Strona 361 z 362 PierwszyPierwszy ... 261311351352353354355356357358359360361362 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,601 do 3,610 z 3620

Temat: Zakup Alfy 166

  1. #3601
    Użytkownik Świeżak Avatar ArtoKucior
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Płońsk / Płock
    Auto
    Jest: Alfa Romeo 166 2,4jtd 2000r. Alfa Romeo 166 2,4jtd 2004r. Były 2x Lancia Thesis
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał proxima86 Zobacz post
    ....
    Z Alfami zapewne trochę taniej takie zabiegi kosztują,ale czy jest sens?

    Wysłane z mojego Swift 2 X przy użyciu Tapatalka
    Ja Ci napiszę z mojego doświadczenia jako że posiadałem 2x thesisy i mam drugą 166 już...Thesis kosmos, ciągle o niej myślę, chciałbym ją ponownie mieć...ale alfa, części do niej są dwu a nawet trzykrotnie tańsze i bardziej dostępne niż w przypadku thesisa. A i wg mnie thesisa częściej coś boli, przy thesisie nie mogłem sobie pozwolić na zachcianki...przy alfie prawie tylko pozwalam sobie na zachcianki bo jak już muszę coś naprawić to to nie pochłania całej mojej pensji...

  2. #3602
    Użytkownik Świeżak Avatar proxima86
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Annopol
    Auto
    Lancia Thesis
    Postów
    39

    Domyślnie

    Thesisa mam więc obok ma stać ładna AR166 [emoji4].
    A z dopieszczaniem aut za 5k to dam sobie spokój,chyba że naprawdę nie będzie w czym wybierać.
    Mam nadzieję że u niemca w granicach 3tys euro coś fajnego wyhaczę[emoji16].

    Wysłane z mojego Swift 2 X przy użyciu Tapatalka

  3. #3603
    Użytkownik Świeżak Avatar wilq01
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 Busso CF3 manual
    Postów
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał proxima86 Zobacz post
    A no właśnie,ja mam dziwaczny charakter i u mnie auto musi być doprowadzone do ideału albo wcale.
    "Zazdraszczam" normalnym ludziom[emoji846]
    To myślę, że nawet jak znajdziesz dosyć zadbany egzemplarz (co jest dzisiaj już bardzo trudne), to te 15k może zbraknąć

    Ja mam taki sam "dziwaczny" charakter i pomimo że mój egzemplarz był kupiony 3 lata temu za 9,5k i był naprawdę bardzo dobrą bazą to już dołożyłem do niego dwukrotność ceny zakupu. Z grubszych rzeczy wymieniałem sprzęgło, dwumasę, chłodnicę, pompę wspomagania, regenerowałem alternator, rozrusznik i sprężarkę klimy. Do tego wiadomo rozrząd, opony, jakieś uszczelniacze, klocki hamulcowe, tu jakiś przekaźnik, tam jakieś świece czy cewki i lecą złotówki A jak ogarniesz mechanicznie to perfekcjonizm każe Ci dopieszczać każdy wizualny szczegół i zaczyna się malowanie felg, zacisków hamulcowych, tych klejących plastików we wnętrzu, regeneracja skóry, poprawki lakiernicze, regeneracja reflektorów, wymiana tylnych lamp i takich rzeczy jak Masa pisze, czyli ICSa lub kierownicy żeby to współgrało i miało ręce i nogi. Tak można w nieskończoność

    Z najtańszymi ogryzkami uważam że lepiej dać sobie spokój, bo ciężko je będzie wyprowadzić na prostą. Przyzwoity egzemplarz też pochłonie mnóstwo pieniędzy, ale przynajmniej rokuje na osiągnięcie w końcu zadowalającego stanu. Jak chcesz jak najszybciej ogarnąć auto i cieszyć się dopieszczonym to szukaj mocno zadbanego egzemplarza do skutku. Niektórym natomiast satysfakcję sprawia sam proces odnawiania, więc dla nich to nawet te ogryzki są dobrą opcją

  4. #3604
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0
    Postów
    779

    Domyślnie

    A ja po 8 latach ze 166 mogę Ci doradzić żebyś szukał jak najbardziej fabryki i jak najmniej dlubanego przez "fachowcow" .Wiadomo że rzeczy które się zużywają trzeba wymienić Ale 166 nie wybacza niedokładności w naprawach , jedna usterka ciągnie za sobą 10 następnych. Panowie to auto kosztowało w 2000r. 200tys.zł A teraz kupujecie za 5 , gdzie jest haczyk...

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  5. #3605
    Użytkownik Świeżak Avatar proxima86
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Annopol
    Auto
    Lancia Thesis
    Postów
    39

    Domyślnie

    dziękuję za porady [emoji846] tak też zrobię,będę szukał zdrowego egzemplarza[emoji108]

    Wysłane z mojego Swift 2 X przy użyciu Tapatalka

  6. #3606
    Użytkownik Świeżak Avatar herbig
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 2.4 20v, CLS 350 CDI, JEEP Grand 5.2, Q7
    Postów
    227

    Domyślnie

    Proxima86 z tym dążeniem bryki do ideału to uważaj. To co napisał masa to pikuś. Dolicz sobie całe zawieszenie, bo wątpię aby w aucie za piątaka było sprawne + amory, sprężyny. Skoro progi do wymiany i jakieś elementy masz zamiar wymieniać to od razu lepiej całą przemalować i masz spokój. Załóżmy czysto hipotetycznie, że ktoś przerysował Tobie tylny minimalnie tylny bok i nowy lakier tego nie zakryje. Co robisz ? Wstawisz nową ćwiartkę z ASO ? Zluzuj trochę, bo szkoda na to życia Ja widziałem kiedyś przerysowanego rocznego CL i wątpię, oby ktoś tam nową ćwiartkę wspawał bo ma awersyjne nastawienie do szpachli Ja ma być igła, to warto już motor wyjąć i sprawdzić w jakiej jest kondycji + masa innych rzeczy z mechaniki/ Na końcu wiadomo: jakieś uszczeleczki, gałeczki, plasticzki , kubeczki, dupeczki i 40 koła nie wiem czy wystarczy...

  7. #3607
    Użytkownik Świeżak Avatar proxima86
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Annopol
    Auto
    Lancia Thesis
    Postów
    39

    Domyślnie

    Ja się nie zmienię[emoji1]sorry ale taka u mnie głowa[emoji23],musi być idealnie zrobione... to się nazywa nerwica natręctw[emoji16]

    Wysłane z mojego Swift 2 X przy użyciu Tapatalka

  8. #3608
    Użytkownik Świeżak Avatar herbig
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 2.4 20v, CLS 350 CDI, JEEP Grand 5.2, Q7
    Postów
    227

    Domyślnie

    Współczuje, ale rozumiem

  9. #3609
    Użytkownik Świeżak Avatar proxima86
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Annopol
    Auto
    Lancia Thesis
    Postów
    39

    Domyślnie

    elektrowstrząsy może by pomogły[emoji6]
    Co do AR166 Busso...Tak serio to poszukam i kupię coś za ok 3tys€ i będę widział co dalej,może nie wtopię i nie "wcisno mi radła" [emoji846]

    Wysłane z mojego Swift 2 X przy użyciu Tapatalka

  10. #3610
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie

    [MENTION=82125]proxima86[/MENTION]

    Miej oczy szeroko otwarte! Okazje się zdarzają Za granicą szukaj aut z drobnymi uszkodzeniami mechaniki i jak najlepszą blachą.
    Alfa ze zdjęć poniżej kosztowała w Berlinie ok. 1000 Euro, miała padnięte sprzęgło. Sprowadził ją do Polski jeden z użytkowników Forum, po czym sprzedał dalej.
    Nabywca naprawił sprzęgło i użytkował ją półtora roku, robiąc przez ten czas 16 kkm.
    Ten wóz trafił do mnie na początku 2017 roku, kosztował 3.5 tysiąca polskich złotych. Dlaczego tak tanio? Właściciel się nim znudził i miał na oku nowe auto

    temat osoby sprowadzającej:
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...h_dziadka.html

    Moja Alfa w tygodniku "Motor". Nie był to raczej zły egzemplarz, jak widać na foto
    galeria --> http://ujeb.se/AlfaRomeo166

    Sprzedałem ją we wrześniu zeszłego roku po 23 kkm za 4200. Patrząc dziś po ogłoszeniach, żałuję tego, bo była to naprawdę zdrowa sztuka.
    Telefonów miałem ponad 20 i każdy deklarował, że przelewa kasę, byle tylko przytrzymać. Ale byłem już umówiony z pierwszym, który zadzwonił, więc odmawiałem.
    Umówiony klient kupił auto bez szemrania, a ja wytrzymałem tydzień bez 166 i kupiłem kolejną. A w grudniu kolejną. Teraz mam dwie i wciąż mi mało. To auto wciąga
    Tak się wzruszyłem pisząc to, że zadzwonię jutro do chłopaka, który wziął szaraka, czy ją jeszcze ma i czy nie odsprzedałby mi jej
    AR 166 2.5V6
    AR 166 2.4R5

Podobne wątki

  1. Zakup Alfy 147
    Utworzone przez AdaaM_ w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 08:44
  2. Zakup Alfy
    Utworzone przez stormer w dziale 156
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 06-12-2011, 10:20
  3. [155] Zakup Alfy 155
    Utworzone przez waci82 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-10-2009, 19:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory