Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Co sądzicie o tej Alfie?

  1. #1
    bbrys
    Gość

    Domyślnie Co sądzicie o tej Alfie?

    Witam,
    poszukuję AR 156 z LPG do 8000zł. W weekend będę jechał ją oglądać i ciekawy jestem co o niej sądzicie?

    http://allegro.pl/alfa-156-2-0-gaz-p...982238037.html

  2. #2
    Crokus
    Gość

    Domyślnie

    Na zdjęciach wydaje sie wszystko ok, można jechać na oględziny. Wiesz co i gdzie sprawdzić w alfie?

  3. #3
    bbrys
    Gość

    Domyślnie

    no właśnie nie wiem. Coś czytałem że trzeba zwrócić uwagę na wariator ?

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał bbrys Zobacz post
    no właśnie nie wiem. Coś czytałem że trzeba zwrócić uwagę na wariator ?
    Uwagę to trzeba zwrócić na właściciela, kolego.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  5. #5
    Crokus
    Gość

    Domyślnie

    Oczywiście kolega @szerszeń ma racje, to przede wszystkim, a potem dobrze sprawdzić zawieszenie, tylko nie w warsztacie który poleca sprzedający zobaczyć czy obroty nie falują i stan oleju w silniku, w TS podobno ma być zawsze blisko maksimum, spod korka oleju i temperaturę czy trzyma 90 czy sie nie przegrzewa, silnik nie może mieć żadnych wycieków, w benzynie przepływomierz jest chyba na wierzchu, zobacz czy to oryginał boscha, jeśli nie to niedługo trzeba będzie go wymienić. No i jeszcze stan podłogi, widziałem pare alf z niemałymi dziurami, nawet małe wypryski mogą oznaczać że fotele trzyma tylko konserwacja

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Mask
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    Lex IS200 SC
    Postów
    678

    Domyślnie

    Tak sobie przeglądam forum i nie rozumiem czemu np. nie zainteresujesz się Alfą z tego forum:
    http://www.forum.alfaholicy.org/samo..._okazja-3.html
    Może i za 8 by się udało to kupić. Auto podobno doinwestowane, z dużo lepszym silnikiem (V6!!!), 4 lata młodsze, po lifcie środka, na skórach... Tylko do drobych poprawek wizualnych. Dla mnie szczerze mówiąc nawet nie można porównywać tych ofert.

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał bbrys Zobacz post
    Witam,
    poszukuję AR 156 z LPG do 8000zł. W weekend będę jechał ją oglądać i ciekawy jestem co o niej sądzicie?

    http://allegro.pl/alfa-156-2-0-gaz-p...982238037.html
    Szczerze? Za tą kwotę na to auto nawet bym nie popatrzył. Skoro modele z 2000-2001 roku z silnikiem JTD (który jest o nieeeebo mniej kłopotliwy niż połączenie TS-a z gazem) kupuje się w okolicach 10 tysięcy kilometrów, to wycenienie na prawie 8000 PLN auta z problematycznym, bądź co bądź, silnikiem Twin Spark jest lekkim nieporozumieniem. Daj sobie poprawkę na to, że jeśli masz skopaną instalację gazową w takim aucie, to doprowadzenie tego do kultury będzie cię kosztowało niemałe pieniądze - chyba, że znasz firmę, która to montowała i masz na montaż jeszcze jakąś gwarancję. Obecnie za LPG w samochodzie nikt nie dopłaca - bo równie dobrze może to oznaczać oszczędność, jak i potencjalne kłopoty. Lepiej kupić auto bez LPG i zamontować instalację u kogoś, kto ma o tym pojęcie.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

Podobne wątki

  1. co sądzicie o tej alfie 33?
    Utworzone przez pauloace w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-09-2014, 07:01
  2. Co sądzicie o tej Alfie 147?
    Utworzone przez Karol147 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2014, 20:03
  3. Co sądzicie o tej Alfie??
    Utworzone przez grzybii w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-05-2009, 21:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory