Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 111

Temat: Odgłosy po wymianie przewodu wspomagania AR 159 1.8

  1. #91
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Ja tylko dodam, że na fejsbukowej grupie 159 też każdy odradza te przewody, także coś z nimi musi być nie tak.

  2. #92
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa 159 sportwagon 1.9jtdm 8v
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał flatbeet Zobacz post
    Poza kolejną próbą obrażenia mnie dalej nie dowiedziałem się o to co pytałem więc zapytam jeszcze raz:

    Czy mogę zgłosić reklamację, której podstawą jest rękojmia lub gwarancja w sytuacji gdy montowałem ten przewód samodzielnie w garażu i nie posiadam dowodu montażu w wyspecjalizowanym warsztacie? - Z regulaminu, który Pan stosuje wynika jasno że nie. Proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie tego faktu. Jeśli mam wysłać przewód i ponieść koszty przesyłki tylko po to by na końcu usłyszeć że brakuje rachunku / FV za montaż w "wyspecjalizowanym warsztacie" no to szkoda mojego czasu i pieniędzy.
    Na rękojmię (klient indywidualny) można reklamować bez potrzeby udowadniania kto montował. O ile w momencie zakupu otrzymano instrukcję montażu to powinno się go tak montować. Jeśli montaż byl zgodnie z instrukcją można żądać wymiany na towar pozbawiony wad lub zwrot kosztów.
    Do roku czasu od zakupu to sprzedający ma udowodnić że towar został źle (tu niezgodnie z instrukcją o ile była) zamontowany.
    Tak przy okazji skoro ma to montować profesjonalny warsztat to nie powinno się sprzedawać tej części klientom indywidualnym
    Ostatnio edytowane przez Darrr ; 04-07-2022 o 13:49

  3. #93
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    57

    Domyślnie

    Nie gniewajcie się, ale mam zbyt dużo zajęć by się bawić z Wami w te bzdury.
    Ostatnio edytowane przez Fast ; 04-07-2022 o 16:03

  4. #94
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    była 156 1,8TS, jest 159 2,4 200 KM
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fast Zobacz post
    Instrukcją mogą być dane producenta pojazdu dotyczące napraw, zawarte np. w Autodata.
    Jeśli mój mechanik nie ma płatnej wersji Autodaty, to będzie problem? Żeby wymienić ten wąż musi wykupić Autodatę?

    Cytat Napisał Fast Zobacz post
    Dlatego napraw ma dokonywać wykwalifikowana osoba.
    Uczeń albo jakiś lewus (są też tacy) z ASO (bo ASO ma dane producenta dotyczące napraw) jest bardziej wykwalifikowany od mojego mechanika? Ode mnie? Bo "pracuje" w ASO? Jak poznać kto tam jest wykwalifikowany?
    No bez jaj

  5. #95
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał jadzia Zobacz post
    Jeśli mój mechanik nie ma płatnej wersji Autodaty, to będzie problem? Żeby wymienić ten wąż musi wykupić Autodatę?



    Uczeń albo jakiś lewus (są też tacy) z ASO (bo ASO ma dane producenta dotyczące napraw) jest bardziej wykwalifikowany od mojego mechanika? Ode mnie? Bo "pracuje" w ASO? Jak poznać kto tam jest wykwalifikowany?
    No bez jaj
    Za Wikipedią- Specjalista – człowiek odznaczający się gruntowną znajomością jakiejś dziedziny. Powszechnie znany także jako fachowiec, ekspert.
    Jeżeli Twój mechanik nie ma Autodaty i nie korzysta z innych źródeł danych, to nie gniewaj się, ale to żaden mechanik. Kiedyś taki „mechanik” wymienił mi cały układ paliwowy w CR. Prawdziwy mechanik zaczął od momentów dokręconych śrub i okazało się, że czujnik ciśnienia paliwa był dokręcony zbyt mocno. Straciłem kilkanaście tysięcy zł.
    Ja wiem jak obsługiwać urządzenia testowe. Dodatkowo posiadam samochody do testów. Czy to jest bardziej wiarygodne niż „wymieniacz” pod blokiem szukający usterki, czy mniej? Trzeba zapytać Niemców, Włochów, Francuzów i większości Polaków z czyich usług korzystają. Ja mogę tylko sprawdzić swoją pracę, nic więcej. Maszyny pokazują to od razu. Również akustycznie maszyna jest bardziej wiarygodna niż pompa która ma 200 tyś. km. Sprecyzuję, montażu ma dokonać osoba która weźmie odpowiedzialność za swoją usługę. Dodatkowo taka, która ma umowę na utylizację zużytych olejów. Kończę odpowiadać na bezsensowne pytania. Na techniczne z chęcią odpowiem, na resztę spuszczę kurtynę milczenia. Mam co robić. Tymczasem, klient wymaga konkretnego kształtu zaciśniętej tulei i testów ciśnieniowych zamówionej partii Chce i płaci, to ma Dodatkowo zażyczył sobie węża, który jest w oryginalnych przewodach, więc niektórzy nasi klienci w Polsce, mogą trafić na wąż firmy „Manuli fluiconecto” użyty do produkcji.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4E6EF820-3E56-4489-98F2-FA7A8DCA31F8.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	86.4 KB
ID:	284329Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AEE2521F-AD58-4943-AACD-B2EBE265F7FB.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	103.0 KB
ID:	284330Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3BD6DFA5-9D8A-40B4-8FE9-72A05E057869.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	131.1 KB
ID:	284331
    Ostatnio edytowane przez Fast ; 04-07-2022 o 20:04

  6. #96
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fast Zobacz post
    Ja mogę tylko sprawdzić swoją pracę, nic więcej
    Ot i cała puenta.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #97
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Ot i cała puenta.
    Za Twoją nie mam zamiaru i możliwości. Jak przyjedziesz na warsztat, to diagnozę z chęcią postawię.

    - - - Updated - - -

    [QUOTE=Fast;2323166] Zdziwiony?

  8. #98
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    była 156 1,8TS, jest 159 2,4 200 KM
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fast Zobacz post
    Prawdziwy mechanik zaczął od momentów dokręconych śrub i okazało się, że czujnik ciśnienia paliwa był dokręcony zbyt mocno. Straciłem kilkanaście tysięcy zł.
    Po prostu cie naciągnął. Tam nie ma żadnej śruby. BTW, co tam można zepsuć mocnym przykręceniem?
    Ostatnio edytowane przez jadzia ; 05-07-2022 o 07:30

  9. #99
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    57

    Domyślnie

    Czujnik jest mocowany do listwy za pomocą śruby zintegrowanej z czujnikiem. Można dokręcić tak mocno, że odczyty są zafałszowane.
    Ostatnio edytowane przez Fast ; 05-07-2022 o 15:34

  10. #100
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał nkaroluky Zobacz post
    sledze temat i mam normalnie polewke. ja bym Ciebie, szanowny forumowiczu Fast, po prostu ignorował i dalej robił to, co powinien kazdy robic, czytaj: kupil oryginaly i mial spokoj. tymi wszystkimi postami tutaj naprawde sie pogrązasz. i psujesz sobie renome a nie budujesz, wygladasz raczej jak jakis agresywny janusz-handlarzyna co to nie potrafi zrozumiec, że oryginalne działa wszystko i pasuje, a tanszy zamiennik no niestety nie. ja tez mialem problem z wezem wspomagania, zaczal cieknac. na szczescie glosy rozsadu forumowiczów oraz mój wlasny (cebula poszła na drugi plan), kupilem nowy oryg przewód. i naprawde nie zaluje tej decyzji oraz zaplaceniu prawie 700zł względem bodajze kolo 450 (tyle wtedy kosztował).
    przyklad jak u wiekszosci tutaj forumowiczów. stary przewód zrobił 250 000km. lany olej zgodnie z zaleceniami. pekł gdzies na laczeniu, cieknie z niego olej. wymieniam na świetny zamiennik Twojej produkcji. zaczyna buczeć. Co mnie to interesuje co buczy, jak przez 250k km nie buczało? ciekl olej i tez nie buczało? zalozylem Twoj przewód - buczy. szybka decyzja - wydaje potem ciezko zarobiony hajs na nowy oryg przewód ricambi - no kurde nie buczy. ALE TO NA PEWNO POMPA. ALBO ZBIORNICZEK.
    Po pierwsze, to u większości nie ma żadnych problemów, a wszystkie które zostały nam zgłoszone, są w dziwny sposób powiązane z forum i sprzedawcami oryginałów. Co lepsze, większość przewodów nigdy do nas nie dotarła na reklamację. Jeden był wadliwy a dwa beż żadnej wady.Zacznij od diagnozy i właściwego montażu, to nic "buczeć" nie będzie. Mnie nie intersuje czy coś Ci buczy a to czy przewód trzyma parametry. Wszystkie Wasze teorie a raczej celowe działania kompletnie nie mają odzwierciedlenia w przeprowadzonych badaniach. Tak laboratoryjnych jak i na Alfie 159 1,9 16V. Fakty są takie. Wasze "buczenia" i "gumowania" rzekomo wynikające z przewodu, można wsadzić między bajki. Nawet wadliwie zaciśnięty dławik daje zupełnie inne objawy.Badania ewidentnie ukazują, że jeżeli układ jest drożny, ma właściwe ciśnienie oraz jest odpowietrzony, to żadne z objawów nie występują. Wykazały różnice jakościowe węży różnych marek. Różnice wynikające z zastosowanego oleju, czystości układu, zastosowania zaworu itd. Bez względu na to, sprawny układ działa bez zarzutu. W zależności od oleju zauważalne są pewne różnice akustyczne, choć są mierzalne tylko sprzętem laboratoryjnym. Wyniki badań są właśnie przygotowywane wraz z filmami z zamontowanymi różnymi przewodami w samochodzie oraz dokładnym opisem parametrów fizyko-chemicznych, z zastosowaniem różnych olejów i węży. Daje to kilkanaście różnych kombinacji. Jednym słowem, Wasze legendy to stek bzdur!!! Dodatkowo zostało zaobserwowane, że w niektórych przypadkach chłodnica wspomagania może być zagnieciona i powodować zmniejszenie przepływu oleju w układzie. To tyle z mojej strony. Wyniki badań niedługo zostaną udostępnione.
    Ostatnio edytowane przez Fast ; 11-07-2022 o 13:42

Podobne wątki

  1. [159] Demontaż przewodu wspomagania
    Utworzone przez krzychu0073 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-10-2020, 19:10
  2. [159] Wymiana przewodu wspomagania.
    Utworzone przez krajos3 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-07-2020, 13:21
  3. wymiana przewodu wspomagania ar 147
    Utworzone przez amber24 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-01-2014, 17:35
  4. [164] Wymiana przewodu wspomagania 3.0 v6
    Utworzone przez Andy1970 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-04-2012, 19:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory