Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 54

Temat: AR 159 1.9 jtdm 120KM problem z odpalaniem.

  1. #41
    Użytkownik Rowerzysta Avatar hubert.janowski
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Zdanowice,,,,,Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm+chip 160 KM350Nm disactive 2008r.
    Postów
    303

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Jesteś w stanie poprzeć to opracowaniem naukowym? Bo do tej pory myślałem, że w dieslu ciśnienie sprężania w cylindrach to rzecz podstawowa do dobrego rozruchu...
    najlepszą opcją na sprawdzenie łopatologicznym sposobem jest to że jeżeli diesel pali na mrozie bez problemu to musi mieć dobrą kompresję bo na pewno by nie zapalił nawet z super wtryskami. Jak jest ciepły to wszystko się rozszerza i pali bez problemu ale problem jest kiedy zapalisz pochodzi tro. che i zgasisz i próbujesz odpalić za chwile wtedy ani nie jest cieply ani zimny i kreci kreci nie mówię ze to nie jest wina rozrusznika może w moim przypadku nie była ale postanowiłem go wyjąć i wymienić tulejki i szczotki mam 2,2 kW bosch ale ciekawe jest to że po odpiećiu świec żarowych czujnika temperatury pali o wiele lepiej za każdym razem i na tym rozruszniku co mial. jak miałe stary akumulator który miał 300Ah w zime ledwo kręcila ze jak zapalałem to wszystkie kontrolki świeciły i paliła praktycznie z obrotem silnika. Jade jutro do Cinka ktory tak samo jak Tomek Krk twierdzi że trzeba jeszcze podnieść dawki startowe w całym zakresie temperatur. Wymiana rozrusznika może i pomaga nie twierdzę że nie napewno szybciej kręci ale to tak jak starego diesla z pompą sekcyjną im większe obroty tym lepiej zapali... sprawdzałem ćiśnienie z ciekawoći jak wciskam start zawsze narasta do 380 bar praktycznie odrazy potem spada na wolnych do 280 i nawet jak nie chciała zapalić to narastało tak samo

    - - - Updated - - -

    jesteś elektrykiem i zakładasz 100Ah akumulator i po co... myślę że nikt nie orał bo wiemy że wystarczy że pompka podpomuje paliwo i pali bez problemu...zregeneruje rozrusznik pomierzę specjalnie dla ciebie stojan i wirnik sprawdzę w jakim stanie jest komutator i dodam że w jakimś sensie jestem elektrykiem i wstawie dane... raz pomaga wymiana rozrusznika raz innego elementu ja mogę powiedzieć i opisać swój przypadek ale nie mogę powiedzieć wymień to bo to jest to potem ktoś może mieć pretensję że stracił kase a to nie to...są przypadki że wymienili rozrusznik i nie pomogło jeżeli jesteś tego pewien to zaproponuj komuś wymianę na swój koszt pomoże to Ci odda kasę nie to nie
    Ostatnio edytowane przez hubert.janowski ; 29-11-2018 o 14:37

  2. #42
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Alfa Romeo 159 sportwagon 2,4 JTDm
    Postów
    99

    Domyślnie

    do tej pory na mój koszt porzyczałem komplet wtrysków 5, 213 z wydrukami w 100% sprawnych i niepomagało porzyczałem zawór na pompę CR i też niepomagało, tak samo z czujnikiem temperatury nie pomagało przyjda mrozy po -15 to ci nagram poranny rozruch wrzócisz swój i porównasz, wcześniej jak mieszkałem w bloku w najwieksze mrozy po -20 i wiecej tylko alfa zapalała wszytkie VV BMW itp. nawet nie zajęczały, o swiecach tu pisać nie bede bo jak je sprawdzić łopatologicznie każdy wie.
    A czemu po chwili pali sabiej bo na rozruc potrzebuję dużo prądu a alternator w tak krótką chwile nienaładuje go bo w 1.9 z tego co wiem est 100 lub 120 zaleznie od wersji. Nadal się bedę przy tym upierał a regeneracja jak jest już ruszony rozrusznik wiele nie da i im słabszy rozrusznik tym wieksze spadki napiecia na nimnajprostrze prawo ohma R=u/I

  3. #43
    Użytkownik Rowerzysta Avatar hubert.janowski
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Zdanowice,,,,,Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm+chip 160 KM350Nm disactive 2008r.
    Postów
    303

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slaweks14898 Zobacz post
    do tej pory na mój koszt porzyczałem komplet wtrysków 5, 213 z wydrukami w 100% sprawnych i niepomagało porzyczałem zawór na pompę CR i też niepomagało, tak samo z czujnikiem temperatury nie pomagało przyjda mrozy po -15 to ci nagram poranny rozruch wrzócisz swój i porównasz, wcześniej jak mieszkałem w bloku w najwieksze mrozy po -20 i wiecej tylko alfa zapalała wszytkie VV BMW itp. nawet nie zajęczały, o swiecach tu pisać nie bede bo jak je sprawdzić łopatologicznie każdy wie.
    A czemu po chwili pali sabiej bo na rozruc potrzebuję dużo prądu a alternator w tak krótką chwile nienaładuje go bo w 1.9 z tego co wiem est 100 lub 120 zaleznie od wersji. Nadal się bedę przy tym upierał a regeneracja jak jest już ruszony rozrusznik wiele nie da i im słabszy rozrusznik tym wieksze spadki napiecia na nimnajprostrze prawo ohma R=u/I
    ale moja też paliła w najwieksze mrozy bez problemu więc nie widzę związku...czyli co rozrusznik jest elementem który podlega wymianie co 20 tys?
    oplu insigni jest ten sam rozrusznik tej samej mocy a nawet chyba 2000W i nie ma problemu z zapalaniem z przebiegiem 170 tys grande punto także a przebieg 340 tys. znajomy ma alfe taką jak ja z 2010 roku i nie ma problemu z zapalaniemi nigdy nie mial a gdybys posłuchał to rozrusznik kreci o wiele słabiej ale to akurat wina akumulatora bo potrafi się mu rozladować po jednym dniu
    Ostatnio edytowane przez hubert.janowski ; 29-11-2018 o 15:51

  4. #44
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Alfa Romeo 159 sportwagon 2,4 JTDm
    Postów
    99

    Domyślnie

    opowiem ci coś kolega brere miał wszystko fajnie 2.4 210km zrobił wieksze IC zchamował na 260 KM ciezko paliła i tez a tu podmiana tegoa tu tantego i padło na wtryski żę 308 już tak mają i nieda się nic zrobić ale po kilku latach ciagania po zimie po nie raz niezapaiła w duże mrozy od prób walczenia przy pomocy rozruchu automat się podał i trzeba było naprawić a że on za tą brerę z przebiegiem 40tyś kilka lat temu dał koło 55tyś to nieoszczedzał i kupił nowy rozrusznik i zanim sprzedał miesiąc się na jesieni nacieszył dobrym rozruchem ja wymieniałem rozrusznik z przebiegiem 280tyś, I powiem tak jak dla mnie możesz i cały silnik wymienić na nowy jak nie zaczniesz od tego co jest naistotniejsze podczas rozruchu to i tak bedzie tak jest mnie o to głowa nie boli nie mój samochód i każdy zrobi jak uważa zacznie taniej to zapłaci 2 lub kilka razy.

    - - - Updated - - -

    Teraz jest moda na regenerowanie wszystkiego a to umyć DPF i lada dzień bedzie dodatkowa opcja przy myciu DPF umyją też filtr paliwa kabinowy powietrza i wszystko bedzie jak NOWE bedzie??

  5. #45
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slaweks14898 Zobacz post
    opowiem ci coś kolega brere miał wszystko fajnie 2.4 210km zrobił wieksze IC zchamował na 260 KM ciezko paliła i tez a tu podmiana tegoa tu tantego i padło na wtryski żę 308 już tak mają i nieda się nic zrobić ale po kilku latach ciagania po zimie po nie raz niezapaiła w duże mrozy od prób walczenia przy pomocy rozruchu automat się podał i trzeba było naprawić a że on za tą brerę z przebiegiem 40tyś kilka lat temu dał koło 55tyś to nieoszczedzał i kupił nowy rozrusznik i zanim sprzedał miesiąc się na jesieni nacieszył dobrym rozruchem ja wymieniałem rozrusznik z przebiegiem 280tyś, I powiem tak jak dla mnie możesz i cały silnik wymienić na nowy jak nie zaczniesz od tego co jest naistotniejsze podczas rozruchu to i tak bedzie tak jest mnie o to głowa nie boli nie mój samochód i każdy zrobi jak uważa zacznie taniej to zapłaci 2 lub kilka razy.

    - - - Updated - - -

    Teraz jest moda na regenerowanie wszystkiego a to umyć DPF i lada dzień bedzie dodatkowa opcja przy myciu DPF umyją też filtr paliwa kabinowy powietrza i wszystko bedzie jak NOWE bedzie??
    Kolego czytanie twoich postów to katorga dla oczu i umysłu. Proszę zbuduj jakieś zdania, szanuj chociaż trochę nasz język. Wracając do rzeczy, co ci przeszkadzają regenerowane części. Przykładowo rzeczony rozrusznik jeśli jest prawidłowo zregenerowany, niczym nie będzie się różnił od nowego. W rozruszniku w zasadzie poza paroma wymienny elementami (dość tanimi) nie ma co się popsuć i po regeneracji będzie sprawny jak nowy. Bardziej ryzykowne będzie kupienie zamiennika, który z założenia będzie gorszy jakościowo i tak będzie z wieloma innymi podzespołami. Jakość materiałów użytych na pierwszy montaż zawsze będzie lepsza, niż w zamiennikach. Oczywiście niektóre z podzespołów nie powinny być regenerowane, ale kpienie z regeneracji to raczej twoja niewiedza lub złe doświadczenia z kiepskimi warsztatami.

  6. #46
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa 159, 8V, 115 KM
    Postów
    177

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slaweks14898 Zobacz post
    zimny pali lepiej bo jak się zagrzeje kompreja wzrasta przez co silnik ma ciężej
    Proszę tylko nie mówić tego producentom samochodów bo jakby się dowiedzą to zrezygnują ze stosowania świec i zaczną nam w osobówkach montować rozruszniki od traktorów

  7. #47
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    okolice tarnobrzega
    Auto
    159 2.0jtdm
    Postów
    493

    Domyślnie

    a koło dwu masowe ma wpływ na odpalanie?

  8. #48
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek 2 Zobacz post
    a koło dwu masowe ma wpływ na odpalanie?
    Nie ma.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #49
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Alfa Romeo 159 sportwagon 2,4 JTDm
    Postów
    99

    Domyślnie

    Proszę tylko nie mówić tego producentom samochodów bo jakby się dowiedzą to zrezygnują ze stosowania świec i zaczną nam w osobówkach montować rozruszniki od traktorów

    Read more: http://www.forum.alfaholicy.org/159_...#ixzz5YN1PzLC5
    Czyli twierdzisz że jest odwrotnie widzę wiedza jest jak dla mnie każdy może wymieniać koncówki i sprawdzać je smesem tylko prośba taka nagrajcie swój rozruch jak bedą mrozy tak przynajmniej -15 ja nagram i wrzuce żeby nie było bo się śmietnik robi, I do wszystkich co są specami od alfa a później jak się rozleci na autostradzie krzyczą że to złom jak to co czytam jest nieczytelne NIE CZYTAJ PROBLEMU NIE BEDZIESZ MIAŁA/MIAŁ bo większośc tu jeczy jak baba przed okresem.

  10. #50
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa 159, 8V, 115 KM
    Postów
    177

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek 2 Zobacz post
    a koło dwu masowe ma wpływ na odpalanie?
    Teoretycznie nie ma. W praktyce jednak jeśli nie przerabiałeś nigdy u siebie dwumasy to założysz temat, że stuka po odpaleniu

Podobne wątki

  1. Problem z odpalaniem GT 1.9 JTDm
    Utworzone przez SzymonP. w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-06-2018, 13:02
  2. [159] 1.9 JTD 120KM problem z odpalaniem
    Utworzone przez mate2121 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-04-2018, 17:20
  3. [159] 2.4 jtdm 200 , problem z odpalaniem, zasypuje błędami :(
    Utworzone przez falko29 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-02-2016, 19:17
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 15:02
  5. [159] AR 159 JTDM 8V Problem z odpalaniem
    Utworzone przez otex w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 12-01-2013, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory