Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: [156] Przepływomierz Bosch nr ...

  1. #1
    Foxtrot
    Gość

    Arrow [156] Przepływomierz Bosch nr ...

    Chciałbym się upewnić co do doboru przepływomierza Bosch do 156 1.9 JTD 1998 rok. Pojawiają się dwa numery, różnica jest o tyle istotna że jeden jest dwa razy droższy od drugiego.

    Mam takie info:

    > Pierwotnie Nr części Fiat 46447508 --> zastąpiony w kwietniu 99' roku numerem 46541253 - odpowiednik nr 1 to Bosch 0 281 002 199 a nr 2 to Bosch 0 280 218 019

    > Ale faktycznie to sa zamieniające się nr.
    Bezpośrednio Bosch mi się nie krosuje, ale jak wykrosowałem nr fabryczny z Pańskiego BOSCHA to ePer zastąpił go nowszym, a ten z kolei wykrosował się na mojego Boscha.

    Chciałbym kupić ten drugi, tzn. 0 280 218 019, bo jest tańszy, a z tego co wyczytałem wkład jest takim sam. Pytanie tylko czy mechanicznie będzie pasował.

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    a tutaj jak wychodzi ?
    http://bosch.onyx.pl/czesci_samochodowe/

    sprawdzałem i jest jeden do 04.98 i drugi od 05.98
    a wg vin jak ci wychodzi ?
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 21-02-2011 o 16:20








  3. #3
    Foxtrot
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    a tutaj jak wychodzi ?
    http://bosch.onyx.pl/czesci_samochodowe/

    sprawdzałem i jest jeden do 04.98 i drugi od 05.98
    a wg vin jak ci wychodzi ?
    996zł : 461zł, czyli proporcja jest zachowana. Ten drugi mogę gdzie indziej dostać za 320-340zł.

    Przy okazji, jest też niemiecka firma o nazwie HÜCO, może ktoś coś wie na ich temat. Robią zamiennik tego drugiego Boscha (ok. 200zł):

    http://cat.hueco-automotive.com/inde...mode=3&lang=de

  4. #4
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Huco, Jamamoto i Dupoto... Nic tylko oryginał w sprawie przepływki, zresztą rób jak chcesz ale to nie jest część na której się oszczędza, poczytaj wątki na ten temat azmienisz zdanie, co z tych zaoszczędzonych pieniędzy jeśli za jakiś czas czeka Cię to samo... Ewentualie poszukaj w dziale Bazar, podjedx do kogoś, załóż, przetestuj, podepnij pod kompa i za 100 będzie chodziło.

  5. #5
    mskk
    Gość

    Domyślnie

    witam,
    korzystając z tematu chciałbym zapytać o opinie..

    chodzi o 156 1.9jtdm 150km 2005.
    oryginalne numery na wkładzie przepływki to f00c2g2063

    panowie w inter carsie zamówili mi bocha z numerem 0281002683.
    czy jest to w pełni kompatybilny zamiennik dla f00c2g2063 (numer z wkładu) ?
    jeżeli jest ktoś na forum biegły w tych sprawach, to bede wdzięczny za potwierdzenie.
    dzięki

  6. #6
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mskk Zobacz post
    ...panowie w inter carsie zamówili mi bocha z numerem 0281002683....
    Sprawdzając "na piechotę" bez numeru nadwozia, wychodzi, że dobrze zamówili. Oczywiście mowa o całym przepływomierzu, co do wkładki nie wiem, nie chcę szukać co w środku siedzi. Trochę Cię skubną za to pewnie, detal mają 752 zł.

  7. #7
    mskk
    Gość

    Domyślnie

    zgadza sie chodzi o całość .. mi uda sie ich skubnąć na -30% więc nie wychodzi tak źle (ale dobrze tez nie).
    dzieki za odp.

  8. #8
    mskk
    Gość

    Domyślnie

    Panowie potrzebuje pilnej rady.

    przepływke odebrałem, pewny ze wszystko gra zabrałem sie do wymiany .... po czym przy wpięciu okazało sie że gniazdo w nowym jest zupełnie inne jak wtyczka .. przed zakupem sprawdzałem wszystko numery silnika z numerami katalogowymi bocha sam, kolega JFC potwierdzil panowie z IC również ten model wyszukali i zamówili..... O CO TU CHODZI !? zgłupiałem całkowicie, odczytałem orginalne numery ze starej przepływki chyba orginalnej z pierwszego montarzu : 0 280 218 113

    z góry dzięki za pomoc

    Pozdr,

  9. #9
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    Napisz numer nadwozia....

  10. #10
    mskk
    Gość

    Domyślnie

    nuer nadwozia to zarxxxxxxxxxxxxxxx
    numer silnika to 937A5000 wer. 932BXN00 72
    temu kto odgadnie jaki silnik ma to auto stawiam piwo .... bo na pewno nie ma takiego jakie są na nim numery, dla mnie szok !
    Ostatnio edytowane przez mskk ; 01-09-2011 o 20:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory