Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Zawór na nagrzewnicy - Nie leci ciepłe powietrze przy temp. ponad 80 stopni

  1. #1
    reebok90
    Gość

    Domyślnie Zawór na nagrzewnicy - Nie leci ciepłe powietrze przy temp. ponad 80 stopni

    Witam wszystkich

    Mój problem polega na tym, że autko osiąga nawet 80 stopni,a mimo wszystko dmucha zimnym powietrzem.

    Zdjąłem dziś osłonę od zaworu na nagrzewnicy i przy 80 stopniach jeden waż idący do zaworu jest gorący, a drugi letni.

    Linki od sterowania nawiewem są na swoich miejscach

    Czy to oznaka zepsutego zaworu?

    Aha, i jeszcze jedno, parę dni temu zaczęła pocić się chłodnica na dole i wsypałem ten proszek uszczelniający.

    Proszę o pomoc

  2. #2
    Kabar
    Gość

    Domyślnie

    Przed wsypaniem proszku było ok?

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Jak już się dobrałeś do zaworu to sprawdź ręką czy pracuje dobrze. Jeżeli nie to masz powód.

  4. #4
    reebok90
    Gość

    Domyślnie

    Przed wsypaniem grzało średnio.

    Zdemontowałem zawór i odkręciłem nagrzewnice, ale nie wiem jak ją wyciągnąć bo blokuje długa rurka pod kierownicą.

    Jeśli chodzi o zawór to nie wiem czy prawidłowo działa, bo dmuchając w takiej czy innej pozycji to powietrze przelatuje

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Czyli jak powiążę "fakty" z Twojej wypowiedzi to mi wychodzi że zawór się zablokował w pozycji lekko otwartej. Dlatego drugi wąż nawet przy nagrzanym silniku jest tylko letni.

  6. #6
    wojtekcem
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał reebok90 Zobacz post
    Przed wsypaniem grzało średnio.

    Zdemontowałem zawór i odkręciłem nagrzewnice, ale nie wiem jak ją wyciągnąć bo blokuje długa rurka pod kierownicą.

    Jeśli chodzi o zawór to nie wiem czy prawidłowo działa, bo dmuchając w takiej czy innej pozycji to powietrze przelatuje
    Zawór ma dwie skrajne pozycje; w jednej ma nic nie przepuszczać a w drugiej powinieneś swobodnie oddychać przez niego. Zanim go zdemontowałeś to sprawdziłeś czy pokrętło regulacji temperatury powoduje ruch dźwigni zaworu w całym zakresie? Dla pewności dmuchnij jeszcze w nagrzewnicę, też ma nie być jakiegoś wyraźnego oporu przepływu. Oczywiście musisz mieć zdjęte oba przewody i może się z niej polać trochę płynu

  7. #7
    reebok90
    Gość

    Domyślnie

    Odkręciłem cały zawór od nagrzewnicy i zaobserwowałem, że jeśli jest w jednej pozycji a ja ustami w niego dmucham to powietrze leci bez żadnego oporu, a jeśli jest w drugim położeniu jest dokładnie tak samo, żadnych oporów powietrza

  8. #8
    wojtekcem
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał reebok90 Zobacz post
    Odkręciłem cały zawór od nagrzewnicy i zaobserwowałem, że jeśli jest w jednej pozycji a ja ustami w niego dmucham to powietrze leci bez żadnego oporu, a jeśli jest w drugim położeniu jest dokładnie tak samo, żadnych oporów powietrza
    No to zawór do wymiany. Napisz czy wcześniej było dobrze, tzn czy miałeś ogrzewanie i możliwość jego regulacji

  9. #9
    reebok90
    Gość

    Domyślnie

    Jutro będę chciał wymienić całą nagrzewnicę tylko mam poblem z wyjęciem starej.

    Ktoś mi poradzi jak to zrobić?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 23-08-2015, 10:14
  2. Klima właczona a leci ciepłe powietrze
    Utworzone przez czesany w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 13-03-2014, 17:48
  3. Nie leci ciepłe powietrze
    Utworzone przez Bryl@nt w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-02-2013, 22:25
  4. Klima sprawna, a leci ciepłe powietrze
    Utworzone przez piksio1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 20:02
  5. [159] Klima jest nabita, a z nawiewu mimo wszystko leci ciepłe powietrze
    Utworzone przez pitt24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-06-2010, 16:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory