Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Temat: 3.2 v6 vs 2.4jtd

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Brera 2.2 jts
    Postów
    22

    Domyślnie

    Ja już się zbliżam do 40tki i generalnie nie podnieca mnie zwijanie asfaltu z drogi tudzież ściganie się gdy pokaże się zielone światło na skrzyżowaniu... chyba wiesz co mam na myśli. Przejechałem nią na razie 600km i być może jeszcze to zbyt mało, by zupełnie chłodno oceniać to auto, zdaję sobie jednak sprawę z jej wad : od osiągów, spalania czy choćby miejsca z tyłu, ale dostaję to co chciałem i dla mnie ma najważniejsze znaczenie to co napisałem powyżej. Nie szukałem auta pod kątem osiągów, ani też praktyczności. Musi być piękna i inna od reszty samochodów toczących się po naszych drogach. Całą resztę dostaję gratis, czyli choćby to, że te 9 sekund do setki to dla mnie wystarczający wynik.
    Pozdrawiam

  2. #22
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    koło koła
    Auto
    emty
    Postów
    477

    Domyślnie

    Cytat Napisał northmantif Zobacz post
    Ja już się zbliżam do 40tki i generalnie nie podnieca mnie zwijanie asfaltu z drogi tudzież ściganie się gdy pokaże się zielone światło na skrzyżowaniu... chyba wiesz co mam na myśli. Przejechałem nią na razie 600km i być może jeszcze to zbyt mało, by zupełnie chłodno oceniać to auto, zdaję sobie jednak sprawę z jej wad : od osiągów, spalania czy choćby miejsca z tyłu, ale dostaję to co chciałem i dla mnie ma najważniejsze znaczenie to co napisałem powyżej. Nie szukałem auta pod kątem osiągów, ani też praktyczności. Musi być piękna i inna od reszty samochodów toczących się po naszych drogach. Całą resztę dostaję gratis, czyli choćby to, że te 9 sekund do setki to dla mnie wystarczający wynik.
    Pozdrawiam
    bardzo ładnie, tak trzymać, jak oczy ucieszone to najważniejsze, reszta sie jakoś ułoży...

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Kasiek
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    W trakcie poszukiwań tej jedynej
    Postów
    8

    Domyślnie

    Daj znać na co się zdecydowałeś bo przeczytałam wątek z zaciekawieniem

    Też jestem na etapie wyboru - wiem na pewno, że 3.2 ale zastanawiam się między 159 i Brerą.. Rozsądek mówi - "bierz wagona w 2.4", a oczy i serducho każą brać tą drugą i poszaleć

  4. #24
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Zawsze zastanawia mnie jakim algorytmem przy wyborze auta kierują w Polacy bo jest to naprawdę mega fascynujące. Zastanawiać się miedzy 2 osobowym (tak o 4 osobach zapomnij) coupe z V6, a kombi w dizlu? Przecież to nie ma żadnej logiki. Najpierw wybieramy sposób użytkowania auta, a później do niego dobieramy silnik i nadwozie. Mamy rodzinę robimy duże przebiegi kupujemy wygodnego sedana/kombii z klekotem. Jesteśmy kawalerem lub kupujemy sobie drugie auto w rodzinie do zabawy wybieramy coupe. Lub jeśli tak jak ja jeździmy większość czasu sami ale jeździmy dużo kupujemy coupe w klekocie i nie słuchamy bzdur, ze JTD nie pasuje do Brery bo silnik się nie dobiera do rodzaju nadwozia, a do sposobu użytkowania. Kupować kombi w dizlu, żeby raz w roku pojechać w dłuższą trasę albo przewieźć coś większego to jakby cały rok chodzić w butach narciarskich bo raz w roku pojedziemy na narty

    Co do szalenia Brerą... obyś się nie rozczarował
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 08-08-2017 o 07:51

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Kasiek
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    W trakcie poszukiwań tej jedynej
    Postów
    8

    Domyślnie

    Dokładnie się zgadzam, ale wiesz co robi mętlik w głowie kiedy stoisz przed wyborem samochodu.. To jest początek drogi kiedy sam jeszcze nie do końca wiesz czego chcesz. Potem szukasz modelu, czytasz o silnikach i wybierasz ten wg Ciebie najlepszy i pasujący do Ciebie.
    Właśnie słyszałam, że z tym może być ciężko, bo ona sama nie waży najmniej Ktoś się orientuje ile po lifcie straciła kg?

  6. #26
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Niewiele bo koło 30kg zaoszczędzonych na kilku elementach między innymi zwrotnicach co przy ponad 1600kg w 3.2 Q4 zbytniej różnicy nie robi

  7. #27
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Zawsze zastanawia mnie jakim algorytmem przy wyborze auta kierują w Polacy bo jest to naprawdę mega fascynujące. Zastanawiać się miedzy 2 osobowym (tak o 4 osobach zapomnij) coupe z V6, a kombi w dizlu? Przecież to nie ma żadnej logiki. Najpierw wybieramy sposób użytkowania auta, a później do niego dobieramy silnik i nadwozie. Mamy rodzinę robimy duże przebiegi kupujemy wygodnego sedana/kombii z klekotem. Jesteśmy kawalerem lub kupujemy sobie drugie auto w rodzinie do zabawy wybieramy coupe. Lub jeśli tak jak ja jeździmy większość czasu sami ale jeździmy dużo kupujemy coupe w klekocie i nie słuchamy bzdur, ze JTD nie pasuje do Brery bo silnik się nie dobiera do rodzaju nadwozia, a do sposobu użytkowania. Kupować kombi w dizlu, żeby raz w roku pojechać w dłuższą trasę albo przewieźć coś większego to jakby cały rok chodzić w butach narciarskich bo raz w roku pojedziemy na narty

    Co do szalenia Brerą... obyś się nie rozczarował
    Tak jak piszesz to kupują ludzie, którzy nie mają innego wyjścia jak kombi w dieslu.... ten człowiek jest wolny i co prawda nie stać go na dwa auta, ale zastanawia się czy być "młodym gniewnym" czy grzecznym dojrzałym człowiekiem co czasem weźmie więcej bagażu.

    Dla mnie to jest jak najbardziej autentyczny dylemat... być nudnym czy zaszaleć nawet jeśli to nie ma większego sensu!


    A poza tym- nie pomyślałeś, że dla niektórych sposób użytkowania auta to po prostu przemieszczanie się z punktu A do B? Jeśli tak, to po co mi bagażnik? Albo po co mi V6? Albo po co coś tam...? I czemu nie robić tego z klasą?
    Ostatnio edytowane przez AirAjti ; 08-08-2017 o 08:31
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  8. #28
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Jeśli nie potrzebujemy auta 4 osobowego to w Brere wsadzimy sporo bagażu. Bylem w tym roku z dziewczyna w górach na nartach z własnym sprzętem, a narty mam niemałe bo 176cm Po położeniu połowy tylnej kanapy spokojnie weszły wszystkie bagaże i dwa komplety nart wiec naprawdę nie wiem co trzeba by wozić nie mając rodziny aby zdecydować się na kombi... lodówki?

  9. #29
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Bzdura jakaś. Jeśli trzeba - nawet kombi w dieslu. A jeśli ktoś lubi to nikt nikomu nie broni jeździć samemu dużym autem. Gdy byłem kawalerem chciałem kupić Omegę 3.2. Bo lubię duże auta, wcale nie muszę się kisić w coupe, skoro wolę większe przestrzenie. Taka fanaberia. Nie ma obowiązku być praktycznym.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #30
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Oczywiście, ze nikt nikomu nie broni ale obiektywnie rzecz biorąc kupować kombi tylko dlatego, ze się lubi wozić powietrze jest pozbawione logiki, a z punktu widzenia kierowcy przestrzeń w Brerze i 159 jest podobna. Jak ktoś lubi duże auta to dlaczego nie Jelcz?

Podobne wątki

  1. Alfa 166 2.4jtd,swap skrzyni biegów z kappa 2.4jtd...
    Utworzone przez marsik81 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-01-2016, 13:03
  2. 2.4JTD 10V vs 2.4JTD 20V - jeździł ktoś w tej kolejności?
    Utworzone przez szerszeń w dziale 166
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 02-01-2012, 08:49
  3. 2.4jtd, 156, 10 zaw.
    Utworzone przez Gwynbleidd w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-06-2010, 12:54
  4. [156] 2,4jtd
    Utworzone przez maniutek w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-06-2008, 07:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory