Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Problem z ALFĄ 146

  1. #1
    kali146
    Gość

    Domyślnie Problem z ALFĄ 146

    Witam mam problem ze swoją alfą 146 1.8 ts rok 1997 a mianowicie kupiłem ją rok temu i zagazowałem tańszym gazemnie sekwencją i od tego gazu benzyna dostała świra byłem u znajomego na kompie i powiedział mi że musze zrobić nastawy fabryczne komputera.
    I to się robi tylko w serwisie podobno , dzisiaj wymontowałem lpg całkowicie i odłączyłem akumulator w celu resetu komputera i teraz proszę was o pomoc i doradzenie czy to pomoże czy muszę naprawdę jechać na serwis.Z Góry dziękuję i pozdrawiam -PILNE.

  2. #2
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    Potworów/Radom
    Auto
    Alfa 33 Permanent 4, Alfa 166 2.4 Jtd, Alfa 156 SW 1.9 jtdm 16v
    Postów
    516

    Domyślnie

    Odlaczajac akumulator wykasujesz parametry autoadaptacji czy to pomoze trudno mi powiedziec w niekturych modelach np 33 to dziala a czy w twoim przypadku pomoze musisz sprawdzic, jak odlaczenie nie przyniesie efektow to musisz jechac gdzies dalej
    Alfa 33 Permanent 4
    Alfa 166 2,4 Jtd ---- Była
    Alfa 33 1,4 imola ---- Była
    Alfa 156 Sport Wagon 1,9 16v Jtdm

  3. #3
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    jak juz wykasujesz bledy to dalej bedziesz jezdzil na gazie? bo jak tak to podstawa to dobra regulacja az do bolu i nie daj sobie wmowic ze sie nie da, a z ciekawosci jakiej firmy ta sekwencja?napisz cos wiecej o tej instalce.jak bedziesz potrzebowal softu do instalki gazowej to napisz

  4. #4
    KUBAS
    Gość

    Domyślnie

    piotriix on napisał że to nie sekwencja...
    a tak wegule dajta sobie spokój z gazowaniem alfy romeo. niedośc ze sie wszystko piepszy potem to jeszcze takioe komplikacje...
    wywal go w diabły i mysle ze reset cio pomoze.

    pozdrawiam

  5. #5
    kali146
    Gość

    Domyślnie

    Witam jestem zawiedziony ponieważ koputer się nie zresetował ,akumulator był odłączony jakieś 18-ście godz i nic no i muszę jechać pewnie na jakiś serwis może ktoś wie ile mam przygotować na kasowanie blędów.

  6. #6
    Wozignoj
    Gość

    Domyślnie

    Sprawa jest prosta serwis to około stówki, jeżeli masz dobrego kowala i zna się na oprogramowaniu i ma choćby starszy model kompa z oprogramowankiem Boscha powinien sobie poradzić. Ja wymieniałem żarówki od tablicy i zapomniałem odłaczyć akumulator, wyskoczyła mi awaria poduchy bez kompa się nie obejdzie.

  7. #7
    kali146
    Gość

    Domyślnie

    to przy wymianie żarówek trzeba odłączyć akumulator

  8. #8
    Wozignoj
    Gość

    Domyślnie

    chodzi oczywiście o żarówki przy zegarach wtedy było to podświetlanie wskaźnika temperatury płynu hłodzącego, rzecz bardzo prosta a jednak finalnie kosztowała pięć dych.

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie Re: Problem z ALFĄ 146

    Cytat Napisał kali146
    Witam mam problem ze swoją alfą 146 1.8 ts rok 1997 a mianowicie kupiłem ją rok temu i zagazowałem tańszym gazemnie sekwencją
    Sorry, ze odbiegam od problemu(zreszta koledzy juz odpowiedzieli, wiec nie ma sensu powtarzac), ale chcesz powiedziec, ze gazownik zalozyl Ci mikser do TSa 16V z plastikowym kolektorem? :shock: :shock: :shock: . Czy podpisywales jakas klauzule, ze gdy np. gaz strzeli to nie bedziesz zadal od gazera naprawy silnika z tytulu rekojmi?

  10. #10
    kali146
    Gość

    Domyślnie

    Sorki chcę powiedzieć że niejest plastikowy tylko metal a gaz strzelił i posypał się filtr powietrza więc założyłem stożek i zero wystrzałów tylko dobrze ryczy jak zasysa powietrze.

Podobne wątki

  1. [147] Problem z Alfą
    Utworzone przez ReZ w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-12-2014, 16:07
  2. Problem z Alfą 147 2,0 TS
    Utworzone przez samochodziaż111 w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-01-2013, 18:54
  3. Problem z Alfą!!z Alfą
    Utworzone przez Remik753 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 18:14
  4. [146] Problem z Alfą!!z Alfą
    Utworzone przez Remik753 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-07-2012, 16:27
  5. problem z alfą
    Utworzone przez Jarooo w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 08:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory