Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Temat: Pamięć foteli nie w pełni działa, błąd kalibracji

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie Pamięć foteli nie w pełni działa, błąd kalibracji

    Może ktoś się spotkał. Robiłem Stelvio z USA po drobnej stłuczce, produkcja koniec 2018r, wersja Lusso Ti wyposażone na max praktycznie, oprócz spolszczenia, dorabiana były wiazki poziomowania (lampy EU wsadzone) i dokładane manetki, tak to auto miało wszystko (dach, szklany , fotele regulowane w 8 kierunkach, HK i co jeszcze dało się w konfiguratorze zaznaczyć).
    Zrobiłem auto (choć było kilka dodatkowych problemów wynikających ze szkód czy rozbierania wiązek itp), w końcu wszystko wydawało się działać, w kompach czysto, zero błędów. Przyjeżdża klient (forumowicz) prosi pokaż mi jak tu się robi różne rzeczy w aucie, jakoś wyjątkowo "szczęśliwie" trafił fotele/pamięć jak się obsługuje. No więc zapamietuję pozycję, przesuwam fotel w tył, naciskam przycisk nie przywołuje. Przywołuje natomiast ruch fotela góra dół i oparcie jeśli ruszyłem. Nie działa też przywołanie zmiany pozycji lusterek, choć wszystko działa OK jeśli chodzi o sterowanie i cały czas zero błędów w kompach.
    OK, myślę może z jakiś powodów jest problem z kalibracją siedzeń, w końcu tu fotel bada pozycje przód/tył tylko podczas procesu. Przynoszę kompa, puszczam procedurę, fotel odjechał max do tyłu, max do przodu i w tym momencie wyskakuje w MES przedwcześnie błąd/failed i tyle. Powtarzaliśmy wielokrotnie, nic to nie daje. Dla porównania przeszliśmy do mojej Giulii (dokładnie te same firmwary w sterowniku siedzeń SW 09.01 rev 0001 i hardware 03.01 rev 01, różnica tylko w FIat drawing number 50557151 tam (bo 8 kierunkowe) a 50557150 u mnie (6 kierunkowe sportowe)), procedura jeździ tył max, przód max, tył max i wraca do starej pozycji i jest OK zakończona. Jako strzał na ślepo próbowałem też wywołać tą procedurę dezaktywującą Easy Entry (przód/tył/przód/tył oparcie przód/tył) chyba ze 30 razy, ale nic się nie dzieje. MES w logach żadnych dodatkowych informacji nie podaje, tylko failed.

    przeszedłem do Menu Easy Entry, włączyłem, po wyłączeniu stacyjki i otwarciu drzwi na liczniku pokazał się komunikat:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201204_134009.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	87.3 KB
ID:	274495
    i teraz pokazuje się za każdym razem.

    No to myślę chociaż z powrotem wyłączę Easy entry, niestety w menu jest już nieaktywne pewnie przez oblaną kalibrację:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201204_134024.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	71.4 KB
ID:	274496

    Nie było czasu z tym więcej grzebać, narazie temat zostawiony jest na inne spotkanie.
    Dodam że fotele były na pewno wyciągane (robota przy napinaczach), wiązka pod fotelem kierowcy np nieprzypięta wisiała.

    Wyszukałem procedury FCA na niedziałające przywołanie pamięci foteli, ale to lipa mniej więcej wygląda tak:
    1.Sprawdź podłączenie wtyczkek, OK, przejdz do pkt 2
    2.Sprawdź czy kable nie mają widocznych uszkodzeń, nie to przejdź do punktu 3
    3.Wymień komputer siedzenia...

    ... no super porada.

    Ktoś spotkał się z takim problemem, zna może jakąś potencjalną/typową przyczynę i najszybsze/najtańsze rozwiązanie? Z podmianą sterownika nie chcę ryzykować, bo z doświadczeń kolegów przy dokładaniu używek wiemy że w każdym przypadku wariowały lusterka.

    PS. Jeszcze nie miałem czasu pościągać schematów i nic teoretycznie pokminić, może jakieś krańcówki nie dizałają itp. Zaglądając tylko przed garażem na szybko wszystko (przynajmniej w fotelu kierowcy, nie patrzyłem do siedzenia pasażera) wydawało się podłączone.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 06-12-2020 o 20:40
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Mam ten sam problem, nie działa mi pamięć. Auto i konfig znasz.
    Myślałem że coś źle robię, nie miałem czasu temat drążyć ale skoro zacząłeś to muszę się dołączyć ...
    Zorientowałem się dopiero jak chciałem zjeżdżać lusterkami w dół przy cofaniu, pozatym nie korzystam z pamięci bo jestem jedynym kierowca

    Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Techno ; 06-12-2020 o 22:11

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    u kumpla w giulii z usa podobnie. Fotel jeździ we wszystkich pozycjach zapamiętuje ustawienia ale jak chce się użyć przycisków z pamięcią ustawień to fotel porusza się góra dół i oparcie - nie jeździ przód tył. Kalibracji zarówno Mes jak i Witech nie przechodzi. nie działa tez easy entry.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Czyli nie takie idealne ta auta z Ameryki [emoji2957]

    Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    W mojej jest to samo, przynajmniej jezeli chodzi o fotel kierowcy.

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    Czyli nie takie idealne ta auta z Ameryki [emoji2957]

    Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
    nie wiadomo dlaczego tak się stało i z czego to wynika bo jakiś czas było ok

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    U mnie chyba od początku użytkownika w Polsce

    Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za info. Przydałaby się 100% konkretna informacja czy problem był też przed zmianą w kompach na PL, czyli czy chodzi o coś w stylu sterowniki coś mają wymuszone na USA niezależnie od proxi i po zmianie coś się gryzie, czy to jakiś nagminny problem wersji USA? Ktoś próbował przywracać ustawienia USA żeby sprawdzić czy pamieć foteli nie ożyje?

    Czy ktoś próbował robić kalibrację na Witech2 w ustawieniu EU?

    U każdego lusterka też się nie przywracają?

    Jakiś pomysł jak pozbyć się teraz przykrego komunikatu o konieczności wykonania ręcznej kalibracji?

    - - - Updated - - -

    Napisałem do Yaniego (MES) z pytaniami, może on coś jest w stanie dodać do MES (ustawienie/reset albo wymusić dalszy przebieg kalibracji, lub chociaż w logu napisać coś więcej niż failed).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Mam ten sam problem: brak pamięci lusterek oraz fotela przód-tył.
    a) problem z lusterkami zaczął się nawet nie wiem kiedy, ale 3/4 Alf to ma więc się nie przejmowałem,
    b) pamięć fotela przód-tyl na pewno działała po przeróbce USA > EU, moim zdaniem problem pojawił się po jakimś czasie,
    c) miałem robione proxi na Witechu, nie rozwiązało to problemu,
    d) epsonixie, przecież dobrze wiesz że Witech ma możliwość wykonania kalibracji fotela (pisałeś to na giuliaforums w podobnym wątku),
    e) włączyłem na próbę "easy entry" - fotel nie odsuwa się automatycznie, ale komunikatu o wymaganej kalibracji na wskaźnikach nie mam.
    Ostatnio edytowane przez woockush ; 07-12-2020 o 12:22

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Tomasz Dobosz
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Mazowieckie
    Auto
    Crosswagon, Mito, Giulia
    Postów
    53

    Domyślnie

    mam ten sam problem z fotelami, wieczorem spróbuje zmienić region ponownie na USA i zobaczę co się stanie

Podobne wątki

  1. [159] Pamięć foteli w 159
    Utworzone przez osdazee w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-01-2018, 09:51
  2. podgrzewanie foteli nie działa...
    Utworzone przez assassin w dziale 156
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 22-01-2018, 22:59
  3. [159] błąd B1005 nie działa Radio CD, błąd U1601
    Utworzone przez ryki67 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-09-2016, 11:17
  4. [159] Nie działa podgrzewanie foteli
    Utworzone przez quba w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-01-2016, 10:41
  5. Błąd podczas kalibracji STAG 1561.8
    Utworzone przez czesany w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 12:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory