Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 88

Temat: Przesiadka z 1.75 TBi do 1.8 MPI LPG

  1. #71
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    W tym silniku, to sprawa dość prosta.

    Sprawdzenie luzów - wystarczy zdemontować pokrywę, kręcić odpowiednio wałem i użyć szczelinomierza, żeby zmierzyć luz pomiędzy wałkiem, a szklanką.
    Więcej zabawy zaczyna się z wymianą szklanek, bo trzeba demontować wałek/ki.

    Kupując samochód z założoną już instalacją LPG, warto się zainteresować ile na tym LPG już przejechał i czy kiedykolwiek, ktoś chociaż kontrolował stan luzów (z dużym prawdopodobieństwem tego nikt nie robił).

    Aczkolwiek, w porównaniu do silników innych marek, to nawet wymiana wszystkich szklanek jest stosunkowo tania.

  2. #72
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    No właśnie próbowałem coś znaleźć na temat tych luzów w googlu i pokazał się wątek na forum, gdzie dominuje, niesprawdzona informacja o wymianie szklanek, ale na pytanie, kto je musiał wymieniać jest wpis, o którym napisałem, czyli 185 tys. na gazie, bez konieczności korygowania luzów.

  3. #73
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    No właśnie próbowałem coś znaleźć na temat tych luzów w googlu i pokazał się wątek na forum, gdzie dominuje, niesprawdzona informacja o wymianie szklanek, ale na pytanie, kto je musiał wymieniać jest wpis, o którym napisałem, czyli 185 tys. na gazie, bez konieczności korygowania luzów.
    To podrzuć linka do tego tematu.

    W firmowej Astrze z tym silnikiem - fakt, to był typowy wół roboczy, nad którym nikt się specjalnie nie litował - po niecałych 170kkm (z czego około 100kkm na LPG) do wymiany było 6 szklanek na wydechowym (2 były na granicy) i 2 na ssącym.

  4. #74
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Temu ma służyć pytanie kogoś, kto nie ma bladego pojęcia ile kosztuje pompa do zbiornika i pompa HP?
    Nie, ale tobie najwyraźniej nie ma sensu tłumaczyć.

    Dopóki nie ujawni się autor tematu, to jałowa dyskusja.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    To podrzuć linka do tego tematu.

    W firmowej Astrze z tym silnikiem - fakt, to był typowy wół roboczy, nad którym nikt się specjalnie nie litował - po niecałych 170kkm (z czego około 100kkm na LPG) do wymiany było 6 szklanek na wydechowym (2 były na granicy) i 2 na ssącym.
    Na forum było niewielu użytkowników tych silników, stąd mało danych. Prędzej poczytać na forum Opla.

    - - - Updated - - -

    Ooo np tutaj
    https://insignia-club.pl/viewtopic.php?t=4075
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #75
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    https://r.tapatalk.com/shareLink/top...ink_source=app


    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Nie, ale tobie najwyraźniej nie ma sensu tłumaczyć.

    Dopóki nie ujawni się autor tematu, to jałowa dyskusja.
    Dwa zdania, gdzie drugie przeczy pierwszemu

  6. #76
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Doczytaj dokładnie posty Te 185kkm to ogólny przebieg samochodu, na LPG wtedy miał zaledwie 40kkm (wcześniejszy post tego użytkownika).

  7. #77
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    No właśnie próbowałem coś znaleźć na temat tych luzów w googlu i pokazał się wątek na forum, gdzie dominuje, niesprawdzona informacja o wymianie szklanek, ale na pytanie, kto je musiał wymieniać jest wpis, o którym napisałem, czyli 185 tys. na gazie, bez konieczności korygowania luzów.
    Przeczytałeś w ogóle wątek?
    Użytkownik kupił 1.8 MPI z przebiegiem ok 140kkm i przejechał ok 40kkm, po czym oddał auto na sprawdzenie luzów. Też nie do końca wiadomo co mu tam sprawdzili i czy dobrze… ale na pewno nie przejechał 185kkm na LPG. A być może poprzedni właściciel te luzy skorygował.
    Poczytajcie forum, do którego wrzuciłem linka wyżej.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #78
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Tak, wątek przeczytałem, ale nie analizowałem pod kątem autorów poszczególnych wpisów, z tym, że sam rozwiałeś moje wątpliwości, swoim przykładem, bo gdyby to miało być nawet "tylko" 150 tysięcy, to można pisać, co najwyżej o naprawie stricte eksploatacyjnej, rzadszej niż np. wymiana rozrządu na pasek, że o łańcuchu w 2,2 JTS nawet nie warto wspominać

  9. #79
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Co nie zmienia faktu, że piszesz bzdety.
    Nie masz nic konkretnego do zaoferowania w temacie - nie udzielaj się.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #80
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    159 1.75
    Postów
    9

    Domyślnie

    To ja, autor

    Co do pompy paliwa - niestety na silnikach znam się tyle co na balecie, czyli wcale. W autach wymieniałem klocki, czy tego typu pierdoły, ale nie znam się na pompach paliwa. Auto było najpierw u jednego mechanika, który nie miał jak podłożyć pompy z innego auta, więc trafiło na lawecie (objawy: auto odpalam, dodaje gazu do dechy a silnik idzie do max 2-3k i faluje, często po prostu gaśnie) do drugiego mechanika typowego od włoszek. U tego mechanika auto jest od połowy grudnia i on przełożył pompę z innej 1.75 i okazało się, że problem zniknął, no ale to pompa ze sprawnego auta więc do niego wróciła. Teraz szuka innej pompy ale nie może na razie nigdzie znaleźć, tak więc jak się nie uda znaleźć to w przyszłym tygodniu trzeba będzie założyć pompę z ASO. Koszt 5000 + robocizna + diagnostyka + jakiś czujnik który tam wymienił i wyjdzie łącznie 6k lekko, pewnie pod 6500.

    Jeśli macie jakieś inne porady, to będę ogromnie wdzięczny, bo za tyle to w sumie mógłbym teraz kupić nawet jakiegoś złomka do jazdy a tutaj jedna część do wymiany...

    BTW. Poprzedni mechanik też mówił że pompa 4-5k. Więc zaufałem że tyle to kosztuje, skoro już dwóch nie znających się wzajemnie mechaników tak mówi, ale może da się faktycznie coś gdzie indziej kupić?
    Ostatnio edytowane przez rusnar ; 03-01-2024 o 15:51

Podobne wątki

  1. Przesiadka Z VW
    Utworzone przez PrzemekD w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-12-2022, 14:04
  2. Przesiadka z 159 na 166
    Utworzone przez altexperte w dziale 166
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 22-02-2018, 20:06
  3. [159] Przesiadka z 2.4 na 3.2
    Utworzone przez pushq w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 17-12-2017, 20:09
  4. [166] przesiadka ze 156 na 166
    Utworzone przez jesse_w w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-02-2008, 20:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory