Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: SET/Kluczyk

  1. #1
    bama28
    Gość

    Domyślnie SET/Kluczyk

    Witam !!

    Zwracam się do szanownych forumowiczów których serdecznie witam ponieważ jest to mój pierwszy post. Mam problem z przyciskiem set od sterowania komputerem od kupna mi nie działa, wyświetlacz normalnie wyświetla date i godzinę ale już przełączyć nic nie moge.
    A drugie pytanie mam jeden klucz płaski bez przycisków do sterowania zamkiem/bagażnikiem. Czy to był jakiś 3 rezerwowy klucz czy były alfy bez takiego sterowania.
    Alfa Romeo 147 rok 2001 1.6 120 PS

    poz

  2. #2
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Tymbark
    Auto
    145Boxer,147 1,9Mjet, 159 1,9JTDM
    Postów
    160

    Domyślnie

    Co do przycisku SET. Mój znajomy również kupił Alfę z uszkodzonym przełącznikiem, zdemontował guziczek (ponoć siedzi na zatrzaskach w manetce) i zamiast mikrostyku orginalnego wstawił .... przycisk z pilota do TV. Z pilota wyłamał kawałek płytki spod przycisku, sam przycisk przykleił Butaprenem (obrzeża przycisku) przylutował kabelki, wstawił przycisk manetki i działa. Ew. można kupić w sklepach z elektroniką takie małe mikrostyki i jakoś pokombinować.
    Co do kluczyków ja dostałem jeden gładki i dwa z pilotem.

  3. #3
    bama28
    Gość

    Domyślnie

    Ciekawe czy moża zaprogramować pilota z innej alfy, ponieważ mój kolega ma jedenego zbędnego pilota (auto miało wypadek i jest zeszrotowane)

  4. #4
    9none
    Gość

    Domyślnie

    Kod:
     Ciekawe czy moża zaprogramować pilota z innej alfy, ponieważ mój kolega ma jedenego zbędnego pilota (auto miało wypadek i jest zeszrotowane)
    był juz taki temat kolegi bubu321, oprogramowanie to FES lub alfaobd wersje pełne.

  5. #5
    JaTaNu
    Gość

    Domyślnie

    U mnie też nie działał przycisk SET. Problemem była gumka pod przyciskiem taka właśnie jak w pilocie lub telefonie kom.
    U mnie jest inny patent zrobiony Wymyślił go mój szwagier i działa!
    Wstawił ucięty na wymiar gwóźdź nasadził na niego sprężynkę i działa.
    Co do demontażu manetki. Można ją wyciągnąć w całości beż rozbierania całej kierownicy. Trzeba ja pociągnąć tylko uwaga na przewód na końcu od środka bo jest on dość krótki.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał bama28 Zobacz post
    Ciekawe czy moża zaprogramować pilota z innej alfy, ponieważ mój kolega ma jedenego zbędnego pilota
    Owszem można.
    Wtedy grot i pastylkę można przełożyć właśnie z tego klucza tzw "serwisowego" czyli w obudowie bez przycisków.

  7. #7
    bama28
    Gość

    Domyślnie

    jak mozna rozmontowac manetke na czesci szanowni forumowicze

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar leszek.b
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    PKR
    Auto
    AR 159 JTDm Sportwagon
    Postów
    107

    Domyślnie

    Odkopuje mega stary temay ale po co zakładać nowy

    Zamontowałem dzisiaj manetki z przyciskiem SET. Wcześniej miałem mały wyświelacz ale pojawiły się kreski na przebiegu więc wymieniłem na licznik z dużym wyświetlaczem. Zamontowane manetki z przyciskiem SET działają ale nie działa przycisk SET. Pewien kolega na forum powiedział mi że było gdzieś info o zwarciu jakiś kabelków aby przetestować działanie tego przycisku. Szukałem na forum ale nie mogę tego trafić, pomoże ktoś?

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gryzorek
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Czasem w domu (N.Żmigród)
    Auto
    alfa 147 1.6 TS ECO, alfa 147 lift 2.0 TS
    Postów
    80

    Domyślnie

    Schemat manetki powinien tez byc w Elearn. Gdyby ktoś takowy posiadał to prośba o wrzucenie schematu.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar leszek.b
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    PKR
    Auto
    AR 159 JTDm Sportwagon
    Postów
    107

    Domyślnie

    Powiem szczerze, że pobrałem sobie Elearn z neta do 147 i ni jak nie mogę tego rozczytać. W takiej ścieżce Instalacja elektryczna > Funkcje elektryczne > E40 Zestaw wskaźników > E4080 TRIP COMPUTER > E4080 TRIP COMPUTER - Schemat elektryczny znalazłem schemat ale co z tym dalej?

    Niby interesująca mnie wtyczka to H5C, ale jak to rozczytać?

    Dodaje jako załączniki schematy, które wg mnie mogą coś wnieść. Prośba aby ktoś wskazał mi, które kabelki zewrzeć aby zmienić wyświetlane dane.





    Dobra, rozebrałem manetkę i był jakiś problem z tą gumką dociskającą, bolczyk wymieniłem na troszkę dłuższy gwoździk(ostrze gwoździka podpiłowałem i działa.

    Najwięcej problemu było z wpięciem tej wtyczki do manetki.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	trip_computer_schemat.jpg
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	78.1 KB
ID:	122800   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	trip_computer_schemat_2.jpg
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	63.8 KB
ID:	122801   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	h5c.jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	72.6 KB
ID:	122802  
    Ostatnio edytowane przez leszek.b ; 01-03-2014 o 16:58

Podobne wątki

  1. Kluczyk do GT
    Utworzone przez halim w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-11-2014, 16:34
  2. Kluczyk
    Utworzone przez Jozef12125 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-05-2013, 10:45
  3. Kluczyk do AR 159
    Utworzone przez _cichyy_ w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-05-2012, 13:14
  4. [166] KLUCZYK
    Utworzone przez Fidel 15 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-02-2009, 10:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory