Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Modyfikacje, rejestrator wideo, części ekploatacyjne

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2023
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Stelvio 280hp
    Postów
    9

    Domyślnie Modyfikacje, rejestrator wideo, części ekploatacyjne

    Witam,
    Przeszukuję forum i internet od jakiegoś czasu, pozbierałem już troszkę informacji, ktoś mógłby powiedzieć, że coś takiego już było, na forum, ale do sedna.

    Rozważam następujące modyfikacje swojej Stelvio z 2019 roku:
    -Tryb race (wystarczy chyba tylko modyfikacja softu?, czy łopatki działają?)
    -Dołożenie łopatek (czy wystarczy dokupić łopatki czy trzeba dziurawić/zmieniać kolumnę kierownicy)
    -Aktywny tempomat (koniecznie), pytanie jak to zrobić, wydaje mi się, że można to zrobić na kilka sposobów. (czy trzeba wymienić przyciski na kierownicy?, czy trzeba dokładać jakąś wajchę przy kierownicy?)
    -Otwieranie bagażnika gestem
    -Odpalanie z kluczyka (ponoć potrzebny jest kluczyk od wersji amerykańskiej)


    Do których mniej się skłaniam ale jestem ciekaw cen i możliwości:

    Kamera
    Zastanawiam się czy można doposażyć auto w kamerę? Czy może służyć jako wideorejestrator? Czy tylko do czytania znaków? Lub innego celu

    Ogrzewanie kierownicy
    Czy dobrze wyczytałem, że trzeba wymieniać całą kierownicę?

    Czy są osoby na forum które zajmują się takimi modyfikacjami?



    Ponadto zastanawiam się nad częściami zamiennymi:
    -Olej, czy dobrym olejem będzie jeśli chodzi o normy i parametry Motul 8100 ECO-CLEAN 0W30 ACEA C2 API SN 5L czy też może nie spełnia takich norm (które zaleca producent) jak Ravenol 0w30. Olej zamierzam wymieniać co 10 tys.
    -Świece, jakiej marki i model polecacie świec?
    -Korek spustowy, czy musi być oryginalny, czy przy zamienniku dostrzegliście ubytki oleju?
    -Olej do skrzyni biegów, przy jakim przebiegu i jaki olej polecacie?
    -Żarniki, ile wam wytrzymały od nowości, czy opłaca się wymienić na OSRAM D3S Cool Blue Boost (jakie macie wrażenia?( po testach sądzę, że pomimo mniejszej ilości światła temperatura barwna umożliwia lepszą widoczność niż w night braker, a dodatkowo jest dłuższa żywotność)?
    -Czy coś wymaga wymiany po zakupie używanego auta (poza olejem w silniku, filtrami powietrza, oleju, paliwa, ewentualnie świec)?


    Jak dbać o turbinę, Multi air i ogólnie zalecenia co do użytkowania pojazdu.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giancarlo Zobacz post
    -Otwieranie bagażnika gestem
    Daruj to sobie bo i tak działa z d*. Mam to od nowości i już dawno zrezygnowałem z prób używania bo mnie szlag trafiał 9/10 razy.

    Jaką Ty kamerę chcesz dokładać? Fabryczna tylko do znaków i prawie napewno ją masz. Jeśli jesteś elektronikiem to pewnie można z niej wyciągnąć sygnał i podłączyć pod jakiś rejestrator ale to raczej szkoda czasu i nieopłacalne. Jakość można domniemywać że równie tragiczna jak tylnej. Nie słyszałem żeby ktoś to próbował robić.

    Reszta pytań to szkoda słów. Nic nie szukałeś, czekasz na gotowca.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 28-11-2023 o 11:01

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2023
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Stelvio 280hp
    Postów
    9

    Domyślnie

    "Reszta pytań to szkoda słów. Nic nie szukałeś, czekasz na gotowca."
    Nic nie szukałem ? A skąd bym tyle wiedział, aby zadać te szczegółowe pytania? Szukałem, ale nie znalazłem wystarczających odpowiedzi, stąd narodziły się pytania.

    "-Otwieranie bagażnika gestem
    Daruj to sobie bo i tak działa z d*. Mam to od nowości i już dawno zrezygnowałem z prób używania bo mnie szlag trafiał 9/10 razy."
    Okey dzięki za opinię, słyszałem, że zdania są podzielone według niektórych działa to dobrze.

    "Jaką Ty kamerę chcesz dokładać? Fabryczna tylko do znaków i prawie napewno ją masz. Jeśli jesteś elektronikiem to pewnie można z niej wyciągnąć sygnał i podłączyć pod jakiś rejestrator ale to raczej szkoda czasu i nieopłacalne. Jakość można domniemywać że równie tragiczna jak tylnej. Nie słyszałem żeby ktoś to próbował robić."
    Nie wiem jak wygląda sprawa z kamerą, ponieważ nie mam jej u siebie, sprzedawca z salonu Alfy mówił o tym, że żadna Stelvio nie posiada kamery z przodu. Wiem, że niektóre marki samochodów mają możliwość nagrywania obrazu z kamer i przechowywanie ich w chmurze.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    poświecić chwilę wszytko znajdziesz - nie ma potrzeby powielać wątków.

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,224

    Domyślnie

    Sorry ale pytania które zadałeś świadczą odwrotnie.
    Race i tempomat wałkowany tu na forum do bólu plus na innych forach i YT także. Wątki na kilkanaście stron. Włącznie z próbami przeróbek przycisków.
    O olejach, skrzyni, korku i światłach tak samo.

    Jak chcesz mieć race bez pokrętła race? Być może można wbić to w pojazd jakoś na stałe ale 99% realizacji to zmiana pokrętła + program.

    Podziel się jakie znalazłeś kilka sposobów na aktywny tempomat. Zmiana przycisków, musisz mieć kamerę ZA SZYBĄ i radar.

    Ten sprzedawca to jakiś matoł albo się w ogóle nie dogadaliście o jaką kamerę chodzi. Strzelałbym, że 99% krajowych Stelvio i Giulii ma przednią kamerę (zresztą tak samo jak radar), z USA to inna historia czasami. Może pierwsze wersje były zubożone jakoś. Fabryczna przednia kamera nie ma tu żadnego związku z nagrywaniem ani chmurami, tylna zresztą też nie.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar kuzon
    Dołączył
    12 2022
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Stelvio '18/280 KM PL
    Postów
    50

    Domyślnie

    W wyszukiwaniu olej forumową wyszukiwarkę i używaj tego formatu w google:
    site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio TU WPISUJESZ CZEGO SZUKASZ

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2023
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Stelvio 280hp
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Sorry ale pytania które zadałeś świadczą odwrotnie.
    Race i tempomat wałkowany tu na forum do bólu plus na innych forach i YT także. Wątki na kilkanaście stron. Włącznie z próbami przeróbek przycisków.
    O olejach, skrzyni, korku i światłach tak samo.
    To co znalazłem nie było aktualnymi lub wyczerpującymi odpowiedziami, stąd pytam, zapewne codziennie użytkownicy forum, zdobywają nowe doświadczenia na temat swoich samochodów. Dla mnie najcenniejsze są aktualne informacje.

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Jak chcesz mieć race bez pokrętła race? Być może można wbić to w pojazd jakoś na stałe ale 99% realizacji to zmiana pokrętła + program.
    Czytałem, że się przekręca i przytrzymuje na maksa w prawo i po chwili wskakuje tryb race, widać to też na tym filmie
    youtube.com/clip/UgkxlxpLMw8qBjjUE-2dRbpDhjWHF2aqhUrv?si=8y35GM0MZvDMxZUK

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Podziel się jakie znalazłeś kilka sposobów na aktywny tempomat. Zmiana przycisków, musisz mieć kamerę ZA SZYBĄ i radar.
    Z tego co czytałem nie wiele wynikło, wydaje mi się, że niektórzy pisali o wymianie panelu po prawej stronie na kierownicy, a inni o tym, że działa albo aktywny albo zwykły tempomat i o tym, że robią go pod ten sam przycisk po lewej stronie kierownicy zamiast dokładać cały lewy panel na kierownicy. Także już sam nie wiem jak to wygląda. Kamera za szybą? Jak to sprawdzić, w którym miejscu?

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Ten sprzedawca to jakiś matoł albo się w ogóle nie dogadaliście o jaką kamerę chodzi. Strzelałbym, że 99% krajowych Stelvio i Giulii ma przednią kamerę (zresztą tak samo jak radar), z USA to inna historia czasami. Może pierwsze wersje były zubożone jakoś. Fabryczna przednia kamera nie ma tu żadnego związku z nagrywaniem ani chmurami, tylna zresztą też nie.
    Jak większość sprzedawców niestety

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał kuzon Zobacz post
    W wyszukiwaniu olej forumową wyszukiwarkę i używaj tego formatu w google:
    site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio TU WPISUJESZ CZEGO SZUKASZ
    Dziękuje za wskazówkę, używałem wyszukiwania, ale może nie znalazło tego po słowach kluczowych lub nie potrafię poprawnie obsługiwać tych narzędzi, jeśli ktoś miałby hiperłącza do tego o co pytam, to z chęcią postudiuję wiedzę

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giancarlo Zobacz post
    Czytałem, że się przekręca i przytrzymuje na maksa w prawo i po chwili wskakuje tryb race, widać to też na tym filmie
    youtube.com/clip/UgkxlxpLMw8qBjjUE-2dRbpDhjWHF2aqhUrv?si=8y35GM0MZvDMxZUK
    Z tego co pamiętam (tematu nie studiowałem tylko mi wpadł w oczy na forum) są dwa typy pokręteł. Starsze które nie wraca na pozycję centralną po przekręceniu i nowsze tzw monostabilne.
    Faktycznie przy tym nowszym, gdzie w sumie jest tylko +/- to chyba możesz pokrętła nie wymieniać i uzyskasz Race tyle że bez LED'a "race" obok pokrętła. Oczywiście po przejechaniu MES'em.
    Przy starszym chyba tak się nie da bo po prostu brakuje czwartej pozycji. Zdaje się można tam coś próbować łamać jakąś zapadkę...
    Może ktoś kto to robił się wypowie, bo mogę coś mieszać. Nie studiowałem tego tematu tylko wpadło mi n-razy w oczy na forum.
    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...rybu_race.html


    Cytat Napisał Giancarlo Zobacz post
    Z tego co czytałem nie wiele wynikło, wydaje mi się, że niektórzy pisali o wymianie panelu po prawej stronie na kierownicy, a inni o tym, że działa albo aktywny albo zwykły tempomat i o tym, że robią go pod ten sam przycisk po lewej stronie kierownicy zamiast dokładać cały lewy panel na kierownicy.
    Z tego co wiem może działać tylko jeden zaprogramowany MES'em tryb. "Zwykły" lub adaptacyjny. Nie ma opcji żeby działały oba na raz. Chyba, że ktoś coś wymyślił...
    Chcesz mieć adaptacyjny - wymieniasz lewy panel z przyciskami. Były jakieś rzeźby żeby uruchomić brakujący przycisk ale chyba nie skończyły się sukcesem.


    Cytat Napisał Giancarlo Zobacz post
    Kamera za szybą? Jak to sprawdzić, w którym miejscu?
    Czy masz kontrolę utrzymywania pasa ruchu? Jeśli tak - to masz kamerę.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Giulia Sprint
    Postów
    88

    Domyślnie

    Tryb Race = wymiana pokrętła ( różnią się wtyczką przed po lift ) + wprogramowanie i niestety chyba innej opcji nie ma. W Giulia mam to zmienione i działa - asystenci wyłączeni z pokrętła. Koszt pokrętła +soft 1000zł

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,224

    Domyślnie

    No ale jak jest nowe monostabilne pokrętło to też trzeba wymieniać? Nie wskoczy Race tyle że bez leda?
    Oczywiście soft to jasne.
    Tak tylko z ciekawości pytam bo jakbym robił to bym ten selektor jednak wymienił na prawidłowy.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Gniazdko zapalniczki i rejestrator samochodowy
    Utworzone przez Kruszynka w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-11-2022, 13:06
  2. Wideo rejestrator przód+tył
    Utworzone przez Gooku w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-06-2018, 14:01
  3. Rejestrator (kamera) jazdy - ktoś używa?
    Utworzone przez magil w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 13:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory