Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: 2.0 JTDm 136km, zmiana oprogramowania na wersję 170

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    159 2.0 JTDM
    Postów
    13

    Domyślnie 2.0 JTDm 136km, zmiana oprogramowania na wersję 170

    Witajcie

    Jestem posiadaczem 159 z silnikiem 2.0 JTDm. Auto jest świetne, ale przydałoby się troszkę więcej mocy, w końcu Alfa to sportowa marka Po lekturze kilku źródeł, w tym forum dowiedziałem się, że wersja 136km to zdławione 170, różniące się tylko programem. Niestety fundusze raczej nie pozwalają na chip, a i też nie potrzebuje, aż takiego przyrostu mocy. W związku z czym nasuwa się pytanie - czy do mojej wersji można wgrać oprogramowanie ze 170km? I jeżeli jest to wykonalne, to gdzie najlepiej się z tym zgłosić - ASO, tuner, czy może da się do zrobić samemu interfejsem.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar łuk4sz
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    159 2.0 JTDm (2021 -) 159 1.9 JTDm 8V 2010 berlina (2014-2018)
    Postów
    919

    Domyślnie

    Jeśli nigdy wcześniej się w to nie bawiłeś to zdecydowanie najlepiej udać się do kogoś obeznanego w tej dziedzinie. Nie wiem skąd jesteś, poszukaj albo popytaj o kogoś kompetentnego na swoim forum regionalnym. Co do ASO to raczej wątpię, żeby się chiptuningiem trudnili.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,072

    Domyślnie

    Cytat Napisał Blanko Zobacz post
    Witajcie

    Jestem posiadaczem 159 z silnikiem 2.0 JTDm. Auto jest świetne, ale przydałoby się troszkę więcej mocy, w końcu Alfa to sportowa marka Po lekturze kilku źródeł, w tym forum dowiedziałem się, że wersja 136km to zdławione 170, różniące się tylko programem. Niestety fundusze raczej nie pozwalają na chip, a i też nie potrzebuje, aż takiego przyrostu mocy. W związku z czym nasuwa się pytanie - czy do mojej wersji można wgrać oprogramowanie ze 170km? I jeżeli jest to wykonalne, to gdzie najlepiej się z tym zgłosić - ASO, tuner, czy może da się do zrobić samemu interfejsem.

    Pozdrawiam
    Jest kilku sprawdzonych tunerów specjalizujących się w alfach, poszukaj po forum bo w różnych wątkach było kilku wymienianych. Z własnych doświadczeń znam/mogę polecić Cinka (www.cinsoft.pl) - ma warsztat niedaleko Gliwic, myślę że On zrobił najwięcej forumowych alf.
    Zadzwoń do niego albo innego tunera, zapytaj ile za samo wgranie standardowego programu 170KM (cena może się różnić w zależności czy da się to zrobić po kablu czy trzeba coś kombinować - obeznany z alfami tuner od razu Ci powie).
    Myślę że po miesiącu używania 170KM, będziesz sobie pluł w brodę dlaczego nie dołożyłem paru groszy (o ile cena będzie się różnić) i nie zrobiłem od razu czegoś ponad 200KM

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie

    Jeżeli zależy Ci na seryjnej mapie 170KM i można zrobić to tak, że wystarczy zgrać z innego 2.0 170KM mape i wgrać do Ciebie to poczytaj to: http://www.conmir.pl/mpps-jak-poslug...programowania/

    Ale przed jakimikolwiek kombinacjami radzę zadzownić na nr podany na tej stronie, albo napisać do kolegi z forum (@sdero) bo to jego warsztat i on się tym zajmuje. Ostatnio zobaczyłem taki wpis na jego stronie i jak zobaczyłem Twój post to od razu pomyślałem, że może Ci o to chodzić. Tylko najpierw zadzwoń i się upewnij czy taka podmiana w ogóle jest możliwa i bezpieczna. Na zdrowy rozum to dlaczego nie... przecież masz ten sam silnik ograniczony tylko mapą, ale ja tam się nie znam, więc nie wiem

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Woopy
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW 2011r 2.0 JTDm 170KM
    Postów
    69

    Domyślnie

    skrzynia jest też inna w 136 i 170.
    Skrzynie w alfach 2.0 136KM to model C635 a w wersjach 2.0 170KM F40. C634 wytrzymuje słabszy moment niż F40. 350Nm vs 400Nm

    2008 - 2014 Fiat Coupe SE 2000r
    2014 - 20XX Alfa Romeo 159 SW Sport Plus 2.0 JTDm 170KM
    2016 - 20XX Fiat Coupe 2.0 20V Turbo MY99



  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamel Zobacz post
    Jeżeli zależy Ci na seryjnej mapie 170KM i można zrobić to tak, że wystarczy zgrać z innego 2.0 170KM mape i wgrać do Ciebie to poczytaj to: http://www.conmir.pl/mpps-jak-poslug...programowania/

    Ale przed jakimikolwiek kombinacjami radzę zadzownić na nr podany na tej stronie, albo napisać do kolegi z forum (@sdero) bo to jego warsztat i on się tym zajmuje. Ostatnio zobaczyłem taki wpis na jego stronie i jak zobaczyłem Twój post to od razu pomyślałem, że może Ci o to chodzić. Tylko najpierw zadzwoń i się upewnij czy taka podmiana w ogóle jest możliwa i bezpieczna. Na zdrowy rozum to dlaczego nie... przecież masz ten sam silnik ograniczony tylko mapą, ale ja tam się nie znam, więc nie wiem
    Raczej nie polecałbym nikomu żadnego wgrywania softu "na pałę", bo to może się skończyć unieruchomieniem auta, szczególnie przy 2.0 136KM...
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    159 2.0 JTDM
    Postów
    13

    Domyślnie

    Dziękuję koledzy za odzew i pomoc. Na razie mam straszny natłok pracy, za kilka dni wezmę się za to, podzwonię, pochodzę i popytam w tym temacie.
    Co do skrzyni - u mnie pomimo, że to 136km na 100% jest F40 - sprawdziłem i wybite jak byk. Co do samodzielnego wgrywania softu - kiedyś robiłem to starym TDI, ale podejrzewam od tego czasu sterowniki się sporo zmieniły.
    Druga kwestia i to tylko moja hipoteza, jeśli się mylę poprawcie mnie proszę Nawet jak uda mi się załatwić oryginalny soft od 170, wydaję mi się, że może być on jakiś w sposób "podpisany"; inaczej niż mój i może to zrobić "kuku" sterownikowi.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,072

    Domyślnie

    Cytat Napisał Blanko Zobacz post
    Druga kwestia i to tylko moja hipoteza, jeśli się mylę poprawcie mnie proszę Nawet jak uda mi się załatwić oryginalny soft od 170, wydaję mi się, że może być on jakiś w sposób "podpisany"; inaczej niż mój i może to zrobić "kuku" sterownikowi.
    Dlatego lepiej pogadać z obeznanym tunerem i zostawić jemu całe ryzyko. Może za samo wgranie seryjnego softu nie skasuje Cię wiele. Za wiedzę czasem się płaci, poza tym musiałbyś mieć i tak jakiś kabelek/programik, za darmo nie rozdają, a lepiej to robić jakimś profesjonalnym sprzętem niż byle jakim tanim kabelkiem/softem (o ile się da w tym sterowniku).

Podobne wątki

  1. [159] Jak przerobić belgijska wersję 1.9 JTDm 136 KM do normalnej 150 KM?
    Utworzone przez pitt24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 09-08-2021, 11:05
  2. Zmiana turbiny 136km na 150km
    Utworzone przez alficzek w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-12-2014, 21:51
  3. [159] Silnik 1.9 JTDM (120km) czy 2.0 JTDM (136km) - za i przeciw?
    Utworzone przez Waldi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 05-06-2012, 21:19
  4. Zmiana zderzaka tył na wersję po FL
    Utworzone przez drift-r w dziale 147
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 29-01-2012, 20:17
  5. [147] Zmiana lamp na wersję z GT
    Utworzone przez drift-r w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 13-11-2011, 10:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory