Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: dziura w jezdni a bład air-bag

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar marc1nz
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    podkarpacie
    Auto
    AR 156 3.0 V6 Q2
    Postów
    152

    Domyślnie dziura w jezdni a bład air-bag

    Witam
    Sprawa wyglada tak - smigam sobie po tych naszych pieknych drogach i nagle *&%^*@$^!#% ! wpadam w dziure ,od tego uderzenia zapalila mi sie kontrolka od air-bagu ,jade na kompa a tam diagnosta mówi mi ze jakas zalaczka stracila kontakt i nie ma wogole polaczenia z kontrolerem air-bag ,radzi abym posprawdzal wtyczki pod konsola wiec tak robie ,rozdarlem juz pol samochodu jade znow na kompa dalej to samo -i tu moje pytanie
    od zlacza ODB wychodzi bialy przewod z zielonym paskiem i to od neigo wszystko sie zaczyna(3pin od lewej strony na gorze) ...no wlasnie -gdzie on sie konczy ??? sa jakies zlaczko po drodze do ECU ,gdzies gdzie moze nie byc styku ,prosze o jakomkolwiek pomoc w temacie

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Ile masz poduszek? 2 czy 4? jak masz jeszcze w fotelach (boczne) to sprawdź połączenia własnie biegnące do nich pod fotelami.

  3. #3
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Niezłego tego elektryka masz ;-) Wpadłeś w dziurę i prawdopodobnie czujnik padł, bądź kabelek biegnący do niego, to jest najbardziej prawdopodobne.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar marc1nz
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    podkarpacie
    Auto
    AR 156 3.0 V6 Q2
    Postów
    152

    Domyślnie

    Panowie problem nie leży w czujnikach czy braku połączenia do poduszek bo to bym sobie odczytaj jako błąd po wpieciu sie pod kompa
    Ja nie mam wogole połączenia ze stęrownikem air bag W tej chwili air-bag nie istnieje , nie można odczytać skasować błędow bo mam od złącza obd do sterownika walniete połączenie

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    A czy po prostu nie odpiął się kabel od centalki airbag? Mało prawdopodobne, bo jest tam zatrzask, ale może warto sprawdzić najpierw to.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar marc1nz
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    podkarpacie
    Auto
    AR 156 3.0 V6 Q2
    Postów
    152

    Domyślnie

    Dzis troszke poszperalem przy kostkach polaczeniowych pomiedzy zlaczem obd a sensorem air-bag ,pomiedzy nimi jest jedno zlacze ktore wczesniej przeoczylem hmm moze na nim stracilo polaczenie dlatego nie mozna bylo sie polaczyc z centralka i skasowac bledu za pomaca komputera ,w tygodniu pojade wydac kolejna 50zl i to sprawde to juz bedzie 3 raz ,wczesniej tego nie sprawdzalem ale teraz mam przejscie na mierniku pomiedzy 3 pinem zlacza obd a kostka ktora wchodzi do sterownika air-bag (7 pin ) ,zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia hmmm czy jest mozliwe ze caly sterownik ulegl uszkodzeniu ? ,mysle nad zakupem innej centralki (nie sa drogie) i po przepieciu sprawdze czy dalej bedzie to samo ? oto moja centralka -
    http://moto.allegro.pl/alfa-romeo-15...793484937.html

  7. #7
    Arturp
    Gość

    Domyślnie

    Kolego marc1nz ja mam również problem z połączeniem do centralki poduszek. możesz opisać ew. jakieś foto gdzie się znajduje centralka od poduszek>?

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Niski
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 3.2 GTA Q2
    Postów
    341

    Domyślnie

    Obstawiam kostkę pod fotelem, miałem to samo. Wypiąć, wyczyścić styki i wpiąć. Powinno pomóc.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Tekken666
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    156 1,9 JTD 2000r 77kW
    Postów
    379

    Domyślnie

    To nie lepiej wydać 50zł i kupić sobie kabel i samemu sprawdzać już za free .
    Alfa Romeo 156 1,9JTD (77kW) 2000r.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar marc1nz
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    podkarpacie
    Auto
    AR 156 3.0 V6 Q2
    Postów
    152

    Domyślnie

    Arturp centralka znajduje sie pomiędzy nogami kierowcy a pasazera w tym tunelu środkowym na wysokości lewarka zmiany biegów , aby sie tam dostać musisz ściągnąć te boczki maskujące prawej i lewej strony , jak zobaczsz dużą ilość żółtych przewodow to znaczy ze jesteś blisko
    Tekken666 kabel juz mam , powiedz jaki program ściągnąć ? Musi byc za free , działać pod win7 i łączyc sie z centralka air-bag a nie tylko z samym ecu samochodu ?
    Niski ja mam zupełnie inny problem -
    Jakbym przecież dostał sie do centralki to bym odczytal na jakim czujniku nie mam połączenia
    Napisze jeszcze raz
    W tym samochodzie połączenie z centralka air-bag nie istnieje ,i według mnie problemu nie należy szukać w połączeniach miedzy centralka a czujnikami a w połączeniu do samej centralki i tu tkwi istota mojego problemu która najlepiej chyba zrozumiał Arturp bo widzę ze ma dokądnie to samo- brak połączenia z centralka
    Panowie więc czy mogl uledz uszkodzeniu sam sterownik ? - może kupię inny i podmienie?
    Odpowiedzi widzę tylko dwie albo faktycznie nie mam polaczenia pomiędzy obd a centralka albo centralka kaput
    Ostatnio edytowane przez marc1nz ; 25-09-2011 o 10:33

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-01-2016, 15:40
  2. mozliwe oblodzenie jezdni
    Utworzone przez mrovka w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-09-2013, 07:23
  3. Problem z zawieszeniem po spotkaniu z dziurą na jezdni
    Utworzone przez puntokropka w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-05-2012, 20:16
  4. Bład TCS/ABS
    Utworzone przez Michal166 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-11-2008, 09:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory