Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy 1234567
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68

Temat: Olej szybko ubywa, podczas gazowania do 4 tys. obr/min kopci na czarno

  1. #61
    marco214
    Gość

    Domyślnie

    mam jeszcze do was takie pytanko zakladalem zimowki i nie wiem ile powinno byc ciesnienia w oponach jedni mowia tak drudzy tez a inni jeszcze inaczej w tej chcwili mam 2,6 z przodu a z tylu 3,1 przy oponach 225/45/17 dzieki

  2. #62
    Użytkownik Romeo Avatar slejerek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawie
    Auto
    Alfa Romeo:)
    Postów
    536

    Domyślnie

    Cytat Napisał marco214 Zobacz post
    mam 2,6 z przodu a z tylu 3,1 przy oponach 225/45/17 dzieki
    moim zdaniem zdecydowanie za dużo, zwłaszcza z tyłu. W takim rozmiarze opony powinieneś mieć 2,5 przód i 2,4 tył bez pełnego obciążenia. To są wartości na lato. Do zimówek dodaj jeszcze do tego 0,2 bara.
    Tak z ciekawości zapytam, ile sezonów przejeździłeś na zimówkach 17'tkach? Dobrze Ci się jeździ na takich sporych jak na zimówki oponach?
    Ostatnio edytowane przez slejerek ; 25-10-2010 o 09:29 Powód: dopisanie treści
    145 1,7 16V - była
    147 1,9 8V - była
    GT 1,9 16V - była
    156 SW FL 1,9 8V - była
    164 3.0 V6 super - była
    90 2.5 V6 quadrifoglio oro - jest
    159 1,9 16V- jest

  3. #63
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał marco214 Zobacz post
    ubywa troszke tego plynu jest on nie widoczny ale na przegladzie w serwisie powiedzieli mi ze jest neszczelna i powinno sie wymienic ta pompe tylko moje pytanie czy moze byc powod tego ze plyn przez ta pompe dostaje sie do silnika i dlatego moze byc wiecej dymu
    Wg mnie nie. Pompa wody jest „na rozrządzie” i jej nieszczelność nie powinna powodować przedostawania się płynu do komory silnika.

    Nie miałam wycieku na pompie wody, nie udało mi się także wydmuchać uszczelki, póki co. Miałam właśnie drobny wyciek, czy raczej może odparowywanie? – ubywało z max do min, nigdy więcej, a potem stało na min, dolewałam do max - spadało do min – nieszczelność zlokalizowano na kolektorze wodnym, a potem na chłodnicy. Silnik się nie przegrzewał, raczej za sprawą otwartego cały czas termostatu – dochodził do 90st, ale dłużej, to ECU dawał więcej paliwa - dłużej, było więcej HC i puszczała dym dłużej, spalanie było wyższe. Jak nadeszły drakońskie mrozy w ogóle nie dochodził do 90st i szybko się schładzał silnik. Po wymianie niezależnie od mrozów dochodził do 90st i puszczała dym krótko. Mnie to przeszkadzało – codzienne kontrolowanie płynu wodnego. Po wymianie w/w płyn stoi na max od prawie roku. To właśnie próbowałam przekazać – że będzie puszczać dym nawet jak nie będzie ubywać płynu – jedno z drugim nie musi się wiązać, albo może wiązać się z czymś innym.

    Reszta to moja dywagacja na podstawie informacji uzyskanych od różnych specjalistów w czasie poszukiwania nieszczelności w układzie wodnym Jak pyka i silnikiem nie telepie, a układ wodny jest szczelny, a płynu ubywa nieznacznie to może świadczyć o źle naciągniętej uszczelce (jeśli była wymieniana), pęknięciu głowicy lub drobnym przedmuchu w okolicy gniazda zaworowego – wtenczas zanim się rozgrzeje - pyka dym, a potem działa zjawisko termokurczliwości, uszczelnia się i dymienie zanika. Kompresja może być ok. początkowo, w czasie jazdy żadnych atrakcji, ale jak stoi, to płyn kapie do komory i w czasie n-tym (szacowanym przez niektórych na ok. 5-6 mcy) w środku elementy rdzewieją i wtenczas kompresja spada. Mechanik powinien to umieć sprawdzić. Przy bardziej zaawansowanych uszkodzeniach uszczelki powinna dymić cały czas i powinny być inne objawy. Tak sądzę - choć własnych doświadczeń w tym zakresie nie mam.

    Tak czy owak uważam, że pompę powinieneś wymienić, pod warunkiem, że to pompa… – może być gorzej po prostu – weź pod uwagę, że idzie zima… i że przy nieszczelności powietrze wchodzi do układu wodnego. Na pompie powinno być widać wyciek, albo parę wodną – tam przy tej pompie może jest uszczelniacz jakiś? – tak wróżę z fusów – bo wszędzie gdzie można są jakieś uszczelniacze Na jakiejś podstawie uznali pompę do wymiany.

    Dlaczego uważasz, że nadmiernie dymi? Masz jakieś porównanie, czy mechanik tak powiedział? Bo może wobec innych objawów (zakładam, bo nie piszesz) – to normalne dymienie JTSa zanim się nie rozgrzeje, niezależne od ubytku płynu wodnego.

    A może nie tyle dymi nadmiernie, co dłużej w czasie i masz takie wrażenie, że więcej? Jak spalanie?
    Ostatnio edytowane przez Majka ; 26-10-2010 o 00:27

  4. #64
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Saint
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Warszawa (oryginalnie Szczecin)
    Auto
    Alfa GT 1,9 jtd
    Postów
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał slejerek Zobacz post
    moim zdaniem zdecydowanie za dużo, zwłaszcza z tyłu. W takim rozmiarze opony powinieneś mieć 2,5 przód i 2,4 tył bez pełnego obciążenia. To są wartości na lato. Do zimówek dodaj jeszcze do tego 0,2 bara.
    Tak z ciekawości zapytam, ile sezonów przejeździłeś na zimówkach 17'tkach? Dobrze Ci się jeździ na takich sporych jak na zimówki oponach?
    Marco - Kolega Slejerek ma rację w sprawie tyłu - za duże ciśnienie. Przód masz dokładnie tak samo jak ja czyli ok. Możesz spróbować pompować 2,7, ale to zależy już od konkretnych opon - ja miałem wrażenie, że dla moich Dunlopów 3D to zbyt dużo. Tył mam w tej chwili tak samo. Zazwyczaj z tyłu pompuję 0,1 mniej niż przód, ale ostatnio sporo jeżdżę z bagażami.

    Slejerek - nie mnie pytałeś, ale się wypowiem - to mój 3 sezon na 17kach i mało narzekam. Wynika to z faktu, że zimowe 17ki tak samo słabo nadają się na nasze drogi jak letnie Trzy razy uszkodziłem felgę w sposób uniemożliwiający kontynuację jazdy - dwa razy przy założonych letnich, raz przy zimowych. Plany na wiosnę - zmiana na 16ki MSW 20/5.

  5. #65
    marco214
    Gość

    Domyślnie

    dzieki wam wszystkim za posty. 12-ego wizyta u mechanika i wtedy okaze sie co jest. jeszcze raz dzieki. bede pisal
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 31-10-2010 o 10:12

  6. #66
    marco214
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał slejerek Zobacz post
    moim zdaniem zdecydowanie za dużo, zwłaszcza z tyłu. W takim rozmiarze opony powinieneś mieć 2,5 przód i 2,4 tył bez pełnego obciążenia. To są wartości na lato. Do zimówek dodaj jeszcze do tego 0,2 bara.
    Tak z ciekawości zapytam, ile sezonów przejeździłeś na zimówkach 17'tkach? Dobrze Ci się jeździ na takich sporych jak na zimówki oponach?
    to jest moj pierwszy sezon na takich felgach no wiadomo sa to dosc szeroke opony jest samochod troszeczke slabszy, ale mysle, ze jak przyjdzie zima to beda sie dobrze trzymac. no wolalbym 16.
    Dodam, ze 3 felgi musialem prostowac dzieki naszym polskim drogom
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 31-10-2010 o 10:11

  7. #67
    marco214
    Gość

    Domyślnie

    witam mam takie pytanko co sadzicie o preparacie "modyfikator"ogladalem przypadkiem tvn turbo o tym produkcie no i zadziwil mnie tylko nie wim czy tak do konca to prawda

  8. #68
    clvegaz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał george11 Zobacz post
    to robiłes prawie remont silnika i pompy nie wymienili??????

    nie to zart chyba jakis co??
    z tego co ja wiem to jak wymienia sie pompe to powinno sie juz caly rozrzad wymienic ale ja ogolnie jestem laikiem w tych sprawach

    a co do kolegi marco214 proponuje sprzedac samochod
    Ostatnio edytowane przez clvegaz ; 14-11-2010 o 22:08

Podobne wątki

  1. [159] Kopci na czarno
    Utworzone przez Cisek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 17:52
  2. Jtd 16V kopci na czarno
    Utworzone przez Keeperek w dziale 156
    Odpowiedzi: 109
    Ostatni post / autor: 16-03-2014, 09:05
  3. Kopci na czarno 2.4 JTD
    Utworzone przez misiek166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 16:24
  4. [AR156 SW 2.4 JTD (140KM)2001r.]Kopci na czarno, żre olej
    Utworzone przez OnanBarbarzynca w dziale 156
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 15-08-2012, 07:23
  5. 2,4 jtd kopci na czarno...
    Utworzone przez gacek 1978 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 06:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory