Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Elektryczny hamulec ręczny

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie Elektryczny hamulec ręczny

    Czy elektryczny hamulec ręczny w Giulii/Stelvio ma stałą siłę hamowania, czy może jest dostępnych więcej poziomów siły hamowania?
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,515

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Czy elektryczny hamulec ręczny w Giulii/Stelvio ma stałą siłę hamowania, czy może jest dostępnych więcej poziomów siły hamowania?
    Komputer diagnostyczny nie ma takich ustawień tam jest silniczek elektryczny który zaciska i tyle.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Komputer diagnostyczny nie ma takich ustawień tam jest silniczek elektryczny który zaciska i tyle.
    Ale mnie nie chodzi o komputer diagnostyczny, tylko o tą dźwignię obok fotela używaną przez kierowcę?
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Z zasady działania takiego hamulca (przynajmniej w aucie popularnym) wynika, że siła hamowania nie może być regulowana.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Z zasady działania takiego hamulca (przynajmniej w aucie popularnym) wynika, że siła hamowania nie może być regulowana.
    To teraz napiszę, skąd się wzięło moje pytanie: Mojej Giulii Veloce właśnie mija 5 lat od zakupu i wczoraj musiałem zrobić badania techniczne na OSKP. Podczas sprawdzania tylnych hamulców diagnosta poprosił o zwolnienie pedału hamulca i zaciągnięcie hamulca ręcznego, więc pociągnąłem dźwignię przy fotelu, ale jemu to nie wystarczyło, poprosił, żebym pociągnął jeszcze kilka razy (już zaciągnięty hamulec) - wiedział, że hamulec jest elektryczny. Jak to wykonywałem, to zobaczyłem na ekranie diagnostycznym, jak stopniowo rośnie jeden ze słupków. Gdy tą samą procedurę wykonywaliśmy dla drugiego koła, to zamiast jednorazowego pociągnięcia dźwigni, przytrzymałem ją w górnym położeniu i słupek płynnie urósł do góry

    Nigdzie nie znalazłem informacji, że samą dźwignią hamulca ręcznego można regulować siłę hamowania. Może to ktoś potwierdzić?
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Giulia Sprint
    Postów
    88

    Domyślnie

    O ile się orientuję to na SKP nie ma takiej możliwości aby wjechać na ścieżkę diagnostyczną samemu. Wszystko wykonuje diagnosta. Dla mnie ciekawa historia

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,515

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    To teraz napiszę, skąd się wzięło moje pytanie: Mojej Giulii Veloce właśnie mija 5 lat od zakupu i wczoraj musiałem zrobić badania techniczne na OSKP. Podczas sprawdzania tylnych hamulców diagnosta poprosił o zwolnienie pedału hamulca i zaciągnięcie hamulca ręcznego, więc pociągnąłem dźwignię przy fotelu, ale jemu to nie wystarczyło, poprosił, żebym pociągnął jeszcze kilka razy (już zaciągnięty hamulec) - wiedział, że hamulec jest elektryczny. Jak to wykonywałem, to zobaczyłem na ekranie diagnostycznym, jak stopniowo rośnie jeden ze słupków. Gdy tą samą procedurę wykonywaliśmy dla drugiego koła, to zamiast jednorazowego pociągnięcia dźwigni, przytrzymałem ją w górnym położeniu i słupek płynnie urósł do góry

    Nigdzie nie znalazłem informacji, że samą dźwignią hamulca ręcznego można regulować siłę hamowania. Może to ktoś potwierdzić?
    Przyciskiem nic nie regulujesz.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał SE7 Zobacz post
    O ile się orientuję to na SKP nie ma takiej możliwości aby wjechać na ścieżkę diagnostyczną samemu. Wszystko wykonuje diagnosta. Dla mnie ciekawa historia
    Też byłem zdziwiony, ale SKP do której jechałem była czynna w tym dniu tylko do 15.00 i podjechałem do sąsiedniej, a tam od początku do końca przejechałem całą ścieżkę sam za kierownicą (pierwszy raz odkąd mam własne auto).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Przyciskiem nic nie regulujesz.
    Też tak mi się wydawało, ale słupki na wykresach pokazywały, że jednak jest jakaś zmiana

    BTW. Takiej ilości dziur na drodze, co podczas tego badania, to ja nie zaliczyłem przez 5 lat użytkowania tego auta
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 10-08-2023 o 21:16
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,239

    Domyślnie

    Pewnie każde szarpnięcie dźwigienką wyzwala silniczek na określoną ilość obrotów i tyle bo wątpię żeby tam był jakiś krańcowy czujnik położenia. Zacisk ma pewnie jakieś zwiększone opory (uszkodzenie) i za pierwszym razem nie dojeżdża do końca a za następnymi podsuwa "się" kawałek dalej co odczuwasz jako coraz mocniejsze hamowanie.
    Brzmi prawdopodobnie?

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    124

    Domyślnie

    Ja w swojej SKP też jestem prawie cały czas za kółkiem, jedynie na podnośnik diagnosta sam wjeżdża. Co do hamulca to działa on jako awaryjny również w trakcie jazdy (a przynajmniej powinien, w Giulii tego nie sprawdzałem) i nie blokuje kół, więc ma regulowaną siłę hamowania.

Podobne wątki

  1. [159] hamulec ręczny
    Utworzone przez bami159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-02-2014, 16:54
  2. Hamulec ręczny
    Utworzone przez patryk200 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-07-2013, 14:56
  3. [146] Hamulec ręczny.
    Utworzone przez Lesio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-10-2009, 10:58
  4. hamulec ręczny
    Utworzone przez tomekb w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-08-2009, 18:51
  5. [155] Hamulec ręczny
    Utworzone przez MaGGic w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-08-2008, 10:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory