Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Wypalanie DPF

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4 jtdm
    Postów
    28

    Domyślnie Wypalanie DPF

    Cześć.
    Mam Brere 2.4 200km. Od jakiegoś czasu jeżdżę nią głównie po mieście. Czytam opisy wypalania dpf na forum i wydaje mi się, że moja ma z tym jakiś problem. Podczas wypalania wokół auta jest dosłownie siwo, strasznie śmierdzi spalinami, zmienia się dźwięk silnika i słuchać takie buczenie podczas dodawania gazu. Zmienia się też praca turbo. Jednak najdziwniejsze co występuje u mnie to spalanie podczas tego wypalania. Generalnie nie schodzi poniżej 20l/100km i podczas przyspieszania dochodzi do 50l. Egr jest zaślepiony ale jeszcze nie wyprogramowany.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ciekawe czy wkład filtra jest jeszcze na swoim miejscu.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Dobre pytanie

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4 jtdm
    Postów
    28

    Domyślnie

    Generalnie jeżdżę nią już ponad pół roku. Wcześniej głównie po autostradach w Polsce i Niemczech. Dopiero teraz, gdy jestem zmuszony jeździć po mieście tak zaczęło się dziać. Co prawda teraz pokazuje się check engine, dlatego że EGR jest zaślepiony ale jeszcze niewyprogramowany. Czy gdyby nie było wkładu, check nie powinien pokazać sie wcześniej? I czy mogę jakoś sprawdzić, czy wkład rzeczywiście jest?

  5. #5
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Nie jestem pewny ale zaślepienie egr w tym silniku powinno być razem z wyprogramiwaniem co z tego że jest zaślepiony jak on dziala nadal. Poza tym jeśli dojdzie do jakiejś usterki nie będziesz wiedział bo check świeci się cały czas więc to zaślepienie tak na prawdę bić nie dało. Co to dof podepnij to pod komputer sorawdz sytuację ze stanem zapchania dpf i degradację oleju żeby się nie okazało że dof się nadaje ale do usunięcia fizycznego.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4 jtdm
    Postów
    28

    Domyślnie

    Tak, zaślepienie powinno iść w parze z wyprogramowaniem. Nadal waham się czy chce go wyprogramować, ponieważ mam w planach jeździć nią nadal do Niemiec i po prostu boje się trochę o mandaty. Egr zaślepiony jakieś 3 tyg temu bo nie miała mocy od dołu praktycznie wcale. Po jego wyczyszczeniu jeszcze bardziej. Racja… jeżdżenie z checkiem nie jest najrozsądniejsze. Ok, wielkie dzięki, sprawdzę to co piszesz pod komputerem i zobaczymy co dalej.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar MacStefi
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Karolin/Szamotuły/Wronki/Wlkp
    Auto
    AR 145 1.6 TS 120KM ,AR 159 SW 2,4JTDM 200KM,AR 147 1,6 TS 105KM 2001r, AR 147 1.6 TS 105KM 2005r
    Postów
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał 99Adik99 Zobacz post
    Tak, zaślepienie powinno iść w parze z wyprogramowaniem. Nadal waham się czy chce go wyprogramować, ponieważ mam w planach jeździć nią nadal do Niemiec i po prostu boje się trochę o mandaty. Egr zaślepiony jakieś 3 tyg temu bo nie miała mocy od dołu praktycznie wcale. Po jego wyczyszczeniu jeszcze bardziej. Racja… jeżdżenie z checkiem nie jest najrozsądniejsze. Ok, wielkie dzięki, sprawdzę to co piszesz pod komputerem i zobaczymy co dalej.
    brak mocy to wadliwy elektromagnez egr. zalepienie nie jest dobre bez wypragramowania. lepiej podrowadizc do stanu farbrycznego. przy wypalaniu wszystkie objawy prawidlowe poza tym siwym dymem. powinien byc ciemy jak mu depniesz do konca. to moja ulubiona zabawa w czasie wypalnia. 2 bieg i do konca. diesel musi dymic heheh
    Alfa,Honor,Ojczyzna!!!

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4 jtdm
    Postów
    28

    Domyślnie

    Tak, zdaje się, że elektromagnes nadaje się do wyrzucenia. Generalnie po zaślepieniu mam wrażenie, że silnik pracuje jakby na zwiększonych obrotach- obrotomierz stoi w miejsc (ciężko to opisać ale np. bardziej wibruje i pracuje głośniej). Trochę mnie uspokoiłeś z tymi objawami. Dym może i nie jest siwy, ciężko powiedzieć ale jedno jest pewne- podczas wypalania kopci niesamowicie. Tak z ciekawości czy da się poprawnie przeprowadzić proces wypalania w mieście? Czy zatrzymywanie się na światłach podczas wypalania nie szkodzi? Mam wrażenie, że wzrósł mi poziom oleju (we wtorek wymiana) i zastanawiam się czy to kwestia dpf, bo muszę sie przyznać, że dwa raz podczas wypalania, gdy spalanie wynosiło 50l, musiałem ją zgasić.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Wypalanie DPF?
    Utworzone przez rafjac w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-05-2023, 08:55
  2. wypalanie DPF
    Utworzone przez jan3387 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-12-2021, 12:43
  3. [159] 2.4 Wypalanie dpf
    Utworzone przez MyPPx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-03-2017, 12:00
  4. Wypalanie DPF
    Utworzone przez Matti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-07-2014, 14:31
  5. [159] Wypalanie DPF
    Utworzone przez GregDublin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 17:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory