Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Łańcuchy śniegowe

  1. #1
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Unhappy Łańcuchy śniegowe

    Czy ktoś z szanownych Koleżanek i Kolegów zgłębiał temat łańcuchów do Żula?

    Byłem święcie przekonany, że kupię takie same jak do Żulietty (tylko odpowiedni rozmiar) i nie zajmie mi to więcej niż 10 minut. A tu niespodzianka.

    Okazuje się, że dla opon, które mam na tylnej osi, 255/40R18 (i, for that matter, dla 19-tek też) producent domaga się instalacji łańcuchów 7 mm. Nie zwykłych "niskoprofilowych" 9 mm, tylko 7. Niestety, oferta łańcuchów 7 mm jest śladowa. Tzn. są pojedyncze modele, ale nie ma takich z samonapinaniem (mam Konigi Zip Ultra 9 w Żulieccie i w taki sam model celowałem), które uważam za ważną cechę.

    Pytanie - jak mało miejsca jest przy tylnych kołach? Przecież one się nie skręcają, czy tam poważnie o 2mm większy łańcuch nie wejdzie? Jak myślicie? I drugie pytanie za 100 punktów, szczególnie do osób, które mają perspektywę kupna łańcuchów do Żula - coś lepszego polecacie niż te ręcznie napinane bzdety? Ktoś widział coś w 7 mm wersji samonapinanego?

    Nie chcę wyjść na malkontenta, ale zaczynają mnie lekko irytować trudności z trywialnymi rzeczami do Żulii. Odpowiednich opon wybór marny, że nawet o RFT nie wspomnę. Łańcuchy słabo. Trzeba było zrobić jak kolega z grupy WAH na FB - czyli nabyć 17-tki na zimę.

    Informacyjnie, właściwy rozmiar to 104 dla Żulowatych 18-tek, szerszych z tyłu (czyli 255):
    http://www.interpack.eu/product-pol-...Zip-7-104.html
    Ostatnio edytowane przez MiLykie ; 04-12-2017 o 02:19

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Może pomyśl nad łańcuchami z włókien/plecionek lub tekstylnymi? Oczywiście mają swoje wady ale do takich rozmiarów kół i opony RFT to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie. Osobiście mam Auto Sock tekstylne i aż dziw, jak to się dobrze sprawdza a zawieszenie i koła nie dostają w kość.

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Czy szmaciane spełniają wymagania krajów, które wymagają posiadania łańcuchów (AT, CH, FR, IT)? Bo z pewnością, 2 lata temu, gdy wybierałem się Żuliettą to szmaciane nie spełniały wymagań przynajmniej jednego z nich. Może coś się zmieniło.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    byl temat o lancuchach w zeszlym roku, choc raczej dosc ogolny/teoretyczny.

    w 159 uzywam pewag servo sport, one maja 7mm profil (skrecane) i napinanie.

    i tak jesli chodzi o łańcuchy w giuli jest i tak spoko, w 159 na 18 i 19 oficjalnie nie mozba bylo zakladac zadnych lancuchow a na 17 tylko typu spider(ja po sprawdzeniu przez goscia z pewag ilości miejsca kupilem 7mm mimo ze tylko spidery sa zalecane).

    moze sprawdz ile jest miejsca i sie okaze ze spokojnie wejda lancuchy 9mm?

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Dzięki za rady

    Faktycznie, jest to lepsza sytuacja niż w 159

    Popisałem z ziomkiem z pewag.pl, ogólnie był pomocny, do momentu, aż mu ponownie wskazałem, że 7 mm... i kontakt się urwał. Bo żadne z tych, które proponował nie były 7 mm, tylko 9, albo 11,5. Chyba jednak gość z pewag.pl nie ogarnia, bo... ostatnia deska ratunku, czyli allegro, twierdzi, że są RSSy zarówno w rozmiarze 77 jaki i 76. Zgłupiałem, bo ziomek z pewag napisał wcześniej, że RSS 77 nie jest rekomendowany dla tego rozmiaru...

    Staram się teraz patrzeć na pozytywy - dobrze chociaż, że są zwykłe 7-ki.

    Jutro rzucę się pod samochód, spróbuję ocenić ilość miejsca... Ale pewnie nie będę ryzykować 9-tek i tak, chyba że ktoś już to przerobił i ma doświadczenia.
    Ostatnio edytowane przez MiLykie ; 04-12-2017 o 23:56

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    chyba azalgo zalozyl na zime opony 245/40r19 wiec luzu to tam musi byc. mysle ze 9mm problemu zadnego nie zrobi a bedzie jeszcze tanszy. ewentualnie pytales w aso o lancuchy dedykiwane?

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Ale tu jest 255/40R18, więc szersze...

    Nie pytałem w ASO, to fakt. Jutro zadzwonię, chociaż znając nasze ASO to w najlepszym wypadku będą mogli ściągnąć zwykłe, bez samonapinania. A jak wiemy, samonapinanie fajne jest.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    mialem na mysli wysokosc, ale masz racje, trzeba jeszcze sprawdzic ile miejsca jest za opona. podjedz gdzies gdzie podniosa Ci auto I popatrz ile tam jest miejsca, mysle ze skoro oficjalnie pozwalaja na 7mm, to 9mm tez powinno wejsc z zapasem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Dostałem info od pewagu, który pytał w Austrii i ustalił co następuje:
    inside ring of RSS 76 and 77 is sitting too high, therefore now servo sport possible.
    Zatem, żaden RSS nie będzie pasować do 255/40R18 (przynajmniej oficjalnie).

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Dostałem info od pewagu, który pytał w Austrii i ustalił co następuje:


    Zatem, żaden RSS nie będzie pasować do 255/40R18 (przynajmniej oficjalnie).
    sam sprawdz.jak wspominalem w159 jezdze na servo sport mino ze oficjalnie wg instrukcji czy katalogow pewaga nie powinienem. a dobral mi je gosc z pewaga (dystrybutor na polske jest kolo Bielska) pomacal jakie odleglisci sa za kolem i powiedzial ze spoko. a lancuchy uzywalem ok 10 razy bo dojezdzam droga dojazdowa do tras biegowkowych na magurce wilkowickiej (3.5km bialej drogi/serpentyn srednie nachylenie 12%) tak wiec mam juz jazde na tych lancuchach przecwiczona (jakies 70km zrobione na nich)

    inna opcja to zmienic opony na tyle na 235/45r18?
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 05-12-2017 o 11:29

Podobne wątki

  1. [Giulia] Łańcuchy śniegowe
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-10-2018, 07:30
  2. [Giulietta] Łańcuchy na 17-tki
    Utworzone przez MiLykie w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 13:03
  3. [MiTo] łańcuchy
    Utworzone przez Lutraki w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-12-2012, 21:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory