Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: 2.0JTS Przerywa

  1. #1
    czester1989
    Gość

    Domyślnie 2.0JTS Przerywa

    Witam. Panowie mam problem z moim jts. Silnik ładnie zapala, lecz przyspieszaniu tak od ok.3tys przerywa i nie chce sie wykęcić wyżej(po jakimś czasie osiąga wyższe obroty) Na początku myślałem że to przepływka lecz dzisiaj podmieniłem się z kolegą i jest tak samo. Zauważyłem że slinik normalnie przyspiesza i wkręca sie na obroty przy bardzooo delikatnym dodawaniu gazu.Każde mocniejsze dociśnięcie powodowało przerywanie.
    Auto kupiłem rok temu uszkodzone .Całe dostało nowy lakier. Chce sobie je zostawić bo bardzo mi sie podoba. Nawet w planie miałem na wiosne znów cale malować lecz lakierem ze sporą domieszką perły i bezbarwnym z lini diamont ale widze że z tym autem a dokładnie silnikiem nie dojde ładu.....i szkoda moich pieniędzy .Proszę o pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar maybah
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Grudziądz/ Słupsk
    Auto
    AlfaRomeo 156 (Sport Pack 2) 1.8 T.S 16V 2000r.
    Postów
    239

    Domyślnie

    Coś mi tu instalacją W.N śmierdzi.

  3. #3

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AjRomek
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Jelenia Góra/Chojnów
    Auto
    AR 156 Sportwagon 2.0 JTS 165KM Distinctive'02r.
    Postów
    85

    Domyślnie

    dosłownie parenaście dni temu mialem taki sam problem. Nie wiem co masz na mysli poprzez przerywanie... ale u mnie ewidentnie po gwałtownym dodaniu gazu jakby nie palił na któryś z cylindrów. Wymiana kompletu świec załatwiła sprawę... jak ręką odjął.
    Alfa Romeo 156 SW 2.0 JTS

  5. #5
    czester1989
    Gość

    Domyślnie

    Po prostu dodaje gazu a silnik przerywa tak jakby iskra zanikał/nie dostawał paliwa.Ciężko to wytłumaczyć. Jutra jade po nowe oryginalne świece i zobaczę co sie będzie działo.Chodź wątpię żeby to pomogło.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AjRomek
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Jelenia Góra/Chojnów
    Auto
    AR 156 Sportwagon 2.0 JTS 165KM Distinctive'02r.
    Postów
    85

    Domyślnie

    własnie mam przed sobą nr. świec dedykowane przez Boscha do naszego JTS... 0 242 235 666
    Alfa Romeo 156 SW 2.0 JTS

  7. #7
    czester1989
    Gość

    Domyślnie

    Zmiana świeć na oryginalne pomogła. Silnik normalnie się wkręca i nie przerywa.Dzisiaj zakupiłem również nową przepływke jutro oddaje do elektryka bo silnik jej nie wykrywa więc coś się dzieje z instalacją.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AjRomek
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Jelenia Góra/Chojnów
    Auto
    AR 156 Sportwagon 2.0 JTS 165KM Distinctive'02r.
    Postów
    85

    Domyślnie

    noooo i gratuluję usunięcia usterki... czasem najmniej prawdopodobna przyczyna wydaje sie najbardziej skuteczna
    p.s. jakich świec użyłeś do swojego JTS-a?
    Alfa Romeo 156 SW 2.0 JTS

  9. #9
    czester1989
    Gość

    Domyślnie

    Kolego kupiłem oryginalne ngk. Przepływka już działa lecz pojawił sie nowy problem silnikm czasem nie chce sie wkręcić na obroty tak jakby jego możliwości kończyły sie na 3 tys i dalej nic i jest jakiś przymulony a jak coś mu odbije to idzie jak burza. Ale decyzja zapadła. Robię ten shit i sprzedaje.mam tego dość.

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Jakie błędy na kompie? Gdzie diagnozowany? strzelanie na oślep? czy jak.
    Wygląda mi to bardziej na problem ze stykami, wszystkie kable posprawdzaj, kostki, skup się na lambdach przed katem (2 suki które potrafią namieszać w tym ecu) dokładnie sprawdź kostki od lambd są tak umiejscowione że często są z nimi problemy.
    Zapodaj jakieś wykresy to pomyślimy.
    Shita kupiłeś to się z shitem męczysz. Więcej info a i pomoc w rozwiązaniu problemów znajdziesz. Kiedy filtr paliwa wymieniałeś?
    Co to znaczyło silnik nie wykrywa przepływki? Mój i bez niej jedzie.
    Masz jakiegoś doświadczonego mecha od jts bo coś wnioskuję że słabo z diagnostyką.

Podobne wątki

  1. GT 2.0JTS- czy warto?
    Utworzone przez AdamTC w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-01-2015, 08:34
  2. 1.8TS czy 2.0JTS w GT
    Utworzone przez zielu1991 w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-11-2014, 11:47
  3. Witam 156 2.0JTS
    Utworzone przez magikJTS w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-02-2014, 00:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory