Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: 147 nie grzeje... :( dziwna sprawa

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,6 TS 2005 + LPG
    Postów
    2

    Question 147 nie grzeje... :( dziwna sprawa

    Witam,
    w mojej 147 niestety padło nagrzewanie wewnątrz samochodu, co ostatnio mi doskwiera bo i temperatura spadła na zewnątrz.
    Już pisze co udało mi sie już wyeliminować jako przyczyna problemu:
    - układ odpowietrzony (nawet znalazłem taki kurek do odpowietrzania u góry na chłodnicy)
    - wymieniony termostat bo silnik nie dogrzewał się i miał problem z osiągnięciem choćby 70'C
    - wymieniony silniczek od klapy regulacji nawiewu ciepło-zimno, bo myślałem że to to może być przyczyną

    Jeśli chodzi o płyn chłodniczy, wszystkie rurki są gorące jak silnik się nagrzeje do 90'C zarówno ta która wychodzi ze zbiorniczka jak i ta co do niego wraca.
    Na panelu klimatyzacji (mam panel bez klimatronika, taki manualny) działa wszystko prócz zmiany ciepło - zimno.
    Po wymianie silniczka, silniczek nie rusza się choć jak włączę zapłon to czuć że dochodzi napięcie bo silniczek delikatnie, jedno razowo zaskakuje jak by dostał napięcie ale sie reaguje na pokrętło zmiany temperatury.
    Myślicie że problemem może być panel sterowania? Jeśli tak to jak go sprawdzić ? Albo czy jest ktoś z Krakowa lub okolic kto mógł by mi z tym pomoc lub podmienić panel aby to sprawdzić?
    Jaka może być jeszcze przyczyna?

    Pozdrawiam i pomóżcie bo idzie zima a mój 3 miesięczny syn źle toleruje chłód w samochodzie

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar SebaM
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    BTM
    Auto
    GT 3.2
    Postów
    542

    Domyślnie

    Dmuchawa działa?
    Albo pokrętło, albo przekaźnik nie podaje prądu na silniczek. Jeżeli masz jakiś miernik to spróbuj pomierzyć napięcie przy pokrętle, silniczku i przekaźniku. Posprawdzaj też kable i wtyczki.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,6 TS 2005 + LPG
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał SebaM Zobacz post
    Dmuchawa działa?
    Albo pokrętło, albo przekaźnik nie podaje prądu na silniczek. Jeżeli masz jakiś miernik to spróbuj pomierzyć napięcie przy pokrętle, silniczku i przekaźniku. Posprawdzaj też kable i wtyczki.
    tak dmuchawa wieje jak wichura, gdy ręcznie przesune klapę to leci ciepłe powietrze więc chyba część od dmuchawy w strone silnika możemy wykluczyć. mam jakiś tam multimetr ale szczerze powiem że nie jestem elektrykiem i za bardzo sie na tym nie znam, na kablach napięcie to jeszcze sprawdzę bo myślę że to nie jakaś trudna sprawa ale jak sprawdzić napięcie przy pokrętle w sęsie co sprawdzać luty? styki? ścieżki?
    Jutro się za to zabiorę i dam znać co i jak

Podobne wątki

  1. [159] dziwna sprawa
    Utworzone przez holygodess w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-01-2013, 22:02
  2. Dziwna sprawa ...
    Utworzone przez yoda6666 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-05-2012, 13:05
  3. dziwna sprawa
    Utworzone przez nymo w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-05-2011, 21:19
  4. Dziwna sprawa!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Utworzone przez Revol84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-04-2011, 08:27
  5. Dziwna sprawa
    Utworzone przez Wieczor w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-07-2007, 16:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory