Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: klimatyzajca nie działa 2004 lift

  1. #1
    michalek
    Gość

    Domyślnie klimatyzajca nie działa 2004 lift

    Witam mam problem tak ja w temacie kilmatronic nie dziala nie załącza kilmatyzacji. Ma kilka pytań: otoz kupilem juz taki ze kilma nie dzilala. ! czy jak bedzie padniety czujnik temp zewnetrznej kotry pokazuje temp na wyswietlaczu (u mnie pokazuje caly czas -45 czyli padniety ) to wtedy nie zalczy klimatyzacji ??? czy mial ktos doczynienia z minusowa temp ? w intstrukcji obslugi jest napisaen ze jak jest temp ponoizej +2 stopni celcjusz to sprezarka klimatyzacji nie moze funkcjonaowac ??

    i drugie pytanie nie zmienia mi po stronie pasazera powitrza na ciple tylko calyczas leci jakbym mial ustawione na LO, z tego co zdozylem wyczytac to jakas klapa sie zaciela os sterownia ciplego i znimego powietrza. Co mozna zorbic zeby ta klapa zaczela funkcjonowac?? prosze o dop jesli ktos mial doczynienia z kilmtornikiem ? Pozdro

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Cannabis
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 156 1.6 TS 99' AR 156 2.5v6 02'
    Postów
    262

    Domyślnie

    U mnie poniżej 2*C też nie włącza sie klima nawet światełko sie nie świeci tak jak w instrukcji więc jest ok. Na pewno to dotyczy tego czujnika est w lusterku po prawej str u dołu jest taki dzyndzel rozepnij kostke od lusterek przeczyść może pomoże

  3. #3
    ervin
    Gość

    Domyślnie

    u mnie też nie działa od 2*C ... może czynnika nie masz w układzie klimy skoro nie działała wcześniej

  4. #4
    michalek
    Gość

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedz no wlasnie u mnie tez naciskajac przycisko od klimy nawet sie nie zapali lampka wiec jutro sprawdze czujnik temp

    i jescze ciekawi mnie to dlaczego nie leci cieple powietrze od strony pasazera ?

    ---------- Post dodany o godzinie 19:13 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 19:11 ----------

    Cytat Napisał ervin Zobacz post
    u mnie też nie działa od 2*C ... może czynnika nie masz w układzie klimy skoro nie działała wcześniej
    wczeniej nie wiem czy dzialalo, ale poprzedni wlasciciel mowił ze przestalo dzialc nagle i pokazuje temp -45 to moze wina tego czujnika

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iNTELL
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 SW 1,9JTDm, 156 SW 1,9JTD, Spider 3.0 V6, Audi A8 3,7 V8
    Postów
    341

    Domyślnie

    Klima pobiera temperaturę zewnętrzną z tego samego czujnika co komputer pokładowy, więc jeśli wyświetla Ci się -45stopni to klima też myśli, że jest -45 stopni, więc nie włączy się bo i po co skoro na dworze jest (teoretycznie) tak zimno, że spokojnie schłodzi auto samym nawiewem.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Można chyba wymusic prace sprezarki opcja nawiewu (szybkie rozmrazanie) u mnie jest identyczna sytuacja +2c i nici z klimy

  7. #7
    michalek
    Gość

    Domyślnie

    dziekuje za odpwiedzi,

    Panowie a nie wiecie co sie dziej z tym cieplym/zimnym powietrzem bo od strony psazera leci mi ciagle zimne powietrze nie zaleznie czy jest na hi czy na LO leci zimne? na co mam zwrocic uwage ??

  8. #8
    mikaak
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam 147, ale też miałem taki problem...w leci przy rzeczywistej temperaturze 38st. celsjusza pokazywało -20st, a poniżej 3st nie da się włączyć klimy na schładzania Dopiero pomogła wymiana lusterka, bo to podobno cięzko naprawić i więcej by to kosztowało

  9. #9
    michalek
    Gość

    Domyślnie

    u mnie okazalo sie lusterko od anglika przlozylem czujnik i jest oki

Podobne wątki

  1. Alfa 156 2.0 jts 165 km na cześci 2004 rok lift
    Utworzone przez mateo18_92 w dziale Samochody
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-09-2015, 20:04
  2. hak alfa 156 kombi lift 2004 r
    Utworzone przez paulmach w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-07-2014, 13:22
  3. [GTV Spider] Dokładka na zderzak Gtv 2004 lift
    Utworzone przez Lukas1020 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-03-2013, 11:39
  4. Klimatyzajca - działa, a w zasadzie nie działa.
    Utworzone przez dzym w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-06-2012, 21:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory