Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Przypadkowe działanie Hill Holder

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie Przypadkowe działanie Hill Holder

    Witam wszystkich forumowiczów,
    Moja 3 miesięczna julka działa wyśmienicie z jednym wyjątkiem: Hill Holder.
    Do szewskiej pasji doprowadza mnie ta funkcja, wiem że temat był tutaj wałkowany ale chyba nie w kontekście Giulietty..
    Problem jest taki że to cudo żyje chyba własnym życiem, przykład: bardzo duże wzniesienie, prawie takie że widzi się niebo a nie ulicę , puszczam hamulec, spodziewając się
    że auto nie zjedzie a tu niespodzianka, staczamy się jak kula śniegowa... Drugie wzniesienie, niewielki, koło 2,3% i co: Hill Holder trzyma...
    I tak w koło macieju, czasem działa tak jak powinien, czyli trzyma na wzniesieniach powyżej 5%. A czasem nie...
    Czy tylko ja tak mam? Najchętniej bym to wyłączył ale zdaje się że się nie da....

  2. #2
    mr_marcin
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam bardzo podobnie. Chociaż moją mam 2 tygodnie, i może jest jakaś zasada której po prostu nie znam.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Może jestem starej daty, ale i tak zawsze używam ręcznego .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Może jestem starej daty, ale i tak zawsze używam ręcznego .
    Można i tak, jednak skoro już w taki system auto jest wyposażone to wypadałoby żeby działał.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    U mnie działa dobrze, mogłoby działać na mniejszych wzniesieniach.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Coś jest w tym co piszesz - praktycznie codziennie jeżdżę jedną trasą w której mam takie wzniesienie przy którym zawsze muszę ustąpić pierwszeństwa I raz działa, raz nie
    motor sports can be expressed in one single letter ///M

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Insignia ST 2.0DTH; MiTo 1.4TB155KM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Na tym samym wzniesieniu raz działa a raz nie i to normalne. Mam to w obu autkach i zawsze zależy od tego jak zahamujesz, jak go bujniesz to zadziała a jak zatrzymasz na emeryta to pewnie nie. Dzieje sie tak na wzniesieniach które są na granicy ustawionego stopnia pochyłu który powoduje zadziałanie systemu.
    Ktos tu pisał że mogłoby działać na mniejszych wzniesieniach. Otóż nie, bo wtedy by działało jakbys z krawężnika zjeżdżał, a to byłoby niewskazane.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dude5 Zobacz post
    . Otóż nie, bo wtedy by działało jakbyś z krawężnika zjeżdżał, a to byłoby niewskazane.
    Chyba chodziło ci o wjazd na krawężnik? Wjazd na krawężnik to nie pochyłość a wjazd na wzniesienie, ja pisałem o mniejszym kącie natarcia. U mnie system dziala przy wyjeździe z garażu podziemnego, jest spore okolo 40 stopni , podczas podjazdu pod estakadę Wr.ul.Klecińska juz nie działa i trzeba ręcznego używać. I tu przydałoby się włącznik, zamiast zbędnego wyłącznika skrętu reflektorów.
    Ostatnio edytowane przez lechtak ; 02-10-2011 o 11:41

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dude5 Zobacz post
    Na tym samym wzniesieniu raz działa a raz nie i to normalne. Mam to w obu autkach i zawsze zależy od tego jak zahamujesz, jak go bujniesz to zadziała a jak zatrzymasz na emeryta to pewnie nie. Dzieje sie tak na wzniesieniach które są na granicy ustawionego stopnia pochyłu który powoduje zadziałanie systemu.
    Ktos tu pisał że mogłoby działać na mniejszych wzniesieniach. Otóż nie, bo wtedy by działało jakbys z krawężnika zjeżdżał, a to byłoby niewskazane.
    Raz działa na tym samym wzniesieniu a raz nie i to jest normalne? Moim zdaniem to nie jest normalne. Działanie systemu powinno być determnistyczne. Jeśli nie jest i nie można na nim polegać to przynajmniej powinna być możliwość wyłączenia go w ogóle.

    U mnie hill holder nie zadziałał na ogromnym wzniesieniu a powinien - sama nazwa sytemu to sugeruje...

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Nie wiem jak się ma do tego sprawa wciśnięcia sprzęgła. O ile pamiętam na pedale są dwa czujniki: jeden odczytuje początek skoku, drugi działa gdy pedał wciśnięty do końca. Może tu tkwi sedno sprawy - nie wciskanie sprzęgła do końca ??
    Bo sygnał pochylenia auta to chyba jest brany z czujnika esp a to powinno działać bezbłędnie.

Podobne wątki

  1. [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable)
    Utworzone przez predki666 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 235
    Ostatni post / autor: 27-09-2023, 13:26
  2. [159] [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable) nie odpala
    Utworzone przez arci22 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 21:50
  3. [159] Hill holder
    Utworzone przez Mazi88 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 10:59
  4. [159] POMOCY hill holder i vdc
    Utworzone przez wisniator w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 09:50
  5. [159] awaria hill holder...
    Utworzone przez nostradamino w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 09:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory