Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: [147] Woda w bagażniku

  1. #1
    Mordoos
    Gość

    Domyślnie [147] Woda w bagażniku

    Witam,

    Ostatnio po dużych opadach pojawiła się woda w bagażniku pod kołem zapasowym. Po małej analizie najprawdopodobniejszym miejscem, z którego może przeciekać jest szpara pomiędzy zderzakiem, a nadwoziem. Kiedy wlałem tam wody, dużo wylało się pod zderzakiem ale częściowo musiało sie również dostać do środka ponieważ, po chwili, w środku pojawiła się wilgoć.
    Mam pytanie, co jest pod tym plastikiem od środka? Dlaczego może dostawać się tamtędy woda i czy dobrym pomysłem byłoby zaklejenie tej szpary jakimś silikonem (od zewnątrz - tam gdzie zaznaczone na zdjęciu) aby woda wylewała się niżej koło zamka, czy to nic nie da i lepszym rozwiązaniem byłoby zadziałanie coś od wewnątrz.
    W sumie to wolałbym to zrobić od zewnątrz, ponieważ od środka nie mogę odkręcić śruby, która przykręca plastik oraz 'oczko' do nadwozia - ponieważ była tak bardzo zapieczona, że podczas odkręcania wyrobił się imbus.
    Generalnie chcę wiedzieć czy warto bawić się w odkręcanie tej śruby inną metodą niż kluczem, jeśli tak, to pewnie założę nowy temat jak odkręcić wyrobioną śrubę

  2. #2
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Powinieneś spróbować odkręcić tą śrubę czymś innym. (polecam dobre żabki do rur, odkręcą wszystko, też można rozwiercić...)
    Dobra diagnoza da ci odpowiedź którędy dostaje się woda.
    A nie widać nigdzie w środku jakichś zacieków??

  3. #3
    Mordoos
    Gość

    Domyślnie

    właśnie o to chodzi, że nie ma zacieków.

    woda płynie po nadwoziu i wpływa do wnęki pod kołem, jedynie te wygłuszenia wełniane są troszkę wilgotne ale to dlatego, że ona przylega do blachy

    żabką raczej nie chwycę tej śruby bo ma płaski łeb więc będzie zjeżdżać

  4. #4
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Oglądałem przed chwilą swoją bellę i zauważyłem że mam identyczną szparę jak Ty na zdjęciu ale nigdy nie zauważyłem wilgoci w bagażniku nawet po ostrym myciu.
    Od spodu samochodu są rozmaite uszczelki, sprawdź czy są ok.
    Jedyna co przychodzi mi jeszcze na myśl to uszczelka między klapą a bagażnikiem. Może gdzieś nie przylega.
    Resztę da się ocenić jedynie zdejmując wszystko od środka bagażnika.
    Pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Dokładnie- owa szpara jest standardem spasowania zderzaka - woda wlana w nią powinna lecieć w zderzak i zwyczajnie spłynąć między nim a nadwoziem. Twoim problemem jest najprawdopodobniej uszkodzona uszczelka klapy (może woda płynie w niej, lub pod nią), lub też jakaś nieszczelność przy mocowaniu zderzaka- woda zawsze znajduje sobie wredne wejście w przypadku jakiegokolwiek otworu :-/

  6. #6
    Mordoos
    Gość

    Domyślnie

    lałem z butelki przy otwartej klapie między tą uszczelką, a bok karoserii i pod uszczelką sucho, a w aucie widać, że się pojawia woda,

    narazie i tak nic nie zrobię póki nie odkręcę tej obsranej śruby, mam zamiar ją od góry trochę rozciąć lub rozbić żeby wszedł płaski śrubokręt, albo jakaś blacha, a jak nie pójdzie to wiertarka.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Czyli woda wchodząca pod zderzak dostaje Ci się do wnętrza auta.

  8. #8
    Mordoos
    Gość

    Domyślnie

    właśnie na to wychhodzi, bo jak wleję wodę w miejsce, które pokazałem na zdjęciu to w środku pojawia się woda, teraz pada więc jak skończy to znów będę musiał iść z gąbką i szmatami osuszyć basen
    oczywiście nie cała woda, którą wleję tylko jakaś jej część

  9. #9
    macmac
    Gość

    Domyślnie

    Moim zdaniem powinieneś zdjąć plastik w bagażniku - natnij dremelkiem śrubę i odkręć ją płaskim śruborem. Jak zdejmiesz plastik to oszacujesz skąd leci woda do środka. Zaklejenie pokazanej przez Ciebie szpary wiele raczej nie da bo woda jak woda - jak nie przez tę szparę to od podwozia w deszczowy dzień podczas jazdy sobie spokojnie wleci co będzie Cię doprowadzać do szału. Może powinieneś także zdjąć zderzak i obejrzeć co tam się dzieje. Jak zakitujesz tylko po wierzchu to wilgoć i tak będzie w środku co może doprowadzić do korozji.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    nawet jak woda przelewa się przez tą dziurkę którą pokazałeś na zdjęciu to niema prawa ona wpłynąć do środka.A założone masz nadkola?Samochody mają pod zderzakiem takie klapki odpowietrzające i właśnie nimi woda może się wlewać ale musisz sprawdzić czy alfa je ma bo ja już nie pamiętam

Podobne wątki

  1. [164] Woda w bagażniku
    Utworzone przez zawigrze w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-01-2017, 20:02
  2. [159] Woda w bagażniku
    Utworzone przez grabo_s w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-01-2015, 20:09
  3. Woda w bagażniku
    Utworzone przez TILT w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-09-2013, 20:15
  4. Woda w bagażniku
    Utworzone przez TriXter w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-07-2013, 18:42
  5. [146] Woda w bagażniku
    Utworzone przez czupi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-01-2011, 13:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory