Strona 231 z 262 PierwszyPierwszy ... 131181221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,301 do 2,310 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #2301
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,031

    Domyślnie

    Nie jest to najbardziej udany samochód w historii tej marki. Alfa Romeo Tonale nie zrobiła na nas najlepszego wrażenia, głównie za sprawą szeregu niedoróbek.

    To z Twojego linka. Nic dodać, nic ująć.
    Jak jednak przeczytasz ten ogólnikowy bełkot z linka, to dostrzeżesz dwa wątki: już w ubiegłym roku z linii zjechało 20 000 egzemplarzy tego auta. To jest zapewna ta cytowana tutaj "sprzedaż blisko 20 tys aut". Nie, to nie sprzedaż: tyle wyprodukowano. Ile można kupić w Europie od ręki?
    I drugi wątek to USA. Nie zauważyłeś tam blźniaczego Dodge Horneta. Rozumiesz coś z tego? Amerykanin kupi Tonale, choć ma taką samą swoją markę, Dodge?
    Czyli raczej na pewno mówimy o Dodge.
    No i ten kolejny absurd: 400 Tonale dziennie zjedzie z linii. To daje 120 tys sztuk przez 300 dni w roku (odliczmy soboty, niedziele itd).
    No a zamówienia sa na liczbę blisko czterokrotnie mniejszą.

    Łykacie takie idiotyczne teksty, jak indyki kluski. Aż szkoda. Dziennikarstwo to dziś jeden z najbardziej zadołowanych zawodów. Byle kto pisze byle co i byle jak.
    Dlatego nadal pytam: czy ktoś ma link do wiarygodnych danych liczbowych?
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 06-11-2023 o 01:25

  2. #2302
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2023
    Auto
    Tonale PHEV
    Postów
    23

  3. #2303
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Łykacie takie idiotyczne teksty, jak indyki kluski. Aż szkoda.
    całe szczęście że ty nas uratujesz swoją mądrością i oświeceniem <3

  4. #2304
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    [I]
    Dlatego nadal pytam: czy ktoś ma link do wiarygodnych danych liczbowych?
    Przecież żaden link nie zgadzający się z Twoją opinią nie będzie wiarygodny..

  5. #2305
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    [I]
    No i ten kolejny absurd: 400 Tonale dziennie zjedzie z linii. To daje 120 tys sztuk przez 300 dni w roku (odliczmy soboty, niedziele itd).
    No a zamówienia sa na liczbę blisko czterokrotnie mniejszą.
    Tobie też się coś matematyka rozjeżdża...
    Samych sobót i niedziel jest w roku średnio 104, do tego święta i mamy jakieś 120 dni wolnych.
    Do tego o ile się nie mylę, to Włosi w okresie wakacyjnym niemal wstrzymują produkcje, więc niemal cały sierpień odpada.

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    To nie jest żadna krucjata: po prostu ten model nie jest ani żadnym hitem sprzedaży ani w żaden sposób nie poprawia pozycji marki. W żaden sposób też się nie wyróżnia. Kompletnie niczym.
    Jedynymi modelami alfy w ostatniej dekadzie, które autentycznie się sprzedawały była Giulietta i jest nadal Stelvio.
    To, że nie jestem hitem sprzedaży wiedzą chyba wszyscy. To, że niczym specjalnym, może poza designem się nie wyróżnia również.
    A mimo to, średnio raz w miesiącu rozpoczynasz burzę w tym wątku, jakby wszyscy twierdzili coś zupełnie innego. Tylko po co?

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Co do Europy, w zeszłym roku zjeździłem Francję, Niemcy, Hiszpanię północną, razem 6 tys km. W tym roku Niemcy, Danię, Austrię, Holandię. Razem 5 tys km.
    Widziałem dosłownie kilka (może 4, 5) sztuk Tonale. Formentory widziałem setkami.
    No i to jest obiektywne, wiarygodne źródło! [emoji28]

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 06-11-2023 o 12:51

  6. #2306
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,031

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Przecież żaden link nie zgadzający się z Twoją opinią nie będzie wiarygodny..
    Bo nie podaliście żadnego linka. Być może w ogóle go nie ma, skoro firma zaczęła UTAJNIAĆ wolumeny sprzedaży poszczególnych modeli. Ciekawe, dlaczego?m

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    T

    No i to jest obiektywne, wiarygodne źródło!
    To jest statystyka. Podobnie działają exit polle: zapytasz losowo w jakimś minimalnym procencie, kto jak głosował, a potem w oficjalnych wynikach rezultaty sa zbliżone. Nie masz tej wiedzy? Skoro pokonuje tysiące kilometrów po kluczowych autostradach Europy i niemal nie spotykam Tonale to oznacza, że ich obecność na rynku sprzedanych aut jest śladowa. Wyłączam Włochy: tam nie jeździłem.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Tobie też się coś matematyka rozjeżdża...
    Samych sobót i niedziel jest w roku średnio 104, do tego święta i mamy jakieś 120 dni wolnych.
    Do tego o ile się nie mylę, to Włosi w okresie wakacyjnym niemal wstrzymują produkcje, więc niemal cały sierpień odpada.
    a
    Czyli 150 dni bez produkcji. Zostaje 215 dni. Daje to 86 tysięcy Tonale.
    Zamówień jest podobno 35 tysięcy.
    Czy to wiele zmienia? produkują 50 tysięcy aut na stok???? Nie żartuj. Wykazałem nonsensy w tych "dziennikarskich tekstach".

    - - - Updated - - -

    Ty rozumiesz o co ja pytam? Przytaczasz mi kolejny opisowy tekst, oparty nie wiadomo o co, gdzie NIE MA żadnych danych liczbowych, tylko jakieś szacunki procentowe. Matkobosko.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    całe szczęście że ty nas uratujesz swoją mądrością i oświeceniem <3
    Po co to ironizowanie? Wykazałem, że przytaczane przez Was dane nie są żadnymi danymi, tylko opisowym mlamlaniem albo promocyjnym bełkotem. Ja pytam o dane, dane liczbowe. Konkretne liczby. Ile wyprodukowano, ile sprzedano, w jakim okresie. Konkretnego modelu. Tego nie ma.

  7. #2307
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Bo nie podaliście żadnego linka. Być może w ogóle go nie ma, skoro firma zaczęła UTAJNIAĆ wolumeny sprzedaży poszczególnych modeli. Ciekawe, dlaczego?m
    Podałem Ci link z konkretnymi liczbami, z rozbiciem na państwa i miesiące, to stwierdziłeś, na podstawie własnego "widzimisię", że jest niewiarygodny

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    To jest statystyka. Podobnie działają exit polle: zapytasz losowo w jakimś minimalnym procencie, kto jak głosował, a potem w oficjalnych wynikach rezultaty sa zbliżone. Nie masz tej wiedzy? Skoro pokonuje tysiące kilometrów po kluczowych autostradach Europy i niemal nie spotykam Tonale to oznacza, że ich obecność na rynku sprzedanych aut jest śladowa. Wyłączam Włochy: tam nie jeździłem.
    Statystyka na podstawie obserwacji jednej osoby... Wiesz, że taka statystyka jest niewiele warta i obarczona znacznym błędem? Czy nie masz tej wiedzy?
    Z resztą, robisz tu jakaś statystykę, ale tylko na podstawie własnej obserwacji, nie uwzględniając innych? Pisałem Ci już wcześniej, że w samych Niemczech, Luksemburgu czy Francji spotkałem kilkanaście Tonale. I jak to się ma do Twojej statystyki?



    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  8. #2308
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2023
    Auto
    Tonale PHEV
    Postów
    23

    Domyślnie

    Co do zasady nie dyskutuję z trollami. Podobnie z ludźmi, którzy nie umieją w procenty, nie potrafią przeczytać i zrozumieć artykułu, który komentują.

    Jeśli kogoś zainteresuje to artykuł powołuje się na dane dla całej marki na podstawie zestawienia ilościowego i procentowego dla rynku niemieckiego:
    https://www.kba.de/SharedDocs/Downlo...cationFile&v=2

    Dla regionu EU + EFTA + UK dane sprzedażowe za okres do końca września 2023 są na stronie 7:
    https://www.acea.auto/files/Press_re...ember_2023.pdf

  9. #2309
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piter73 Zobacz post
    Co do zasady nie dyskutuję z trollami. Podobnie z ludźmi, którzy nie umieją w procenty, nie potrafią przeczytać i zrozumieć artykułu, który komentują.

    Jeśli kogoś zainteresuje to artykuł powołuje się na dane dla całej marki na podstawie zestawienia ilościowego i procentowego dla rynku niemieckiego:
    https://www.kba.de/SharedDocs/Downlo...cationFile&v=2
    Dla regionu EU + EFTA + UK dane sprzedażowe za okres do końca września 2023 są na stronie 7:
    https://www.acea.auto/files/Press_re...ember_2023.pdf
    Przeczytałem zrozumiałem.
    To natomiast nie rozumiesz pytania nadal. Mimo to, nie nazywam Cię trollem ale cierpliwie pytam.
    Nie wiem, czy wy żartujecie? wskażcie mi w tych tabelach ilościowe dane dotyczące sprzedaży MODELUI ALFA ROMEO TONALE?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Podałem Ci link z konkretnymi liczbami, z rozbiciem na państwa i miesiące, to stwierdziłeś, na podstawie własnego "widzimisię", że jest niewiarygodny
    Nie ma tam danych liczbowych dotyczących Tonale. Nadal czekam na zestawienia liczbowe sprzedaży Tonale. Nadal cytujecie mi jakieś linki ogólnikowe, dotyczące marek.

  10. #2310
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Nie ma tam danych liczbowych dotyczących Tonale. Nadal czekam na zestawienia liczbowe sprzedaży Tonale. Nadal cytujecie mi jakieś linki ogólnikowe, dotyczące marek.
    Dlaczego kłamiesz?
    Odsyłam do postu nr 2297.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory