Strona 61 z 108 PierwszyPierwszy ... 11515253545556575859606162636465666768697071 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 610 z 1079

Temat: Jakie żarówki H7?

  1. #601
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Jeżeli lampa jest homologowana do żarówki H7 to wkładając do niej żarnik HID tracimy homologację na całą lampę.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  2. #602
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek` Zobacz post
    A ja niedawno założyłem Osramy cool blue hyper +50%.
    Powiedzieć mogę tylko o barwie światła - jak dla mnie bardzo zbliżone do xenonu 4300 jaki miałem w 166 - ładna biała barwa. na pierwszy rzut oka wygląda jak xenon.
    O widoczności w nocy ani w deszczu jeszcze nic nie wiem, bo nie miałem okazji wypróbować w takich warunkach.
    Ale jeśli okaże się totalna lipa wtedy zmienię na coś normalnego, np. polecane tutaj tungsramy +90 lub to co marek poleca wyżej.
    Przed wczoraj wracalem w nocy z zakopanego po całodziennych opadach deszczu w okolicy.
    Wiec droga to miejscami suchy asfalt, mory asfalt + do tego mgła i powiem tak: Te osramy cool hyper cos tam 50% można o kant du*y rozbic. Nawet na suchym asfalcie swieci to ledwo ledwo, że trzeba maksymalnie wytężać wzrok żeby cos widzieć. Wytrzymalem tak może ze 30-50km i zjechałem na pierwszą stacje paliw żeby wymienić to badziewie. W bagażniku miałem komplet poprzednich żarówek - jedna to GE, a druga nie wiem nawet jakiej firmy.Ale oświetlenie drogi zmieniło się 100%, no może przesadzam z tym 100% ale różnica ogromna. Tak , że resztę drogi jechało się komfortowo.
    Dodam też ,że odbłyśniki dopiero co po regeneracji!
    Zdecydowanie nie polecam! Chyba , że ktoś jeździ tylko w dzień.

  3. #603
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Jak kupujesz żarówki, żeby światła wyglądały jak ksenonowe, to nie oczekuj cudów. Było kupić też OSRAM ale Night Breaker Unlimited. Komplet H7 kosztuje około 50zł jeśli dobrze pamiętam. Nie przepalały się za szybko i świeciły naprawdę dobrze w każdych warunkach.

  4. #604
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał SliwusBuu Zobacz post
    Było kupić też OSRAM ale Night Breaker Unlimited. Komplet H7 kosztuje około 50zł jeśli dobrze pamiętam. Nie przepalały się za szybko i świeciły naprawdę dobrze w każdych warunkach.
    Przecież milion razy było wałkowane że świecą świetnie ale trwałość jest słaba. Niektórzy mają farta ale zdecydowanej większości mało wytrzymywały.

  5. #605
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał SliwusBuu Zobacz post
    Jak kupujesz żarówki, żeby światła wyglądały jak ksenonowe, to nie oczekuj cudów. Było kupić też OSRAM ale Night Breaker Unlimited. Komplet H7 kosztuje około 50zł jeśli dobrze pamiętam. Nie przepalały się za szybko i świeciły naprawdę dobrze w każdych warunkach.
    cudów nie oczekiwalem, ale nie spodziewalem sie aż takiego dna...
    A co do NBU to hmmm.. Tak jak pisze Marek, spoooro osób tutaj pisze, ze nie grzeszą trwaloscią. Ponoć tungsramy +90% świecą tak samo jak NBU i wytrzymują znacznie więcej (opinie z tutejszego forum )

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał SliwusBuu Zobacz post
    Jak kupujesz żarówki, żeby światła wyglądały jak ksenonowe, to nie oczekuj cudów. Było kupić też OSRAM ale Night Breaker Unlimited. Komplet H7 kosztuje około 50zł jeśli dobrze pamiętam. Nie przepalały się za szybko i świeciły naprawdę dobrze w każdych warunkach.

  6. #606
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Przecież milion razy było wałkowane że świecą świetnie ale trwałość jest słaba. Niektórzy mają farta ale zdecydowanej większości mało wytrzymywały.
    Był, w sumie może nadal jest problem z dużą ilością podróbek żarówek OSRAM. Nie bez przyczyny OSRAM udostępnił możliwość sprawdzania autentyczności swoich produktów. Możliwe, że część z tych, które padały szybko były podrabiane.

    Ja opieram się na własnych doświadczeniach, miałem 2 komplety tych żarówek. Na jednych jeździłem ponad rok - ok. 25 tys. km, na drugich niecały rok i sprzedałem samochód.
    Zresztą obchodzenie się z żarówką, tj. jej natłuszczenie palcami też ma negatywny wpływ na jej żywotność. Do tego wstrząsy, wilgotność. W każdym aucie są trochę inne warunki pracy. Nawet częste wyłączanie i włączanie świateł skraca żywotność każdej żarówki.

  7. #607
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Ja też miałem NB i parę kompletów wytrzymywało "trochę dłużej". Ale ich trwałość jest niska.
    Ostatnio (w zeszłym roku) skusiłem się na dość tanie trify. Doskonałe światło i przystępna cena. W tym tyg jedna padła. Tak więc też jakoś szału z trwałością nie ma. Powiedzmy - akceptowalnie.

  8. #608
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDm SW
    Postów
    416

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Przecież milion razy było wałkowane że świecą świetnie ale trwałość jest słaba. Niektórzy mają farta ale zdecydowanej większości mało wytrzymywały.
    Potwierdzam badziew i tyle u mnie wytrzymały trzy miechy a cena to kosmos, choć trzeba przyznać że oświetlenie drogi super. Teraz zakupiłem te ŻARÓWKA PHILIPS VISION PREMIUM +30% H7 12V
    zobaczymy jak się spiszą.
    Ostatnio edytowane przez krzystof ; 27-07-2016 o 18:19

  9. #609
    Użytkownik Świeżak Avatar Budzy
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Sprzedany
    Postów
    120

    Domyślnie

    U mnie w zeszłym tygodniu przepaliły się Philipsy Diamond Vision. Przejechały 5 miesięcy (jakieś 20-25 tys km). Świeciło to ładnie na biało ale pod względem widoczności w deszczu szału nie robiły. No i wytrzymały trochę krótko jak na żarówki za 80 zł...
    Stwierdziłem, że założę to samo co w poprzednim aucie sprawdzało się najlepiej - Tungsram megalight +120 (używałem też +90 i różnic nie dostrzegłem). Kosztują połowę tego i żadna do tej pory mi się nie przepaliła, a wymieniałem profilaktycznie raz w roku. Jest to mój siódmy komplet żarówek Tungsrama i teraz już przy nich zostanę, chyba że zachce mi się bawić w xenon ale na razie nie odczuwam takiej potrzeby

  10. #610
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Rover 45 iDT, Alfa Romeo 159 2.0 JTDm Imola 2 '11
    Postów
    75

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat od żarówek, żeby nie zakładać nowego. Jakie żarówki siedzą w światłach drogowych w wersji polfitowej z xenonami? Czytając instrukcję byłem przekonany, że H7, ale po zdjęciu klapki z lampy i zaglądnięciu tam lusterkiem wydaje mi się, że są to jednak H1. Jak to w końcu jest?

Podobne wątki

  1. Jakie żarówki???
    Utworzone przez bombel_pmr w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-02-2014, 16:48
  2. Jakie żarówki??!
    Utworzone przez Junka w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-02-2013, 12:19
  3. [155] jakie żarówki
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-01-2010, 20:17
  4. Jakie żarówki ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-11-2009, 21:44
  5. [33] Jakie żarówki !!!
    Utworzone przez Bronx18 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-02-2009, 19:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory