pokrzywiły się kierownice zmiennej.

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian2014 Zobacz post
    Odświeżam temat może tym razem trafi się ktoś kto siedzi w temacie. O co chodzi z tymi turbinami, wyłączny dystrybutor między innymi turbosprężarek garett- Moto remo twierdzi że nie regeneruje się turbin ze zmienną geometrią z powodu jej złożonego i precyzyjnego działania którego nie da się odtworzyć przez regenerację tym samym producent nie daje do dyspozycji zestawów naprawczych oraz oryginalnych części. Mimo to są podejmowane naprawy tych turbin wiele firm podejmuje się tego dając roczną gwarancję. Są ludzie którzy nie narzekają na te turbiny po regeneracji inni ledwie dojechali do domu... Kusi cena 800 zł to nie wiele Nowa 3 kloce. Moja jeszcze chodzi ale gwiazda jak pralka wirujaca na 1200 obrotów ciągnie odrobinę oleju więc jej dni są policzone. Może. Jakbym ja dał teraz do regeneracji to może jeszcze by ją wyprowadzili jako tako jeszcze gwiazda. Druga sprawa. Co z geometrią, nową montuje i nic tam nie trzeba grzebać z geometrią ale regenerowana?? Obejdzie się bez ustawiania geometri?? Jak to wygląda jak ktoś " wie spotkał się z tym osobiście lub siedzi w temacie" niech się wypowie będę wdzieczny. Szerokości Panowie.
    Przechodziłem ten temat nie raz i powiem Ci, jak to wygląda w praktyce. Najlepsza opcja to kupno sprężarki fabrycznej nowej od Garreta. Koszt c.a. 2800 PLN brutto. Zywotność conajmniej 150 tysięcy kilometrów. Druga opcja to kupno SPRAWDZONEJ używki - jeśli ktoś ma taką turbinę dobrą, to za 1300-1400 Ci sprzeda. Mówię o turbinie zajebiscie dobrej, bez luzów, bez pogryzionych łopatek wirników. Taka turbina też przejedzie sporo kilometrów. Trzecia opcja - to regeneracja w DOBRYM warsztacie, który przemielił już niejedną taką turbinę i wie o co chodzi z problematyką tego sprzętu. I taka regeneracja nie może kosztować 800 PLN... A co się dzieje z turbinami regenerowanymi - jeśli zakład robi takie turbo po raz pierwszy albo robi turbiny ogólnie na zasadzie "gwarancja kończy się za bramą" - to najczęściej auto po montazu turbiny nie ma mocy "z dołu" (jedzie od około 2000 obrotów dopiero). Da się to lekko skorygować obróbką oprogramowania, ale rzadko kiedy udaje się uzyskać taki efekt, jak przy turbinie fabrycznej. Jeśli natomiast regenerator ma doświadczenie z tym konkretnym typem turbiny - to regeneracja przynosi spodziewane efekty i auto pracuje normalnie.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Mam pytanie, przy okazji.
    Niedawno ściągałem turbo celem czyszczenia. Wirnik przy stronie zimnej ma wyczuwalny luz poprzeczny - nie jest jakiś duży, może 1-2 mm na końcówce. Turbo gwiżdże tylko jak zimne, oleju nie puszcza. To normalne?

    Jeśli chodzi o regenerację, słyszałem że w Radomiu jest warsztat specjalizujący się w regeneracji turbosprężarek. Mają podobno sprzęt do wyważania najwyższych lotów itp itd, ale i tak twierdzą, że najlepszym sposobem jest wymiana bebechów. Po prostu zamawiają gotowy kompletny zestaw i taki wkładają w obudowę.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 23-01-2015 o 12:08
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #7
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    A taka alternatywa?
    Ktoś już przerabiał temat:
    http://allegro.pl/turbosprezarka-tur...958190771.html

    Dodano po 14 minutes:

    Piszecie też, że regeneracja za 1000zł to musi być partyzantka bez gwarancji.
    Popatrzcie na tę ofertę z Allegro:
    http://pl.turbobalancer.com/lightbox...nt/play-video/
    Dołączyli filmik na jakim sprzęcie i jak to robią:
    http://pl.turbobalancer.com/lightbox...nt/play-video/
    Naprawdę uważacie, że to będzie dziadostwo? Dają też oczywiście 12 mieś. gwarancji.
    Ostatnio edytowane przez syfon ; 23-01-2015 o 13:43 Powód: Dodano

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Moje turbo było regen. tutaj:http://www.turboserwis.pl/. Firma sprawdzona, na naprawę dają 24m-ce gwarancji bez limitu km. Mój szwagier juz z 30lat prowadzi zakład mechaniki pojazdowej i właśnie w tej firmie regeneruje turba do różnych marek samochodów, problemów z ich robotą nie miał.Z czystym sumieniem polecam ten zakład, moja turbawka po ich regen.też pompuje jak trzeba i wreszcie jeżdżę bez włączonej syreny.

  9. #9
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    kaz156
    Napisz ile dałeś za regenerację.

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał syfon Zobacz post
    A taka alternatywa?
    Ktoś już przerabiał temat:
    http://allegro.pl/turbosprezarka-tur...958190771.html
    O takim rozwiązaniu właśnie pisałem. Tylko jeszcze kwestia jakości elementów.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Turbo ze zmienną geometrią - regenerować czy nie?
    Utworzone przez jose156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 20-05-2014, 16:57
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-02-2014, 22:16
  3. czy turba ze zmienną geometrią się regeneruje?
    Utworzone przez lukas1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-05-2012, 19:16
  4. Kolektor ze zmienną geometrią
    Utworzone przez Danny78 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-07-2009, 19:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory