Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Automat gotuje olej 4hp20

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Pomorskie
    Auto
    156
    Postów
    118

    Domyślnie Automat gotuje olej 4hp20

    witajcie,
    kiedyś w czasie jazdy skrzynia nagle zaświeciła mi swoją kontrolkę ciągłym swiatlem-jak pisze instrukcja przegrzanie.
    Zatrzymalem się jak chciałem ruszyć już nie było napędu. Jak ostygła było ok ale po paru km to samo. Znowu kontrolka i brak napędu.
    Sprawdziłem stan oleju trochę dolałem ale nie pomogło. Do tego po zapaleniu słychać było wycie razem z obrotami silnika na wolnych jak złapała temperaturę-myślę nic tylko konwerter.
    Kupił od kolegi z forum skrzynię inną całą z konwerterem.
    Wymieniłem w ub tygodniu, zalałem 100% oleju nowego taki jak zaleca producent-całość. Zgodnie z instrukcjami dla skrzyń aut. Weszło tyle ile pisali.
    Generalnie wczoraj na krótkich dystansach było ok.
    Dzisiaj przejechałem 20km -wyprzedziłem jedno auto i pare km później zaczęło poszarpywać jak się zatrzymałem brak napędu.
    Zgasiłem. Poczekałem kilkanaście minut. Ruszyłem żeby dojechać do stacji nabliższej 1 km i zaświeciła sie kontrolka znowu! Znowu to samo przegrzanie skrzyni.

    Co jest grane nie mam pojęcia. Nie wierzę że to usterka skrzyni. Miał ktoś taki problem? Albo wie jak ten problem rozwiązać? Jestem załamany....

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Skoro się przegrzewa druga skrzynia to może sprawdź chłodnicę???? Jakie błędy sterownik zgłasza?

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Pomorskie
    Auto
    156
    Postów
    118

    Domyślnie

    właśnie problem w tym, że ze wszystkim jestem w stanie się w niej połączyć, tylko nie ze skrzynią..ale tak miałem od początku. Mój mechanik też nie połączył się z ni a

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    Sprawdz czy sterownik nie jest mokry od płynu z nagrzewnicy. Zdejmij boczek z lewej strony w nogach pasażera i sprwdź czy nie ma tam płynu, komputer jest mniej więcej n środku tunelu przykręcony do podłogi.
    Te skrzynie rzadko padają, najczęściej winny jest zalany sterownik.

    Jak będzie mokry to wyciągnij, otwórz i wyczyść go czymś do elektroniki.
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Pomorskie
    Auto
    156
    Postów
    118

    Domyślnie

    zrobilem tak przed chwilą, niby wszystko suche.
    Sterownik robił by takie rzeczy że nagle kontrolka i po zatrzymaniu/bądz w czasie jazdy brak napędu?
    mnie sie wydawalo ze wtedy jak mi ta kontrolka się pojawila nagle zaczelo cos glosniej byc ze skrzyni. teraz po godzinie postoju odpaliłem ją i jest cicho, ciągnie do przodu. ale już nie jechałem nią dalej. We wtorek wyjmę jeszcze chłodnicę oleju i albo ja dmuchne kompresorem albo wymienię albo nie wiem w ogole....co z tym fantem zrobić

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 1.8TS, 166 2.5V6, 166 2.0TS, Thesis 20VT, Stilo Abarth, Fiat Coupe 20VT 16VT 16V, Lancia DeltaHF
    Postów
    34

    Domyślnie

    Przegrzanie oleju sygnalizuje miganiem kontrolki. Inne błędy to stałe swiatło kontrolki.

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Pomorskie
    Auto
    156
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał Skuhn Zobacz post
    Przegrzanie oleju sygnalizuje miganiem kontrolki. Inne błędy to stałe swiatło kontrolki.
    i tu się myslisz
    "Lampka sygnalizująca swieci sie światłem pulsujacym" - Pulsowanie lampki sygnalizacyjnej podczas rozruchu lub podczas jazdy sygnalizuje uszkodzenie automatycznej skrzyni biegów. Układ kontrolowany jest automatycznie, uruchamia program "awaryjny" włączasjąc 3 lub 4 bieg(funkcje prędkości, przy której sprawdza sie uszkodzenie). Po ponownym uruchomieniu silnika układ autodiagnostyczny moze uznać usterke za chwilową, która zostanie jednak zapamiętana przez elektroniczny układ sterujacy. W tym przypadku należy zwrócić się do ASO Alfa Romeo, aby sprawdzić automatyczną skrzynie biegów. Przy kontynuowaniu jazdy z uszkodzoną SB należy jechać bardzo ostrożnie i pamiętać, ze osiągi samochodu są ograniczone. - tyle mówi instrukcja o migającej kontrolce skrzyni.

    u mnie świeci światłem ciągłym-przegrzanie to oznacza.

    zresztą ta wypowiedź nie wnosi nic do tematu...

  8. #8
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    Artturo wiem ze jest tak w instrukcji ale jest to trochę inaczej w praktyce. Wiem po swoim przykładzie ze przy rozwalonych elektrozaworach skrzynia wchodziła w tryb awaryjny i właśnie lampka paliła sie ciagle a nie migała. Nie widm skąd sa te rozbieżności.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 1.8TS, 166 2.5V6, 166 2.0TS, Thesis 20VT, Stilo Abarth, Fiat Coupe 20VT 16VT 16V, Lancia DeltaHF
    Postów
    34

    Domyślnie

    Sorry, Aisin ma odwrotnie niz ZF i przegrzanie sygnalizuje swiatłem stałym. Zrób test i odłącz całkowicie komputer sterujący skrzynia. Powinienes miec do dyspozycji bieg 3 i R. Jezeli wtedy bedzie skrzynia działac to znaczy, ze problem jest po stronie elektroniki. Ja miałem zalany sterownik i kupiłem nowy w ASO, bo uzywki w 99,9% są uszkodzone.

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Pomorskie
    Auto
    156
    Postów
    118

    Domyślnie

    a tak z innej beczki miedzy czasie- kojarzy ktos dlaczego/gdzie szukac przyczyny ze po przelozeniu skrzyni swiatla wsteczne mi nie swiecą?

Podobne wątki

  1. 4HP20 automat szarpie przy redukcji 3.0v6
    Utworzone przez Cossi86 w dziale 166
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 03-08-2013, 18:41
  2. Automat za wcześnie zmienia biegi 4HP20
    Utworzone przez kapselek w dziale 166
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 20-07-2012, 21:17
  3. Siłownik wysprzęglik sprzęgła automat 3.0 V6 4HP20
    Utworzone przez zgrad w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-09-2011, 16:38
  4. Automat 4HP20 i stycznik pedału hamulca
    Utworzone przez feecle w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-07-2011, 16:29
  5. Strzelający automat 4HP20
    Utworzone przez Nikifor w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-02-2011, 11:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory