Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: [166] co dalej po montażu dsp?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie [166] co dalej po montażu dsp?

    Koledzy, kilka dniu temu założyłem u siebie dsp.
    Poprawa jest, tym bardziej że jeden fabryczny papierzak pierdział, a od tweeterów w przednich drzwiach odleciały magnesy. Ale mimo wszystko pozostaje jakiś niedosyt, albo ma to już lata świetności za sobą, albo gra tak specyficznie- głośniki basowe w półce grają trochę dudniąco. Brakuje miękkości basu. Do tego grają cicho. Podczas zwiększania głośności przychodzi taki moment, że głośniki w drzwiach grają coraz głośniej, a te w półce już nie. Chwilę jeszcze kręcę gałką od głośności, i głośniki w drzwiach przestają grać czysto, dalej nie ma sensu zwiększać głośności.

    Pierwsze co mi przychodzi do głowy, to porządne wygłuszenie drzwi. Tu pytanie, tylko przednie, czy wygłuszenie tych z tyłu da wyraźną różnicę, szczególnie dla kogoś kto siedzi z przodu?

    Dodatkowo, zmienić głośniki w drzwiach, na zestaw dwudrożny ze zwrotnicami. Ktoś polecał jakieś Hertz'e, tylko czy procesor dźwięku to udźwignie? I znowu pytanie, robić przednie drzwi, czy cały komplet?

    Do tego, wyciągnąć sygnał z procesora dźwięku przed końcówkami mocy, i dostawić do tego wzmacniacz z subwooferem w bagażniku.


    Zależy mi przede wszystkim na tym, żeby dźwięk był czysty i miły dla ucha, ale potrafił też zagrać trochę głośniej niż jest teraz.

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    A bawiles się ustawieniami audio? Dźwięki hifi bas na 1 treble max. Ja mam dsp dolozone ale fakt faktem drzwi mam wygluszone. Do tego mam kabel aux i głównie dsp pokazuje co potrafi jak slucham mp3 dobrej jakości z odtwarzacza. Dziwi mnie trochę to co piszesz o glosn8lach w półce. U mnie też dudnia ale jak dam bass na 4-5 kresek. A tak to dają ostro ale przy Odp ustawieniach głosnosci w odtwarzaczu mp3 i ustawieniach basu efekt jest zajebisty.

    wysłane z WC
    [C

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie

    Trochę się bawiłem ustawieniami, ale głównie na ustawieniu pop, na innych brzmi to tak jakoś płytko, jak z telefonu. Mam to dosłownie od 3 dni, spróbuje ustawienia co pisałeś.
    Co to do tych głośników w tylnej półce, to też dużo zależy od muzyki jakiej słucham. Jedna piosenka potrafi dać miły i przyjemny bas, druga dudnienie. Ale mimo wszystko słuchanie na dużej głośności niszczy dźwięk, do połowy jest ok, potem zaczyna to grać coraz miej czysto.

    Może wina leży w tym, że mam w bagażniku butle lpg 80L?

    Gdzie masz wpięty ten kabel aux, wlutowany w ics?
    Bo chyba da się odpiąć chinche od zmieniarki, niby puścić płytę, a pod chinche podpiąć mp3
    Ostatnio edytowane przez starykot ; 07-02-2015 o 19:38

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Kabel aux wlutowany jest w ścieżkę od kaseciaka. Jest to w tematach podklejonych w dziale 166. Ustawienia POP daje przestrzenny bas ale przy kilku kreskach basu w ustawieniach też dudnia u mnie. Powiem Ci tak. W odtwarzaczu podpietym pod aux daje głos na 2/3 , w opcjach tape wyłączam opcje dolby d( bo aux zalaczasz przyciskiem tape) do tego treble max, bas 1 kreska i dobra jakość mp3 i jest miód. Oczywiście drzwi wygluszone co daje Bardzooooo duzo imo. Dsp z ustawieniem pop super się sprawdza przy tanecznej muzyce. Rockowe popowe i inne instrumentalne kawałki lepiej grają na hifi.
    Musisz się pobawić i znajdziesz ustawienia idealne dla siebie. Pobaw się ustawueniami bass , zobaczysz że nawet na 0 bas ładnie gra z polki.
    wysłane z WC
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 07-02-2015 o 20:18
    [C

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie

    O wlutowaniu w kaseciaka wiem, ale ktoś coś pisał też o tym że można się jakoś podpiąć pod chinche przy zmieniarce, puścić płytę na której jest czysta ścieżka dźwiękowa. Muszę spróbować.

    Bardziej bawiłem się samym equalizerem, niż tylko tymi dwoma "suwakami" bass i treble, i basu też za dużo nie dawałem bo nie było sensu.
    Spróbuje z tymi ustawieniem hifi się pobawić, ale w moim odczuciu dźwięk był na tym i innych strasznie płytki, aż się chciało słuchać tylko na pop.

    Albo jestem głuchy



    Pokombinowałem, i jak dla mnie, czego bym nie ustawił w equalizerze, czy tych dwóch suwakach, to i tak lepiej gra na ustawieniu pop niż hifi. Może mamy inne gusta muzyczne
    Ale jak dla mnie między pop-hifi to tak jak bym włączał-wyłączał loudness kiedy nie miałem dsp.
    Ostatnio edytowane przez starykot ; 08-02-2015 o 00:17

  6. #6
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0
    Postów
    779

    Domyślnie

    http://allegro.pl/glosniki-165mm-16-...046224294.html

    http://allegro.pl/2-sztuki-glosniki-...031154664.html

    który z tych głosników byscie polecili pod ICS? Głosniki GMS były juz chwalone a co myslicie o tych Hertzach ? czy parametry nie sa lepsze?

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Hertz jest współosiowy, odpada jak chcesz fajnego brzmienia.
    I głośniki w półce wywalić, miejsce głośnika jest w drzwiach.

  8. #8
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0
    Postów
    779

    Domyślnie

    no wlasnie chodziło mi o drzwi , Hertz powinien wejsc bo ma tylko 4,5 cm glębokosci , zasugerowałem sie wiekszym pasmem przenoszenia ale skoro mowisz ze nie brzmi dobrze to wezme GMS

    czy warto zainteresowac sie takim zestawem ?
    http://allegro.pl/zestaw-gms-1765n-s...036778571.html
    Ostatnio edytowane przez Kris_Nero166 ; 09-02-2015 o 00:17

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Napisz pw do tomaza. On jest audiofilem i ma dsp. Ostatnio też jakieś głośniki w drzwiach zmieniał

    wysłane z WC
    [C

  10. #10
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0
    Postów
    779

    Domyślnie

    Nie jestem audiofilem wiec nie bede głowy zawracał Tomazowi nie mam nawet dsp , chciałem tylko nieznacznie poprawic bas i sopran w drzwiach niewielkim nakładem kosztów

Podobne wątki

  1. JTD 105 KM - możliwość montażu skrzyni 6 biegowej
    Utworzone przez R156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 11:21
  2. Zlecenie montażu klimatyzacji 1.9 jtd 98 rok
    Utworzone przez stiv88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-03-2015, 16:40
  3. Sposób montażu żarników D2S ?
    Utworzone przez Rolin w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 20:11
  4. jakie graty do montażu
    Utworzone przez arek w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 15:53
  5. [GTV] Co myślicie o montażu zmieniarki CD w bagażniku?
    Utworzone przez vonolof w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-02-2010, 00:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory