Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: 156 Silnik 1.8 TS wymiana żarówki dmuchawa

  1. #1
    rudiszubert
    Gość

    Domyślnie 156 Silnik 1.8 TS wymiana żarówki dmuchawa

    Jak dostać się do pokrętła dmuchawy i jaka tam jest żarówka ?
    Co może być przyczyną ,że raz jest pełna regulacja nawiewu a raz tylko najszybszy bieg ?

  2. #2
    Darell
    Gość

    Domyślnie

    Było wiele razy na temat żarówek w pokrętłach. Dostęp do żarówek jest mniej lub bardziej utrudniony w zależności od tego, czy wersja z klimą, czy bez. Żarówka wchodzi taka sama jak np. we wskaźniku paliwa, choć można wstawić diody (ja tak zrobiłem). Oryginalna żarówka w ASO to ponoć jakieś 4 dychy. Nieoryginalna żarówka lub dioda max 3 pln.

  3. #3
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darell Zobacz post
    Żarówka wchodzi taka sama jak np. we wskaźniku paliwa, choć można wstawić diody (ja tak zrobiłem). Oryginalna żarówka w ASO to ponoć jakieś 4 dychy. Nieoryginalna żarówka lub dioda max 3 pln.
    mam chyba ze 20 takich żarówek ( takich jak w zegarach ) oddam za free
    i nie jestem taki pewny czy podświetlenie pokrętel jest takie samo jak zegarów ( paliwa , czasu, temp )








  4. #4
    rudiszubert
    Gość

    Domyślnie

    Ma ktoś zdjęcie oryginalnej i nieoryginalnej żarówki ? Czy istnieje możliwość wymiany bez wyjmowania całego panelu ?

  5. #5
    Darell
    Gość

    Domyślnie

    Bocian - Gdzieś na forum pisałem. Kupiłem diody w takich samych oprawkach jak żarówki do zegarów. Weszły bez gadania. Kupiłem je w Feuvertcie w Katowicach za jakieś 3 pln/2szt.
    rudiszubert- obawiam się, że nie da się. W wersji z klimą jest to prostsze i gdzieś na forum są linki do manuala. W wersji bez klimy trzeba zdemontować cały panel zegarów oraz cały tunel środkowy.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darell Zobacz post
    rudiszubert- obawiam się, że nie da się. W wersji z klimą jest to prostsze i gdzieś na forum są linki do manuala. W wersji bez klimy trzeba zdemontować cały panel zegarów oraz cały tunel środkowy.
    Kolego mała pomyłka, w wersji bez klimy jest łatwiej, bo wystarczy że wyciągniesz to pokrętło i już masz dostęp do żaróweczki - chyba takiej samej jak liczniku, szczypcami ją wyciągasz i wciskasz drugą. Natomiast w wersji z klimą musisz ściągnąć plastikową ramkę panelu środkowego, następnie odkręcić/wyciągnąć panel klimy, i wtedy masz dostęp do żaróweczki ALE w wersji z klimą ta żaróweczka jest inna niż ta w liczniku. Jak masz zdolności manualne to możesz wlutować tam inną żaróweczkę lub diody. bo nie wiem czy takie żarówki kupisz gdzieś oprócz ASO - a wiadomo jakie tam są ceny..

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    W dziale "zrób to sam" jest o tym: http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...matyzacji.html

  8. #8
    Darell
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek` Zobacz post
    Kolego mała pomyłka, w wersji bez klimy jest łatwiej, bo wystarczy że wyciągniesz to pokrętło i już masz dostęp do żaróweczki - chyba takiej samej jak liczniku, szczypcami ją wyciągasz i wciskasz drugą. Natomiast w wersji z klimą musisz ściągnąć plastikową ramkę panelu środkowego, następnie odkręcić/wyciągnąć panel klimy, i wtedy masz dostęp do żaróweczki ALE w wersji z klimą ta żaróweczka jest inna niż ta w liczniku. Jak masz zdolności manualne to możesz wlutować tam inną żaróweczkę lub diody. bo nie wiem czy takie żarówki kupisz gdzieś oprócz ASO - a wiadomo jakie tam są ceny..
    No nie bardzo. Z wyjątkiem tego, że akurat w to pokrętło da się wlutować żaróweczkę/diodę od góry, bo akurat to jedno pokrętło ma płytkę zadrukowaną z drugiej strony. Wlutować, nie włożyć nową bo żaróweczka jest wkładana od spodu, a do tego trzeba zdemontować wszystko o czym wspominałem w poprzednim poście.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

  10. #10
    Darell
    Gość

    Domyślnie

    Nie jestem do konca przekonany, czy to oryginalne żarówki.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Wymiana żarówki H7
    Utworzone przez serial w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 28-01-2023, 14:17
  2. [156] Wymiana żarówki
    Utworzone przez 75andrew155 w dziale 156
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 17-10-2017, 10:14
  3. Wymiana żarówki H7
    Utworzone przez ra74 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-06-2014, 10:17
  4. Wymiana żarówki postojowej
    Utworzone przez Kondi w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16-08-2013, 15:54
  5. Wymiana żarówki
    Utworzone przez molek w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-06-2011, 16:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory