Strona 37 z 74 PierwszyPierwszy ... 272829303132333435363738394041424344454647 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 370 z 736

Temat: Demontaż, naprawa podrapanej konsoli, zdjęcia oklein

  1. #361
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinq24 Zobacz post
    zakończyłem oklejać u siebie p;astikowe elementy deski rozdzielczej więc zdjęcie do wglądu i ewentualnej opini... mam nadzieje, że nie takiej jak dla kolegi wyżej heh
    ja osobiście jestem bardzo zadowolony z tego efektu i mam nadzieję, że długo się zachowa w takim stanie
    przy okazji kupiłem kamerę cofania i podłączyłem pod radio, przewód video przeciągnięty do bagażnika przy zamej osłonie tylnego pasa, zasilanie też przeciągnąłem z lampki od wstecznego z klapy nie było trudno, ale chyba niepotrzebie bo później wyczytałem, że przewody od zasilania lampki wstecznej są gdzieś po lewej czy prawiej osłonie w bagażniku. Jeszcze nie podłączyłem więc mogę przewód wyjąć. Jutro może przewiercę się do zderzaka i zamocuję ramkę z kamerą, ale chyba przydałby się filtr zakłóceń na kabel zasilający, żeby nie było strat na jakości radyjka, co?
    pozdrawiam
    po zrobieniu całości dam foto autka z zewnątrz
    bardzo fajnie,ale mnie ciekawi bardziej dlaczego masz zamykanie schowka tak jakby z dwóch elementów?

  2. #362
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Qbek
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 170HP, DPF EGR out
    Postów
    69

    Domyślnie

    Ostatnio zmieniałem u siebie kolor na czarny fortepianowy, wyszło tak:


    Kolego marcinq24 na dniach planuję właśnie wsadzić do siebie kamerę, którędy poprowadziłeś dokładnie kabel przez samochód ? Mam rozumieć, że dziurę w zderzaku trzeba wywiercić gdzieś nad tablicą żeby puścić kable tak ?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150223_153437.jpg
Wyświetleń:	933
Rozmiar:	68.3 KB
ID:	160303  

  3. #363
    ViP Świeżak Avatar AR_156
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Giulia 2.0 TB Multiair 200KM
    Postów
    204

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    bardzo fajnie,ale mnie ciekawi bardziej dlaczego masz zamykanie schowka tak jakby z dwóch elementów?
    Poduszka kolanowa dla pasażera
    teraz: '17 AR Giulia 2.0 TB Multiair Business, Rosso Alfa
    kiedyś:'07 AR Spider 2.4 JTDm 20v Exclusive, Nero Carbonio
    '93 AR 33 1.7 IE 8v, Blu Spazio metalic
    '06 AR 159 1.9 JTDm 16v Progression, Nero Oceano
    '04 AR 147 1.6 TS 16v Distinctive, Nero Metallico
    '98 AR 156 1.9 JTD 8v Progression, Grigio Chiaro metalic

  4. #364
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    bardzo fajnie,ale mnie ciekawi bardziej dlaczego masz zamykanie schowka tak jakby z dwóch elementów?
    chodzi Tobie o poduszkę kolanową ? co jest nie tak za bardzo odstaje zamknięcie schowka , czy co?

    Dodano po 17 minutes:

    Cytat Napisał Qbek Zobacz post
    Ostatnio zmieniałem u siebie kolor na czarny fortepianowy, wyszło tak:
    Kolego marcinq24 na dniach planuję właśnie wsadzić do siebie kamerę, którędy poprowadziłeś dokładnie kabel przez samochód ? Mam rozumieć, że dziurę w zderzaku trzeba wywiercić gdzieś nad tablicą żeby puścić kable tak ?
    Przewód poprowadzony od radia pod osłoną boczną deski wyciągnięty przy schowku, a dalej to pod schowkiem pasażera pod boczną osłoną do progu i dpo samego końca czyli do kanapy tylnej, no i tam udało mi się wyciągnąć przewód pod kanapą dalej już byłem pod tapicerką bagażnika, wystarczy delikatnie podważyć na łączeniach i kabel wsunąć. Do połączenia z kamerką w tablicy rejestracyjnej trzeba zdjąć plastikową osłonę na tylnej ściance bagażnika, tam wywiercić otwór najlepiej wybrać miejsce żeby było mniej więcej na wprost otworu od strony zderzaka, przeciągnąć przewody i połączyć z tymi z radia czyli jack video i jeden kabelek który przełączy automatycznie na odtwarzanie z kamerki przy włączeniu wstecznego, aaa no i oczywiście dociągnąć trzeba zasilanie, ja zrobiłem bezpośrednio z lampki wstecznego w klapie, nic nie rozbierałem, kabelek wcisnąłem pod osłonę... doszedłem w miejsce łączenia można zasilanie puścić jeszcze gdzieś z miejsca po prawiej stronie w boczku bagażnika są przewody od wstecznego (schemat poniżej przedstawia instalację, trzeba się wpiąć w kostkę D085 C pin2), może jak uda mi się znaleźć to zmienie, ale jak narazie to mi nie przeszkadza.
    Pod osłąną tylnego pasa jak zdejmiesz to będziesz miał pełno dziur gdzie spokojnie wkrętarką i wiertłem do metalu przewiercisz grodź i dalej dziura od strony zderzaka.
    powodzenia



    aaaa kolega smola dał pare zdjęć jak u siebie założył kamerkę, mam tą samą.
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ml#post1201795

    gdzybym miał jeszcze wybór i ponownie kupić kamerę to wybrałbym tą :http://allegro.pl/kamera-cofania-par...150716328.html
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tył.JPG
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	61.7 KB
ID:	160310  
    Ostatnio edytowane przez marcinq24 ; 15-03-2015 o 21:21 Powód: Dodano

  5. #365
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar taczka464
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Ł
    Auto
    AR 159 1.9 8v + chip była , AR 159 TBI TI jest, Crosswagon + chip jest
    Postów
    536

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinq24 Zobacz post
    zakończyłem oklejać u siebie p;astikowe elementy deski rozdzielczej więc zdjęcie do wglądu i ewentualnej opini... mam nadzieje, że nie takiej jak dla kolegi wyżej heh
    ja osobiście jestem bardzo zadowolony z tego efektu i mam nadzieję, że długo się zachowa w takim stanie
    przy okazji kupiłem kamerę cofania i podłączyłem pod radio, przewód video przeciągnięty do bagażnika przy zamej osłonie tylnego pasa, zasilanie też przeciągnąłem z lampki od wstecznego z klapy nie było trudno, ale chyba niepotrzebie bo później wyczytałem, że przewody od zasilania lampki wstecznej są gdzieś po lewej czy prawiej osłonie w bagażniku. Jeszcze nie podłączyłem więc mogę przewód wyjąć. Jutro może przewiercę się do zderzaka i zamocuję ramkę z kamerą, ale chyba przydałby się filtr zakłóceń na kabel zasilający, żeby nie było strat na jakości radyjka, co?
    pozdrawiam
    po zrobieniu całości dam foto autka z zewnątrz
    Podaj linka z ktorej aukcji brales ta folie. Bo ja zamowilem taki sam wzor. Nie wiem czy tak Ci wyszlo zdjecie czy jest tak slaba glebia tej czerni i podchodzi mi delikatnie pod granat. Ale i tak jest ekstra w porownaniu do badziewnego "silver oryginal"

  6. #366
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qbek Zobacz post
    Ostatnio zmieniałem u siebie kolor na czarny fortepianowy, wyszło tak:

    Mistrzostwo świata . Ja myślę o oklejeniu plastików i nawet przez myśl mi nie przeszło ,żeby zrobić ciemny kolor ( ala wersja Ti ) bo w matowym szczotkowanym ciemnym alu czy carbonie traci się kontrast ale czarny połysk wygląda genialnie . Tylko jak to się będzie na codzień użytkować ?? Opalcowania , kurz i inne syfy . Szmatka i poler przed każdą jazdą

  7. #367
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    Cytat Napisał taczka464 Zobacz post
    Podaj linka z ktorej aukcji brales ta folie. Bo ja zamowilem taki sam wzor. Nie wiem czy tak Ci wyszlo zdjecie czy jest tak slaba glebia tej czerni i podchodzi mi delikatnie pod granat. Ale i tak jest ekstra w porownaniu do badziewnego "silver oryginal"
    Z tej aukcji kupiłem, pewnie i ty też. Nie jest idealnie czarne jak na zdjęciach z aukcji, ale nie jest też tak jak na zdjęciach z telegonu (S5) Może światło z zewnątrz i ustawienia w telefonie powodują ten odcień "czarnego"
    http://allegro.pl/3m-folia-aluminium...804967862.html

  8. #368
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    [QUOTE=marcinq24;1598919]chodzi Tobie o poduszkę kolanową ? co jest nie tak za bardzo odstaje zamknięcie schowka , czy co?

    Dodano po 17 minutes:



    Nie ,poprostu niemam takiej u siebie ,i szczerze to nie wiedzialem ,ze cos takiego jest dla pasazera

  9. #369
    Użytkownik Romeo Avatar Arturek
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm , kiedyś była AR 156 2.0TS a jeszcze wcześniej TIPO 2.0ie 16V
    Postów
    591

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinq24 Zobacz post
    aaaa kolega smola dał pare zdjęć jak u siebie założył kamerkę, mam tą samą. http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ml#post1201795
    gdzybym miał jeszcze wybór i ponownie kupić kamerę to wybrałbym tą :http://allegro.pl/kamera-cofania-par...150716328.html
    Wyszło super aż sam człowiek nabiera ochoty na coś ciemniejszego u siebie Co się tyczy kamerki cofania testowałem obydwie powyżej i faktycznie ta druga w miejsce lampki oświetlenia tablicy rejestracyjnej jest lepsza. Ta w ramce dosyć kłopotliwa przy montażu ze względu na potrzebę wygięcia i najważniejsze widoczna z daleka a co za tym idzie narażona na złośliwców wszelkiej maści. Druga wymaga niewielkich dopasowań ale praktycznie jest nie zauważalna po zamontowaniu dla przechodnia.

  10. #370
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,825

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    bardzo fajnie,ale mnie ciekawi bardziej dlaczego masz zamykanie schowka tak jakby z dwóch elementów?
    oj misku to jest poduszka kolanowa pasazera

Podobne wątki

  1. [156] demontaż konsoli centralnej/ a jej wymiana
    Utworzone przez b.pawelek w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-01-2016, 09:34
  2. Naprawa wypadających przycisków z konsoli
    Utworzone przez Sakulec w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-06-2012, 09:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory