Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Problem z odkręceniem napinacza paska klinowego 2.4 Jtd

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    KO
    Auto
    159 SW Q4
    Postów
    34

    Domyślnie Problem z odkręceniem napinacza paska klinowego 2.4 Jtd

    Cześć.

    Już 2 dzień wojuje z wymianą napinacza. Nie mogę odkręcić śruby z łbem na imbus. To ta która tworzy oś obrotu dla dźwigni napinacza. Dostęp jest straszny bo pomimo zdjętego nadkola jakaś płyta metalowo nadal zakrywa część napinacza. Środki penetrujące nie pomagają a imbus aż mi się wygina... Może macie jakiś patencik jak sobie z tym poradzić ? Już mnie ramiona bola od siłowania się z tą śrubą.

    Pozdrawiam Maciej

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    zostaw ten imbus, tego się nie odkręca
    musisz najpierw odkręcić koło pasowe, pod nim są śruby mocujące napinacz

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    KO
    Auto
    159 SW Q4
    Postów
    34

    Domyślnie

    Pasek i koło pasowe jest ściągnięte. Odkręciłem śruby zaznaczone na niebiesko, tej na czerwono nie mogę ruszyć.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1451357228.jpeg
Wyświetleń:	850
Rozmiar:	26.6 KB
ID:	20648  

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    KO
    Auto
    159 SW Q4
    Postów
    34

    Domyślnie

    Koledzy! Nadal nie poradziłem sobie z tym ;/ Już 3 dzień auto stoi na podnośniku i czeka na tą wymianę. Dziś wziąłem rurę która podłożyłem pod końcówkę ramienia napinacza( przy samej rolce) i zaklinowałem ja z posadzką. Następnie zacząłem opuszczać auto licząc, że dźwignia się obróci... i NIC!! nawet nie drgnęło . Może za mało opuszczałem, ale bałem się, że cos uszkodzę. Jakieś pomysły (patenty) jak to odkręcić?

  5. #5
    jacek1968
    Gość

    Domyślnie

    Pewnie byl wyrobiony gwint w korpusie silnika i jakis domorosly mechanik wkrecil srube na jakis klej .................... jakos nic innego nie przychodzi mi do glowy.
    W normalnej sytuacji , ta sruba wykreca sie bez problemu.
    Jezeli urwie Ci sie przy probie odkrecenia , czeka cie wyciaganie silnika.........

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    skoro odkręciłeś te 3 mniejsze śruby zaznaczone na niebiesko to ten napinacz już na niczym innym się nie powinien trzymać. Zrób fotę jak to wygląda bo tam u Ciebie niezłe druciarstwo musi być.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    KO
    Auto
    159 SW Q4
    Postów
    34

    Domyślnie

    No to mnie ladnie nastraszyliscie. Na jakims forum czytalem opis wymiany napinacza i pisano tam, ze odkreca sie ta srube imbusowa. Zrobie jutro fote, ale zbyt wiele nie bedzie tam widac bo zakrywa to metalowa plyta. Jutro kupie jeszcze klucz 32 i zobacze czy za pomoca jego dam rade poruszyc napinaczem. Dzieki za odpowiedzi. Ps. Nie mam polskich znakow w telefonie.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa 156 2.4 JTD 99r.
    Postów
    91

    Domyślnie

    Śrubę imbusową trzeba odkręcić inaczej tego nie wyjmiesz. Załatw sobie bardzo dobry jakościowo klucz imbusowy nie taki co się wygina i przedłuż jego ramię jakąś rurką, najwygodniej to odkręcić z kanału lub podnośnika. Z dobrym kluczem przedłużonym rurką musi puścić. Możesz jeszcze spróbować odkręcić poduszkę silnika i go trochę opuścić na podnośniku (silnik) może odsłoni Ci się trochę ta śruba i dostaniesz się grzechotką z nasadką imbusową to by było sztywniejsze i klucz by Ci się nie giął. Powodzenia.

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał llacoste Zobacz post
    Śrubę imbusową trzeba odkręcić inaczej tego nie wyjmiesz. Załatw sobie bardzo dobry jakościowo klucz imbusowy nie taki co się wygina i przedłuż jego ramię jakąś rurką, najwygodniej to odkręcić z kanału lub podnośnika. Z dobrym kluczem przedłużonym rurką musi puścić. Możesz jeszcze spróbować odkręcić poduszkę silnika i go trochę opuścić na podnośniku (silnik) może odsłoni Ci się trochę ta śruba i dostaniesz się grzechotką z nasadką imbusową to by było sztywniejsze i klucz by Ci się nie giął. Powodzenia.
    dokładnie tak. Opuść sobie z tej przedniej poduszki silnika. jeśli nie pójdzie centralna śruba, to odkręć sobie trzy trzymające poduszkę do podłużnicy. Wykombinuj solidny klucz i jakąś przedłużkę. Nie ma mowy, żeby nie poszła. Musisz pociągnąć od przodu samochodu, wtedy zdecydowanie mniej sie zmęczysz.
    Powodzenia.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    KO
    Auto
    159 SW Q4
    Postów
    34

    Domyślnie

    Udało się !! Płaski klucz 32mm + duży młotek + WD40 + sporo siły = odkręcona śruba Dzięki Wszystkim za odpowiedzi
    Ps. Muszę się pochwalić. Podczas jak auto stało niesprawne zdjąłem lampy i przerobiłem na GTA look z soczewkami Efekt jest bardzo dobry. Jutro podjadę na stacje je wyregulować.


    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Zestaw rolki i napinacza paska klinowego 2.0
    Utworzone przez Lenix w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-06-2014, 07:11
  2. Problem z wymianą rolki prowadzącej paska klinowego
    Utworzone przez blazej w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-02-2014, 12:14
  3. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-05-2013, 09:59
  4. Kilka pytań wymiana paska klinowego, rolek, napinacza itp
    Utworzone przez BAKU147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-02-2013, 11:28
  5. Wymiana napinacza paska klinowego
    Utworzone przez Alfista w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-12-2010, 08:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory