Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Mac OS X a kabelek i FES ?

  1. #1
    marcin8c
    Gość

    Domyślnie Mac OS X a kabelek i FES ?

    Witam

    Mam pytanko dotyczace FES's, kabelka od Viaken'a i systemy operacyjnego Mac OS X. Probowal ktos to wszystko polaczyc w dzialajaca calosc ? Odpalic program w zgodnosci z systemem Windows to nie problem, ale te sterowniki, choroba no
    Na aukcji na allegro jest podany program pyOBD, ciekawe jak on sie spisuje w polaczeniu z naszymi AR?
    Ciekawie rowniez wyglada propozycja firmy Yhasi http://www.yhasi.com/movi/features.html tylko ciekawe czy to sie polaczy z kabelkiem dostepnym na allegro ?

    Za wszelkie informacje dziekuje z gory (w koncu moj post jest na gorze )
    Ostatnio edytowane przez marcin8c ; 10-01-2011 o 10:32

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rain
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Niziny
    Auto
    Stilo 1.9 JTD, Brava_HGT
    Postów
    734

    Domyślnie

    Zamiast szpanować Mac-iem, trzeba było za pół ceny kupić lepszego PC a resztę wydać na browary

    Generalnie odpada.
    Co posiadam: Fiat Brava 2.0 20V 155KM, Opel Meriva A
    Co mi się przez łapki przewinęło:
    Alfa Romeo: 156 1.8 TS, 156 2.4 M-JET, 166 3.2 V6 24V Lancia: Lybra 2.4 JTD, Delta 1.8ie, Thesis 2.4 JTD Hyundai: Lantra 1.6 GLS, BMW: E90 320d, Fiat: Stilo 1.9 8v, Brava 80 16v, Brava 80 16v, Brava 100 16v, Marea 155 20v, Renault: Laguna III 2.0 16v

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar shrek2oo7
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Warszawa, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS 150HP Selespeed 2001
    Postów
    325

    Domyślnie

    U mnie działa przez Paralells, mam stery do VAG KKL od Viakena zainstalowane na wirtualnym windowsie. Działa FES i AlfaDiag.
    Przez BootCamp też normalnie działa, ogólnie nie ma problemów.

    ---------- Post dodany o godzinie 12:33 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 12:28 ----------

    Nawet nie wiedziałem, że na maca jest jakiś natywny program. Dziś postaram się*zobaczyć czy Yhasi działa z moim VAG KKL.

    ---------- Post dodany o godzinie 12:36 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 12:33 ----------

    Na stronie Yhasi wyczytałem, że działa z ELM327. By VAG KKL działa chyba wystarczy zainstalować sterowniki FTDI na OSX.

    ---------- Post dodany o godzinie 12:42 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 12:36 ----------

    OK, stery FTDI zainstalowane, MOVIPro pobrane, lecę na dół*zobaczyć czy działa .

    ---------- Post dodany o godzinie 12:58 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 12:42 ----------

    Z VAG KKL mimo sterów niestety MOVI nie działa, ja zostaję przy FES i AD.
    Ostatnio edytowane przez shrek2oo7 ; 10-01-2011 o 12:57

  4. #4
    marcin8c
    Gość

    Domyślnie

    Zakupie kabelek elm i bede kombinowal z yhasi Jak cos bede wiedzial to napewno odgrzeje kotleta i dam znac co i jak Niby iso sie zgadza wiec wszystko powinno dzialac pozyjemy, zobaczymy.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Domyślnie

    Cytat Napisał rain Zobacz post
    Zamiast szpanować Mac-iem, trzeba było za pół ceny kupić lepszego PC a resztę wydać na browary

    Generalnie odpada.
    Ja Mac'ów używam od 2003 roku, wcale nie jestem szpanerem, używam sprzętu i oprogramowania które spełnia moje oczekiwania. Tyle A swoje na browary też wydaję...

    Tak jak kolega napisał, nie powinno być żadnych problemów z używaniem oprogramowania diagnostycznego z Macintosh'em. Naturalnie by odpalić binaria przygotowane pod Win musisz mieć ją zainstalowaną, ja używam Parallels Desktop.

    Co do sterownika do FTDI to zależy jak oprogramowanie ma "widzieć" interfejs szeregowy. Konstruowałem i oprogramowywałem trochę układy z wykorzystaniem FTDI na Mac'u (kolejny dowód na to że czegoś nie na Mac'u nie da ja tu robię elektronikę, programuję mikrokontrolery), są dwa rodzaje sterowników - zwykła biblioteka + API do wykorzystania z np. z Twojego kodu oraz tzw. VCP - czyli tworzony jest wirtualny port szeregowy do komunikacji, może oprogramowanie diagnostyczne tego poszukuje? Które sterowniki zainstalowaliście?

    Ja dopiero robię przymiarki co do oprogramowania i sprzętu, bo chcę wejść w elektronikę samochodową. Sam jeszcze nie próbowałem diagnostyki z laptopa, tylko klasyczny "egzaminer". Piszcie w razie czego
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar shrek2oo7
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Warszawa, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS 150HP Selespeed 2001
    Postów
    325

    Domyślnie

    Ja sprzętu Apple używam od 2007 roku i nigdy więcej nie wrócę do PC. Wszystkiego z Windowsem pozbyłem się z domu już rok temu . Co do FTDI to zainstalowałem VCP, interfejs program teoretycznie widzi, ale jest jednak napisany stricte pod chip ELM327 więc z moim KKL nic nie zdziałam. I chyba kupię sobie takiego Elma na Bluetooth bo nawet z iPhone będzie działać, jest już sporo programów do diagnostyki po OBD na iOS.
    Ostatnio edytowane przez shrek2oo7 ; 10-01-2011 o 20:22

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar psylo
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Audi A5 Sportback
    Postów
    768

    Domyślnie

    Cytat Napisał rain Zobacz post
    Zamiast szpanować Mac-iem, trzeba było za pół ceny kupić lepszego PC a resztę wydać na browary
    Zamiast szpanować Alfą trzeba było za pół ceny kupić lepszego golfa a resztę wydać na browary

    Do oprogramowania diagnostycznego dostępnego wyłącznie pod Win najlepiej będzie pewnie po prostu postawić drugi system w bootcampie (całą resztę lepiej i przyjemniej robić w Mac OS)
    Ostatnio edytowane przez psylo ; 11-01-2011 o 00:15

  8. #8
    marcin8c
    Gość

    Domyślnie

    Bardzo fajny pomysl z iPhonem. A taki modul ELM na bluetooth sprawdzi sie nie tylko do telefonu ale tez do podlaczenia z laptopem. Podczas jazdy zaden kabelek nie bedzie sie walal a laptopa mozna polozyc w wygodnym miejscu.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar shrek2oo7
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Warszawa, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS 150HP Selespeed 2001
    Postów
    325

    Domyślnie

    Cytat Napisał psylo Zobacz post
    Zamiast szpanować Alfą trzeba było za pół ceny kupić lepszego golfa a resztę wydać na browary
    Wyjąłeś mi to z ust. Dokładnie to samo chciałem napisać, ale ugryzłem się w język .

    ---------- Post dodany o godzinie 18:46 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 18:43 ----------

    Cytat Napisał psylo Zobacz post
    Do oprogramowania diagnostycznego dostępnego wyłącznie pod Win najlepiej będzie pewnie po prostu postawić drugi system w bootcampie (całą resztę lepiej i przyjemniej robić w Mac OS)
    Wg. mnie Paralells jest o wiele wygodniejszy niż BootCamp(o ile się często nie używa Windowsa).

    ---------- Post dodany o godzinie 18:49 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 18:46 ----------

    Cytat Napisał marcin8c Zobacz post
    Bardzo fajny pomysl z iPhonem. A taki modul ELM na bluetooth sprawdzi sie nie tylko do telefonu ale tez do podlaczenia z laptopem. Podczas jazdy zaden kabelek nie bedzie sie walal a laptopa mozna polozyc w wygodnym miejscu.
    Do iPhone jeszcze dock w szufladce na kary autostradowe i mamy całkiem zgrabny pokładowy komputer diagnostyczny/mp3/nawigację
    Ostatnio edytowane przez shrek2oo7 ; 11-01-2011 o 18:51

  10. #10
    marcin8c
    Gość

    Domyślnie

    To jest jakis wygaszacz czy co ? Tez takie chce

    Ja kombinowalem by rozebrac tego Docka i zrobic z niego tylko i wylacznie podstawke z opcja ladowania. Niestety nie mam pojecia co tam trzeba przerobic gdyz dock jest widziany jako oddzielne urzadzenie.

    Nosze sie z zamiarem kupna zastawu Navigon z ladowarka (120zl z tego co kojaze) przyczepianego na szybe. Gdyby docka udalo sie przerobic i podlaczyc na stale pod np. zasilanie zappalniczki to byl by niezly patent w tej szufladce. Chyba, ze masz to jakos podlaczone pod radyjko i masz odtwarzanie piosenek tez ? Podziel sie wiedza poprosze Z drugiej strony.... sama ladowarke mozna podlaczyc pod docka i tez powinien ladowac telefon, prawda ? Wtedy majac stale zasilanie (rozebrac ladowarke i podlaczyc pod zapalniczke na stale) wysuwajac szufladke mamy ladowanie, komputer pokladowy i nawigacje Tylko trzeba by to jakos przyczepic na stalo, ale kropelka moze zalatwic sprawe
    Ostatnio edytowane przez marcin8c ; 11-01-2011 o 23:23

Podobne wątki

  1. [159] Co to za kabelek?
    Utworzone przez mroku w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-04-2014, 21:39
  2. [159] co to za kabelek
    Utworzone przez ryki67 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-07-2012, 19:53
  3. Co to za kabelek?
    Utworzone przez sylwiusz w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-03-2011, 19:35
  4. kabelek
    Utworzone przez Msiek w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-09-2010, 21:15
  5. [146] kabelek do AR
    Utworzone przez Godi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-05-2010, 17:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory