Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: [33] dźwięk silnika

  1. #1
    Alfista92
    Gość

    Domyślnie [33] dźwięk silnika

    Witam, po zespawaniu wydechu mam wyrzuty sumienia Bo Alfa jest cholernie cicha. Można powiedzieć, że boxer nie do końca spełnia moje oczekiwania pod względem dzwięku (głośności) silnika.
    Kolega planuje mi zespawać od katalizatora końcówkę wydechu ze stali nierdzewnej, a ja zacząłem się zastanawiać czy nie zamontować sobie jednego z tych filtrów powietrza stożkowych dostępnych na allegro.
    Nie wiem czy jest sens, a poza tym podoba mi się napis Alfa Romeo na filtrze seryjnym Potem już by tego nie było...
    Co wy myślicie o stożkach?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Jerry1
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    KRA
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Jak sobie pospawałem wydech to też się wyciszyło(a było czego słuchać).Ale "sportowych" wydechów kupował nie będę.Ma być oryginalnie.Z tego samego powodu nie zamontuje stożka zwłaszcza z allegro.

  3. #3
    Alfista92
    Gość

    Domyślnie

    A lepsze stożki K&N np. ?

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar DaniioDTB
    Dołączył
    10 2006
    Mieszka w
    WZY
    Auto
    33 boxer dell'orto carbs
    Postów
    262

    Domyślnie

    No to może warto zainwestować w wkładkę filtra np Jamex. Dźwięk silnika będzie wyraźniejszy. Aczkolwiek jeśli posiadasz cały układ szczelny to z czystym sumienie mogę polecić tłumik końcowy KM Malon a'la Mugen, bo takowy posiadam
    Dźwięk jest przyjemny dla ucha,zdecydowanie można zamontować taki tłumik jeśli chcę się podkreślić dźwięk w boxerze. Co do jakości i wytrzymałości to nie posiadam żadnych zarzutów, tłumik ostatnio był zdemontowana i dokładnie obejrzany z każdej strony( a jeżdżę już na nim 4/5 rok).

  5. #5
    Alfista92
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o końcówkę to myślę tak jak mówiłem coś własnej produkcji o większej średnicy... ale bez przesady
    DaniioDTB u Ciebie jednak wielkość tej końcówki trochę mnie przeraża Akurat ten element nie trafia w mój gust A zależy mi na tym żeby dźwięk był ładny, wyraźny ale także żeby wygląd został w miarę seryjny (tzn żeby nie wyróżniał się) Alfa i tak się wyróżnia i piękna jest seryjna

  6. #6
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Czudec ok. Rzeszowa
    Auto
    156 1.8 02'
    Postów
    170

    Domyślnie

    Ja mam oryginalny wydech w mojej alfie(szczelny itd ale bez kata) i muszę Wam powiedzieć że fajnie brzmi - moje autko jest najgłośniejsze we wsi, bez żadnych wiejskich tłumików ;p (przy co drugim aucie są założone jakieś tłumiki... a najbardziej lubie ludzi którzy mówią że nie chcieliby tak głośnego auta jak moja alfa a później zakładają wsiotłumiki i inne zabawki )

    Panowie Wy też tak macie że zawsze kręcicie obroty? Bo ja zawsze jak jadę - tak odruchowo, średnio do 3k obrotów, a wtedy ten dźwięk silnika.. hehehe;]

    Jeśli chcesz "dobry dźwięk" to załóż sobie filtr K&N - sam nie mam, ale ponoć daje fajny efekt
    Jest: 166 FL 2.4 2003 automat
    156 1.8 02' - ciągle w rodzinie

    Była: Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2004 :]
    Była: Alfa Romeo 33 1.7 8v - perełka mua.
    Była: Alfa Romeo Gtv 2.0 TS 1999 :]

  7. #7
    Alfista92
    Gość

    Domyślnie

    No ja wiejskiego tłumika nie chcę napewno
    Raczej tak jak mówię... estetycznie profesjonalnie zespawany nierdzewny tłumik
    Żeby był nieco głośniejszy... ale nie na siłę, żeby po prostu wydobyć ten dźwięk...
    Choć jak zacznę sam więcej jezdzić to może zmienię zdanie zobaczymy

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 33 Permanent 4; Lancia Lybra 2,0
    Postów
    82

    Domyślnie

    Jakbyś chciał się zabawić w robienie nierdzewnego układu wydechowego to tutaj jest ciekawy projekt pokazany http://www.alfabb.com/bb/forums/boxe...cission-2.html
    a co do filtrów powietrza to możesz założyć sportowy wkład K&N... Zachowasz standardową puszkę filtra powietrza a poprawi to osiągi ale nieznacznie i głównie na zasadzie przesunięcia się krzywej mocy na wyższy zakres obrotów...Poza tym może poprawisz trochę dźwięk...Koszt ok 260zł na Allegro znajdziesz bez problemu

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar DaniioDTB
    Dołączył
    10 2006
    Mieszka w
    WZY
    Auto
    33 boxer dell'orto carbs
    Postów
    262

    Domyślnie

    Mi to by się marzyło posiadanie układu wydechowego, który składałby się z dwóch oddzielnych układów wydechowych z każdej głowicy. Może się kiedyś uda takie coś zrealizować

  10. #10
    zgredek
    Gość

    Domyślnie

    ja mam wkładkę K&N oraz tłumik od tego gościa http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=13137266 nagranie zamieszczałem już i wg mnie jest to optimum

Podobne wątki

  1. [159] 3.2 JTS dziwny dźwięk z silnika
    Utworzone przez explorer1406 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-02-2016, 11:43
  2. Dziwny dźwięk silnika
    Utworzone przez marieczko w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-05-2015, 11:10
  3. 166 2.5 v6 Dziwny dźwięk silnika
    Utworzone przez Andrzej78500 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-04-2015, 22:58
  4. [145] dziwny dźwięk silnika
    Utworzone przez wilczasty w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-03-2009, 06:55
  5. Dziwny dźwięk z silnika
    Utworzone przez adihash w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-03-2009, 18:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory