Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Akumultaor

  1. #1
    kangoo3
    Gość

    Domyślnie Akumultaor

    juz przegladalem forum i tematy akumulatorow ale zapytam jeszcze raz.
    jaka pojemnosc powiniem miec oryginalny aku do GT JTS 2.0 Selespeed?
    posiadam roczny aku i 20 min grania na poziomie glosnosci-30 potrafi go polozyc! innym razem sprzatalem cara 2h i mial otwarte drzwi i co? i tez trzebabylo reanimowac! rozumiem ze BOSE potrafi troche zezrec plus wentyl lampki no i skrzynia ale niecaly roczny aku? o pojemnosc pytam bo kupilem AR z drugim aku, i ma on 65Ah. mysle o wiekszej pojemnosci ale nie wiem czy alternator da rade go naladowac na maxa pojemnosci!

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangoo3 Zobacz post
    juz przegladalem forum i tematy akumulatorow ale zapytam jeszcze raz.
    jaka pojemnosc powiniem miec oryginalny aku do GT JTS 2.0 Selespeed?
    posiadam roczny aku i 20 min grania na poziomie glosnosci-30 potrafi go polozyc! innym razem sprzatalem cara 2h i mial otwarte drzwi i co? i tez trzebabylo reanimowac! rozumiem ze BOSE potrafi troche zezrec plus wentyl lampki no i skrzynia ale niecaly roczny aku? o pojemnosc pytam bo kupilem AR z drugim aku, i ma on 65Ah. mysle o wiekszej pojemnosci ale nie wiem czy alternator da rade go naladowac na maxa pojemnosci!
    Moj tez padl po poltora roku. Teraz mam Centre 65Ah i jest ok. Bose mu niestraszne

    Zostawiam tez czesto otwarty bagaznik na noc - elektronika po kilku minutach sama odlacza prad do wszystkich lampek, tak wiec nie ma mozliwosci wydojenia aku w ten sposob.
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

  3. #3
    kangoo3
    Gość

    Domyślnie

    a jakiej firmy miales wczesniej?

  4. #4
    kangoo3
    Gość

    Domyślnie

    a ile powinno wynosic napiecie alternatora?

  5. #5
    kangoo3
    Gość

    Domyślnie

    mierzyłem upływy prądu-jak w instrukcji- bez alarmu 0,02A a z alarmem 0,05A. Więc jak można zarżnąc akumulator w 10 m-cy? Przeczyszcze jeszcze dziś klemy i mase może coś pomoże. A moze jest różnica w ładowaniu z odpięta klemą "-" a zapiętą?

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar RafcioL27
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    AR 156 2.0 TS 2000r.SW + LPG
    Postów
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangoo3 Zobacz post
    A moze jest różnica w ładowaniu z odpięta klemą "-" a zapiętą?
    Kolego nie powinno się odłączać akumulatora i wtedy mierzyć ładowania akumulatora bo szlak trafi ci regulator napięcia w alternatorze.

  7. #7
    kangoo3
    Gość

    Domyślnie

    nie mierzyłem ładowania tylko pobór prądu i przy wyłączonym silniku. po prostu chcialem sprawdzic czy cos mi nie pozera aku po wylaczeniu silnika!

  8. #8
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    wartosc naladowanego na full aku odlączonego powinna oscylowac w granicach 13 v niektore firmy podaja nawet 14 - 15 jak jest nowy. ladowanie auku alternatora powinno miescic sie w przedziale 13.5v do 14.5 v na wysokich obrotach jesli jest za duzo lub za malo winny jest regulator alternatora ktory moze rozladowac aku lub go uszkodzic. ponadto slabe stylki masy w aucie moga doprowadzac do grzania sie polaczen kablowych i rozladowywania aku. nastepnie do rozladowania aku moze przyczynic sie padajaca cewka rozrusznika ktora bedzie pobierac przy rozrucho ogromny prad. wina moga tez byc zacierakace sie tulejki wirnika rozrusznika i podczas rozruchu rozrusznik bedzie sie blokowal co za tym idzie bedzie pobieral masakrycznie wielki prad.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory