Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Problem z silnikiem

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    była Alfa Romeo 159 SW 2,4 JTDM 2007r, jest Peugeot 508
    Postów
    72

    Domyślnie Problem z silnikiem

    Witam, auto mi dzisiaj stanęło, silnik zgasł w czasie jazdy. Wywaliło niewielką ilość ojeju bagnetem, spaliny pojawiły się przewodzie od filtra powietrza. Auto pojechało do mechanika na lawecie. Nie zapalił się żaden błąd.
    Jestem w rozterce, co mogło ulec awarii?

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Możliwe że poszła uszczelka pod głowicą.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Black Wolf
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Sochaczew
    Auto
    Była 159 był c5 jest mondeo 2.5 v6
    Postów
    581

    Domyślnie

    klapka



    Alfa w garażu cieszy niczym da Vinci na ścianie salonu

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar MadSkillz
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Siedlce
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150KM
    Postów
    174

    Domyślnie

    kocham te wypowiedzi ''ekspertów''...na większość problemów z autem klapka..wyczyść egr..dwumasa..sprzęgło..bezpiecznik...wtryski..a le jak juz trzeba coś konkretniej na temat jakiegos problemu sie wypowiedzieć bądz jest problem nietypowy...to nikt nic nie napisze bo nik nie wie. A ja natomiast stawiam na problemy z tłokiem,ew. z zaworami w głowicy.

    Napisałem jakiś czas temu temat z moim problemem,ale wykluczyłem sprawy typu wtryski, dwumasa,egr, i klapy...i wiecie co? nikt nic nie napisał przez tydzień czasu..temat umarł.. hehe ..........

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Przez internet trudno postawić diagnozę poza typowymi sprawami, nie udzielają się tutaj prawie w ogóle zawodowi mechanicy, więc nie ma co się dziwić, że w trudnych przypadkach nic nikt nie pisze. Można co najwyżej szukać czy ktoś nie miał podobnej awarii.

    W 2.4 klapy się nie urywają, więc to nie to. Uszczelki też nie wydmuchuje, ale pęka głowica. Choć i to tutaj to raczej zły trop, ponieważ JTDm nawet z kilka razy popękaną głowicą odpala.

    Jeśli spaliny są w dolocie to czemu nie iść w kierunku walniętego EGR?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    była Alfa Romeo 159 SW 2,4 JTDM 2007r, jest Peugeot 508
    Postów
    72

    Domyślnie

    Witam, klapy mam usunięte, EGR ok roku temu był czyszczony, poza tym wywaliło by błąd chyba, sam nie wiem.

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał MadSkillz Zobacz post
    kocham te wypowiedzi ''ekspertów''...na większość problemów z autem klapka..wyczyść egr..dwumasa..sprzęgło..bezpiecznik...wtryski..a le jak juz trzeba coś konkretniej na temat jakiegos problemu sie wypowiedzieć bądz jest problem nietypowy...to nikt nic nie napisze bo nik nie wie. A ja natomiast stawiam na problemy z tłokiem,ew. z zaworami w głowicy.

    Napisałem jakiś czas temu temat z moim problemem,ale wykluczyłem sprawy typu wtryski, dwumasa,egr, i klapy...i wiecie co? nikt nic nie napisał przez tydzień czasu..temat umarł.. hehe ..........
    Trzeba było szukać mechanika a nie zwracać się do wróżki

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Jeśli spaliny są w dolocie to czemu nie iść w kierunku walniętego EGR?
    Niemożliwe, żeby spaliny cofnęły się do turbo. W tym przypadku musiał nastąpić spory przedmuch do skrzyni korbowej i zaciągnęło je odmą.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Black Wolf
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Sochaczew
    Auto
    Była 159 był c5 jest mondeo 2.5 v6
    Postów
    581

    Domyślnie

    Cytat Napisał MadSkillz Zobacz post
    kocham te wypowiedzi ''ekspertów''...na większość problemów z autem klapka..wyczyść egr..dwumasa..sprzęgło..bezpiecznik...wtryski..a le jak juz trzeba coś konkretniej na temat jakiegos problemu sie wypowiedzieć bądz jest problem nietypowy...to nikt nic nie napisze bo nik nie wie. A ja natomiast stawiam na problemy z tłokiem,ew. z zaworami w głowicy.

    Napisałem jakiś czas temu temat z moim problemem,ale wykluczyłem sprawy typu wtryski, dwumasa,egr, i klapy...i wiecie co? nikt nic nie napisał przez tydzień czasu..temat umarł.. hehe ..........
    To była sugestia, klapka się urywa zostaje zassana dostaje sie pod zawór a dalej sam sobie dopowiedz nikt auta na oczy nie widział nikt nie był jak sie psuło nikt nie wie jakie są do końca objawy każdy sugeruje co mogło się stać, to samo tyczy sie twojego tematu miałeś dziwny problem i nikt nie chciał pisać bzdur . Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Black Wolf ; 13-06-2016 o 09:38



    Alfa w garażu cieszy niczym da Vinci na ścianie salonu

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    No właśnie chyba nastąpił spory przedmuch skoro wywaliło trochę oleju bagnetem. Trzeba sprawdzić drożność odmy, czy jest kompresja w silniku i co spowodowało jego wyłączenie.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Moje doświadczenia z podobnymi objawami wskazują pękniety lub w inny sposób uszkodzony tłok/tłoki. Ciśnienie sprężania zamiast zostać w cylindrze przedostaje się do skrzyni korbowej, wypycha bagnet i wypluwa olej.
    Ale tutaj dziele się doświadczeniem, a nie stawiam diagnozę bo to zrobi mechanik, który będzie naprawial auto.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Problem z silnikiem, Giulietta 2.0 JTDM/170 KM, problem z start/stop???
    Utworzone przez kandy82 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-05-2016, 19:27
  2. [156] Problem z silnikiem 1.8 TS
    Utworzone przez jaro239 w dziale 156
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 21:26
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 16:41
  4. [146] problem z silnikiem
    Utworzone przez chao0 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 19:48
  5. Problem z silnikiem.
    Utworzone przez ssman122 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-03-2011, 09:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory