Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: alfa 147 selespeed i wyciek?

  1. #1
    alfa147ss
    Gość

    Domyślnie alfa 147 selespeed i wyciek?

    drodzy koledzy mam mały problem, otóz rano zauważyłem kałuże z przodu od strony kierowcy w okolicach koła.. pozaglądałem troche dobrałem sie do zbiorniczka z płynem selepeed`a i w koło było mokro i po nadkolu sciekało na dół. pęknięć nie ma... ale cały zbiorniczek jest mokry, płynu prawie pod sam korek ( do tej gumoweł osłonki. i tu rodzi sie moje pytanie czy mogł być nadmiar tego płynu i przelac sie???tak jak wspomniałem mokry jest cały zbiorniczek i wyglada ze od niego po dolnym wężu kapało na nadkole a potem na ziemie.. pojemnik cały, węże całe.. czy faktycznie mogło sie przelac??
    dodam ze alfe mam od 3 tygodni, nie dolewałem płynu ale poziom jego jest wysoki i mimo wycieku dość dużego (plama ok12 na 15 cm) poziom jest prawie pod sam korek...

  2. #2
    jpok
    Gość

    Domyślnie

    Wg mnie za dużo płynu. Kiedyś też dolałem ponad max i poleciało górą.

  3. #3
    alfa147ss
    Gość

    Domyślnie selespeed pomocy

    mam problem z alunią, mianowicie chodzi o to ze po odpaleniu i wrzuceniu biegu ( 1 lub wstecznego) wyrzuca go na luz (N) płyn ok, oleje tez... czy przykazdorazowym otwarciu drzwi ma sie włączać pompka o selespeeda?nawet po minutowej przerwie? powiem ze wczesniej miałem wyciek w nocy ale z tego co udało mi sie ustalic płyn wyleciał z góry czyli tak gdzie sie przelewa nadmiar, potem juz nic nie leciało, po południu wyjąłem przekaźnik ten przy akumulatorze od ss, celem go przymocowania, bo leżał luzem i teraz nie moge ruszyc autem.. restart i ponowne sprawdzanie nie pomogło...co robic???

  4. #4
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa147ss Zobacz post
    czy przykazdorazowym otwarciu drzwi ma sie włączać pompka o selespeeda?nawet po minutowej przerwie?
    Nie, to zależy czy ciśnienie spadło w tym czsie czy nie, mi się nie włącza po minucie.

    Cytat Napisał alfa147ss Zobacz post
    po południu wyjąłem przekaźnik ten przy akumulatorze od ss, celem go przymocowania, bo leżał luzem
    Pewnie się przepalił, wymień na nowy.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

Podobne wątki

  1. Wyciek selespeed
    Utworzone przez piter_alfa w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-01-2018, 13:45
  2. Wyciek oleju z Selespeed
    Utworzone przez Piotrek_eM w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 14:45
  3. wyciek z selespeed
    Utworzone przez lukasz-ek84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-06-2014, 18:22
  4. Selespeed wyciek z ......? Jak to się nazywa
    Utworzone przez Luk26 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 19:36
  5. Wyciek oleju z aktywatora Selespeed
    Utworzone przez amon w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-07-2010, 23:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory