Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Alfa Romeo 147 z silnikiem 1.8 TS

  1. #1
    mapettt
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 147 z silnikiem 1.8 TS

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczow.
    Mam pewien problem z ktorym borykam sie od dluzszego czasu, a niestety w temacie motoryzacji jestem zielony.
    Otoz kilka miesiecy zakupilem piekna alfe 147 2.0 ts, niestety po czasie okazalo sie, ze silnik jest do wymiany. Znajomy sprzedal mi silnik z alfy 156- 1.8ts w bardzo dobrym stanie, cala przekladka zajelo sie autoryzowane ASO w Szczecinie. Wszystko pieknie ladnie, inny silnik, nowy rozrzad, sprzeglo itd.
    Problem polega na tym, ze moj silnik nie potrafi rozkrecic wiecej niz 4,5 tys obrotow, na kazdym biegu dokladnie w tym samym momencie sie zatrzymuje- tak jakby osiagal maksymalne obroty. Dzwonilem do ASO, oczywiscie mily mechanik powiedzial mi, ze to njzupelniej normalne. Moze jestem jeleniem, ale wiem, ze wczesniej silnik normalnie krecil pelne obroty. Czy ktos z Was drodzy forumowicze moze mi wyjsnic, co moze byc tego przyczyna? Sterownik komputera, blad w montazu, czy cos innego? Uprzejmie prosze o pomoc. Pozdrawiam!

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebott
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    Była: Alfa Romeo 147 1.6 TS 105KM 2001
    Postów
    491

    Domyślnie

    Hmm, nie produkowano 147 z tym silnikiem, ale czy to może mieć jakieś znaczenie w tym wypadku - nie wiem. Oczywiście prawidłowo działający silnik powinien się swobodnie kręcić znacznie wyżej niż 4,5 i ewidentnie coś jest nie tak. Podejrzewam, że jeśli nie zmieniano nic w ECU, problem może tkwić właśnie tam.
    „Własnością człowieka jest zniknąć, śpieszmy się śmiać ze wszystkiego.”

    Blaise Cendrars

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    1.8 TS kręci się do około 7200 - miałem przez 7 lat w 156, na prawdę fajny motor.

  4. #4
    mapettt
    Gość

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedzi. Wiadomym jest, ze takiego silnika nie montowali do 147. Silnik byl mi polecany, i mialo nie byc z nim problemow; jednak sposob w jaki dziala nie zadowala mnie- przy 4,5 tys obrotow cos go wyraznie odcina, nie jest to uczucie jak w kazdym innym samochodzie, gdy silnik osiaga swoj maksymalny pulap obrotow. Slyszalem, ze alfy lubia wysokie obroty, moja Wloszka jednak nie pozwala mi sie nimi pocieszyc, auto dopiero tak od 2,5 tys obrotow zaczyna fajnie ciagnac. Czy ktos moze wie, czy "wgranie odpowiednich sterownikow" do komputera moze cos zmienic? Pozdrawiam!

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebott
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    Była: Alfa Romeo 147 1.6 TS 105KM 2001
    Postów
    491

    Domyślnie

    Moment - silnik był zakładany w ASO, na pewno więc otrzymałeś jakiś rachunek czy fakturę. Silnik nie działa jak należy, więc wróć do nich i niech zrobią to tak, by było ok - zapłaciłeś im (pewnie niemało), więc szczerze mówiąc nie powinno Cię obchodzić, dlaczego nie działa - nie działa i już. Nie dawaj sobie wciskać kitu, że TS ma się kręcić do 4,5, no kaman...
    „Własnością człowieka jest zniknąć, śpieszmy się śmiać ze wszystkiego.”

    Blaise Cendrars

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    W ASO powiedzą, że oni tylko montowali a nie odpowiadają za stan wkładanego silnika, bla bla bla

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post

    W ASO powiedzą, że oni tylko montowali a nie odpowiadają za stan wkładanego silnika, bla bla bla
    No bez jaj.
    Moja Bella

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar kiler_911
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Rzeszów/Ostrowiec Św.
    Auto
    147 1.9 JTD 8V
    Postów
    668

    Domyślnie

    4500 to JTD się kręci. Ale fakt, że mogą nic nie zrobić jak się będą upierać, że oni za stan silnika faktycznie nie odpowiadają. Oni "tylko" montowali.

  9. #9
    mapettt
    Gość

    Domyślnie

    No tak tez mowili, ze stan silnika nie jest ich problemem, a dobrze wiem, ze silnik ten krecil pelne obroty. Tak jak powiedzialem, dzwonilem i dowiedzialem sie tylko, ze w Alfach "tak bywa"- argument z tylka wziety. Samochodem jezdze po Holandii, nie mam w tej chwili mozliwosci zajechania do ASO Mozga w Szczecinie. Za przekladke plus rozrzad i lozyska do sprzegla zaplacilem w sumie 4,5 tys zl!

    ---------- Post added at 17:16 ---------- Previous post was at 17:15 ----------

    Sek w tym, ze moge za to nawet osobno zaplacic- jezeli beda to rozsadne pieniadze. Auto chce miec sprawne w 100%, a nie 45%.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    W alfach wcale tak nie bywa, że nagle silnik zamiast 7tys kręci do 4,5tys obrotów. Nie wiem skąd to wziął pacjent, z którym się kontaktowałeś ale jeszcze czegoś takiego w sprawnym silniku w AR nie widziałem. A po wstawieniu silnika nie testowali czy wszystko działa poprawnie?

Podobne wątki

  1. ALFA ROMEO 156 2.5 V6 Problem z silnikiem
    Utworzone przez Bart10 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 29-07-2013, 21:56
  2. Alfa Romeo GT 2.0 JTS - problem z silnikiem...
    Utworzone przez bigthing05 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 07:03
  3. Alfa Romeo 145 z silnikiem 1.3 boxer
    Utworzone przez djluck w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-12-2010, 12:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory