Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Dziwne od głosy przy przyśpieszaniu alfa 156 2.4 jtd 2001r

  1. #1
    ziomek184
    Gość

    Domyślnie Dziwne od głosy przy przyśpieszaniu alfa 156 2.4 jtd 2001r

    Witam wszystkich serdecznie.
    Od momentu zakupu mam problem ze swoją alfą, mianowicie podczas przyśpieszania przeważnie tylko pierwszy i drugi bieg (w momencie największego przeciążenia) dochodzą stuki, puki z prawej strony.
    wymieniłem lewy i prawy górny wahacz, poduszkę silnika lewą i środkową bo były delikatnie naderwane, łącznik u góry silnika, gumy stabilizatora.
    I niestety nic nie pomogło, mechanik rozkłada ręce, dodam że w zawieszeniu nie ma nawet najmniejszego luzu. Za wszelkie sugestie i podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    A jak mechanik robił Ci przedni zawias, to nic nie mówił o osłonach przegubu? Przy niemal 10 letnim aucie przeguby już swoje odpracowały, może czas żeby się nimi zainteresować?

    Pozdrawiam,

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Lub tylna poduszka silnika.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Sprawdź czy stuki są głośniejsze przy przyspieszaniu jadąc na wprost, czy w zakrętach (najlepiej takich 90st z dodaniem gazu)...

    Jeśli na prostej - przeguby wewnętrzne
    Jeśli przy skręcie - przeguby zewnętrzne

    Niepokojące jest, że mechanik "nie wyczuł luzów", więc jeśli nie ma luzów, to wyklucza powyższe... Metodą garażową - podnosi się oba koła do góry i najlepiej we 2 os. się sprawdza. Czy tak mechanik sprawdzał przeguby i półosie?

  5. #5
    ziomek184
    Gość

    Domyślnie

    Pisząc środkowa miałem namyśli tylną poduszke, także to odpada, co do przegubów wewnętrznych ponać są bardzo minimalne (ponoć mają takie być) tego nie wiem?? O zewnętrzynych nic nie mówił. Dodam że te stuki są przy jeździe na wprost i przy skręconych kołach mniej wiecej jednakowe aczkolwiek jeszcze dokładnie to sprawdze. Jakieś sugestie??

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziomek184 Zobacz post
    co do przegubów wewnętrznych ponać są bardzo minimalne (ponoć mają takie być) tego nie wiem??
    Ma rację - minimalne będą, ale można porównać lewy w stosunku do prawego, bo na słuch można się przejechać z diagnozowaniem stukającej strony... Jeśli to zewnętrzne i już mocno kulki wytarły element, to przy jeździe na wprost też mogą stukać - będzie słychać wiele "stuknięć" podczas pełnego obrotu.

    Daj znać co i jak

  7. #7
    ziomek184
    Gość

    Domyślnie

    Jestem po jazdach testowych i sprawa wygląda następująca, stuki się pojawiają tak jak pisałem wcześniej przy maksymalnym przyśpieszaniu od 0 na pierwszym i drugim biegu i jadąc na przykład jednostajnie około 100km i wpadnięciu w solidną dziure.

Podobne wątki

  1. [159] Sportwagon - wyczuwam drgania przy powolnym przyśpieszaniu przy prędkości 20-30 km/h
    Utworzone przez axel40 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 18-08-2023, 16:40
  2. [159] Skrzypienie przy przyśpieszaniu, ustepuje przy puszczeniu gazu. Wahacz górny?
    Utworzone przez robbie w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-11-2016, 17:34
  3. Alfa 156 JTD 2.4 problem przy przyśpieszaniu
    Utworzone przez adadus27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-09-2015, 09:01
  4. [Brera] szarpanie przy przy przyśpieszaniu, kontrolka silnika
    Utworzone przez dandel84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-07-2014, 09:50
  5. Dziwne odgłosy przy przyśpieszaniu.
    Utworzone przez ssman122 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-11-2010, 22:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory