Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Najcieższe elementy w 156.

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar MAJESTICAR156
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Leszno/Wrocław
    Auto
    AR 156 1.8
    Postów
    122

    Smile Najcieższe elementy w 156.

    Z czego wybebeszyć samochód( chodzi mi o takie rzeczy jak kanapy itd itp) bez żadnych konsekwencji? Chciałbym ją trochę odważyć. Cel wiadomy.
    PRZECZYTAŁ, OBADAŁ I ZBADAŁ NOI ZATWIERDZIŁ MAjESTIC

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Kazek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Poz
    Auto
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r
    Postów
    423

    Domyślnie

    Cały bagażnik, koło zapasowe, kanapy, wszelkie wygłuszenia, podsufitka, cały układ klimatyzacji
    Tylko po co? Osiągi zmienią się BAArdzo minimalnie

  3. #3
    Gwynbleidd
    Gość

    Domyślnie

    jakby to była V6, to może uzyskałbyś z 2-5%
    ale z 1.8, niewroze rewelacji

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar MAJESTICAR156
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Leszno/Wrocław
    Auto
    AR 156 1.8
    Postów
    122

    Domyślnie

    Ojeju jeju a wy tylko o s do 100. Tu chodzi tez o inne czynniki i na jakiś sposób przekształcenie jej w miejską ścigałke. Usuniecie gratów które mi nie sa potrzebne to nie ma być chrysler voyager do wożenia ekipy. Tylko taka zabaweczka. Przy okazji orientuje ktoś w temacie flokowania deski, jak i elementów karbonowych(firmy które są u nas i coś potrafią) Tzn zrobią coś na zamowienie.
    PRZECZYTAŁ, OBADAŁ I ZBADAŁ NOI ZATWIERDZIŁ MAjESTIC

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    moj znajomy ma firme ktora Flockuje elementy, ale to w Bielsku-Bialej wiec pewnie blizej siebie znajdziesz

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Tylko że w mieście są też zakręty, a stosunek masy przód-tył i tak nie jest rewelacyjny. Z komory silnika za dużo nie wyrzucisz, a jak za bardzo odchudzisz tył to sukcesów Ci nie wróże. Wszystkie krawężniki twoje ;-)
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  7. #7
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Tylko że w mieście są też zakręty, a stosunek masy przód-tył i tak nie jest rewelacyjny. Z komory silnika za dużo nie wyrzucisz, a jak za bardzo odchudzisz tył to sukcesów Ci nie wróże. Wszystkie krawężniki twoje ;-)
    oczywiście to sprawdziłeś, skoro jesteś taki pewien.
    Sugerowałbym przenieść akumlator gdzieś na tył. Różnica jest wtedy kolosalna.
    zacznij od bagażnika a potem do środka

  8. #8
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Tylko że w mieście są też zakręty, a stosunek masy przód-tył i tak nie jest rewelacyjny. Z komory silnika za dużo nie wyrzucisz, a jak za bardzo odchudzisz tył to sukcesów Ci nie wróże. Wszystkie krawężniki twoje ;-)
    Ja też cytuję słowa kolegi slavol , bo zgadzam się z nimi. Jeżeli chcesz zrobić samochód na ulicę, to raczej bym się skierował w inne modyfikacje, zawieszenie, hamulce, może delikatna zmiana map, wydech, ale nie tylko wywalenie katalizatora, oczywiście wszystko związane z kosztami. Co do odchudzania, jeżeli już upierasz się przy tym, to oczywiście najtańszy sposób na zrobienie "czegoś", ale nie spodziwałbym się cudów. Za bazę do takich przeróbek to wziąłbym pucharową 156, poszukał zdjęć, opisów, jeszcze są modele jeżdżące, może gdzieś nie daleko, więc na "żywca" pooglądał. Najlepiej to nie ścigaj się na prostych,a tam gdzie są zakręty, zgraj dobrze zawias i naucz się samochodu, a nie jednego ściganta zostawisz właśnie na zakrętach.

  9. #9
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    czego byś nie napisał to odchudzenie będzie zawsze najtańszym sposobem poprawy osiągów. Wybacz ale hasełka o zgrywaniu zawieszenie brzmią jak cytaty z "Autoświatu".

    Niższe sprężyny + puste wnętrze i nawet 2.0 JTS nie bedzie straszny takiemu 1.8 TS

    PS. Nie chcę*żadnego z was atakować, ale czekam na poparcie waszych teorii jakimiś bardziej konkretnymi argumentami. Auto prowadzi się*napewno inaczej ale w żadnym wypadku nie nazwałbym tego gorzej.
    Ostatnio edytowane przez b.pawelek ; 30-11-2009 o 11:11

  10. #10
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał b.pawelek Zobacz post
    czego byś nie napisał to odchudzenie będzie zawsze najtańszym sposobem poprawy osiągów. Wybacz ale hasełka o zgrywaniu zawieszenie brzmią jak cytaty z "Autoświatu".

    Niższe sprężyny + puste wnętrze i nawet 2.0 JTS nie bedzie straszny takiemu 1.8 TS

    PS. Nie chcę*żadnego z was atakować, ale czekam na poparcie waszych teorii jakimiś bardziej konkretnymi argumentami. Auto prowadzi się*napewno inaczej ale w żadnym wypadku nie nazwałbym tego gorzej.
    Ile da się wywalić i odchudzić w domowych warunkach?...wagę dorosłego człowieka, to co to jest?...jedyne to właśnie można spitolić balans,a o strojeniu zawieszenia napisałem może ogólnikowo, są amortyzatory z regulacją, o krótszym skoku przy zastosowaniu innych sprężyn itd. to chyba też piszą w Autoświecie (nie czytam). Co z tego, że na prostej samochód wytrzyma np. konfrontację z JTS czy innym, a w zakręcie "dupa" go wyprzedzi. Co kolega zrobi z samochodem to jego sprawa, zapytał więc mu przedstawiam swoje zdanie, sprzeczał się nie będę z nikim, a tym bardziej udowadniał swoich racji, nie raz widziałem jak się buduje rajdówki od podstaw, stroi itd. nie jestem mechanikiem, ani tym bardziej jakimś ekspertem, ale ile godzin spędziłem przy tym (dla własnej przyjemności), to tylko ja wiem.

Podobne wątki

  1. Elementy wnętrza
    Utworzone przez aro_1977 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 18:48
  2. Elementy dolotu
    Utworzone przez serek390 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-05-2013, 20:08
  3. Elementy PU Carhard - tyl
    Utworzone przez Szef w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 20:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory