Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: instalacja systemu

  1. #1
    Soro
    Gość

    Domyślnie instalacja systemu

    Witam.
    Jako, ze naglosnienie w 156 jest bardzo slabe postanowilem to zmienic. Skompletowalem zestaw w ktorego skald wchodza:

    - glosniki dls r6a woofery i tweetery
    - wzmak alpine 3566 tzw. czarna seria
    - radio clarion drx960rz

    Mam nadzieje, ze sie to jakos zgra.

    Przygotowuje sie do instalacji, ale nie znam sie wogole na tym. Poczytalem forum to i inne i wiem, ze trzeba wygluszyc dobrze drzwi. I tu sie rodza pytania.
    Mysle, ze wysuplam pieniadze na jakies wmaire dobre maty (STP silver?). Nie wiem czy dobrze to rozumiem, drzwi trzeba oblozyc matami wewnatrz od zewnetrznej strony i z zewnatrz od wewnetrznej strony (oczywiscie po zdjeciu boczku)? Wtedy jedna strona wewnetrznej blachy drzwi bvylaby nie oblozona matami. Nie wiem czy zrozumiecie o co mi chodzi bo jakos dziwnie to brzmi co napsialem ;]
    Dystans mdf przykrecacie to blachy wewnetrznej drzwi?

    Kable oryginalne wyrzucic i poporwadzic jakeis normalne?
    Zwrotnice zamontowac na boczku od wewnatrz? na drzwiach?

    Sygnalowy kabel trzeba puscic inna stgrona auta niz glosnikowy do wzmaka?

    Poki co nie montuje suba w bagazniku, wiec moznaby zamontowac jakos wzmak pod siedzeniem jesli sie zmiesci? Wtedy nie trzebaby bylo tak daleko kabli ciagnac.

    Jak bede wszystko montowal postaram sie robic zdjecia i cos opisac.

    Z gory dziekuje za pomoc.

  2. #2
    Soro
    Gość

    Domyślnie

    Widze, ze nie ma odzewu

    To moze sie upewnie co do podlaczenia.

    Glosniki do zwrotnic, ze zwrotnic do wzmaka, sygnalowy i wzbudzajacy z radia do wzmaka i zasilajacy z akumulatora do wzmaka?

  3. #3
    marcin8c
    Gość

    Domyślnie

    wazne by zasilajacy puscic inna strona niz sygnalowe. Co do kabli to sa podzielone zdania. niektorzy twierdza ze nie ma wiekszej roznicy czy dasz nowe czy zostawisz serie. no chyba ze masz system za ladnych pare tysiecy to zapewne wtedy uslyszysz roznice.
    Poszukaj dobrze a znajdziesz fotorelacje z zakladania glosnikow, dystansow i wygluszania. Batdzo wazne by na zasilajacym kablu byl bezpiecznik. Z montowaniem wzmacniacza pod siedzeniem jest pare problemow. Fotel jezdzi przod tyl, chodzi gora dol, czasem pasazerowie siedza za toba i nogami mogli by kopac badz o cos zachaczyc. A wez sie tam dostan w razie czego...
    Ostatnio edytowane przez marcin8c ; 20-08-2011 o 16:03

  4. #4
    Soro
    Gość

    Domyślnie

    Sygnalowe? Masz na mysli interconnect i wzbudzajacy?
    Ktos rozszyfruje co podpiac pod BATT, REMOTE i GND?

    Jak jest napis - bridged + i sa po 2 zlacza na kanal to podlaczac normlanie osobno dol i gore do kazdego kanalu?

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar stopczyk26
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Malczyce
    Auto
    Peugeot 407 3.0 V6 211KM 2005, Peugeot 307 1.4 88KM 2005
    Postów
    473

    Domyślnie

    Cytat Napisał Soro Zobacz post
    Ktos rozszyfruje co podpiac pod BATT, REMOTE i GND?
    BATT - zasilanie czyli +
    REMOTE - kabel wzbudzający
    GND - masa czyli -



    Cytat Napisał Soro Zobacz post
    Jak jest napis - bridged + i sa po 2 zlacza na kanal to podlaczac normlanie osobno dol i gore do kazdego kanalu?

    BRIDGED to inaczej mostek czyli podpięcie jednego głośnika pod dwa kanały celem zwiększenia mocy

  6. #6
    marcin8c
    Gość

    Domyślnie

    plus z jednego kanalu a minus z drugiego.

  7. #7
    Soro
    Gość

    Domyślnie

    Mam glosniki R6A, z tym, ze zwrotnice sa podzielone na woofer i tweetery, wiec zamiast 2 zwrotnic sa 4. W sumie mozna zmostkowacbo mam 6 kanalow.

    BATT - kabel zasilajacy
    GND - taki sam kabel dac jak plusowy? znacie jakies fajne miejsce gdzie mozna dac mase w 156?
    REMOTE - wyczytalem, ze w radiu powinien byc neibieski kabel remote, jakim kablem podpiac wzbudzajacy do wzamacniacza?

    Apropo wygluszenia. Wygluszacie zewnetrza blache drzwi i wewnetrzna od zewnatrz. A co z wewnetrzna blacha ale od wnetrza drzwi? Blache zewnetrzna widac w zasadczie ylko przez otwory technologiczne, wygluszacie ja cala czy tylko tam gdzie sa otwory?

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    602

    Domyślnie

    Cytat Napisał Soro Zobacz post
    Mam glosniki R6A, z tym, ze zwrotnice sa podzielone na woofer i tweetery, wiec zamiast 2 zwrotnic sa 4. W sumie mozna zmostkowacbo mam 6 kanalow.
    Czyli masz dwie zwrotnice dwudrożne.
    Można zmostkować, ale może to wpłynąć negatywnie na jakośc dźwięku (większe zniekształcenia). Zazwyczaj wzmacniacze mostkuje się pod subwofer.

    Cytat Napisał Soro Zobacz post
    BATT - kabel zasilajacy
    GND - taki sam kabel dac jak plusowy? znacie jakies fajne miejsce gdzie mozna dac mase w 156?
    REMOTE - wyczytalem, ze w radiu powinien byc neibieski kabel remote, jakim kablem podpiac wzbudzajacy do wzamacniacza?.
    GND takiej samej średnicy jak BATT, wzbudzający wystarczy cienki np. 0,5 mm2 z dobrą izolacją, poprowadzony tą samą stroną co zasilające.

    Cytat Napisał Soro Zobacz post
    Apropo wygluszenia. Wygluszacie zewnetrza blache drzwi i wewnetrzna od zewnatrz. A co z wewnetrzna blacha ale od wnetrza drzwi? Blache zewnetrzna widac w zasadczie ylko przez otwory technologiczne, wygluszacie ja cala czy tylko tam gdzie sa otwory?

    Chodzi o to, żeby przede wszystkim obkleić zewnętrzne poszycie drzwi od środka i pozatykać otwory technologiczne, tak by powstała zamknięta komora.

  9. #9
    Soro
    Gość

    Domyślnie

    Drzwi skladaja sie z 2 blach i przerwy miedzy nimi. Blache od strony otoczenia okleja sie, wiadomo, tylko od srodka (cala? bo tam jest ograniczony dostep przez otwory). A ta blache od strony wnetrza samochodu oklejacie z obu stron czy tylko od strony boczka?

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    602

    Domyślnie

    Cytat Napisał Soro Zobacz post
    A ta blache od strony wnetrza samochodu oklejacie z obu stron czy tylko od strony boczka?
    Tylko od strony boczka, większe otwory można chociaż częściowo wypełnić kawałkami płaskiej blachy (mocowanych nitami na brzegach otworów), żeby mata lepiej się trzymała i żeby było sztywniej.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Dezaktywacja buzzera systemu S.B.R.
    Utworzone przez TOM & JULIA w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 30-10-2015, 09:41
  2. [159] Instalacja systemu bose w 159 sw
    Utworzone przez pietro91 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-07-2015, 08:35
  3. Montaż systemu ASR
    Utworzone przez kuris w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-12-2010, 11:59
  4. Awaria systemu kontroli silnika.
    Utworzone przez karolek1100 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-08-2010, 18:29
  5. Dwa pytania n/t oleju i systemu STR
    Utworzone przez salatin w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-04-2007, 08:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory