Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Problem z zamkiem?

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar Sirious
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    -
    Postów
    16

    Domyślnie Problem z zamkiem?

    Witam, przy ostatnich mrozach ujawnił mi sie pewien problem - mianowicie, nie mogę otworzyć drzwi od strony kierowcy. Tzn. przekręcam kluczykiem i żadnej reakcji, co najdziwniejsze jak pojeżdżę trochę autem wszystko wraca do normy. Zauważyłem że przy zamykaniu wszystko działa normalnie, mianowicie przy otwieraniu jak przekręcam kluczykiem, idzie to bardzo luźno i "otwieranie" łapie dopiero gdy kluczyk dochodzi do pozycji 90' (taki jakby luz się zrobił).
    Ostatnio edytowane przez Sirious ; 17-01-2012 o 01:30

  2. #2
    Moderator Fachowiec Avatar Lukasz A.
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    2,690

    Domyślnie

    Zdejmij boczek i zobaczysz czy coś się nie poluzowało.Może być że któreś ramię dostało luzu choć dziwne to trochę bo piszesz że jak pojździsz to wszystko wraca do normy.Możliwe że zamek (nie wkładka) już klęka pomału.Trzeba rozebrać i zobaczyć co się dzieje.
    Alfa Romeo 155 1.8 T.S. 1992-pozostały piękne wspomnienia 03.09.2017
    Alfa Romeo 155 2.5 V6 1992
    Alfa Romeo 155 2.0 Q4 1992

    I wszystkie są czerwone

  3. #3
    Użytkownik Embrion Avatar Sirious
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    -
    Postów
    16

    Domyślnie

    Zauważyłem że nawet nie musze jeździć, po prostu jak otworze go (z drugiej strony) to potem już mu lepiej idzie, ale ten pierwszy raz nie da rady, bolec sie wysuwa ale nie do końca i nie otwiera..

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Zamek mówi papa, u mnie z tego powodu poprzednik rozpieprzył wkładkę. Zasyfił się cały i przy mrozach zamarzał, przemycie porządne trochę pomogło i teraz się otwiera ale też na sam koniec łapie.

  5. #5
    Użytkownik Embrion Avatar Sirious
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    -
    Postów
    16

    Domyślnie

    Czyli przekręciłem zamek? Kurde nie robiłęm nic na siłę a i tak dupa :/ wymiana wkładki pomoże? Czy da się jakoś kupić wkładkę aby ten sam klucz pozostał?

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar 1990mb
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jarocin/Poznan, Poland, Poland
    Auto
    [Była] Alfa Romeo 145 TD 96 r.; [Jest] Alfa Romeo 147 07 r. 1,6 T.S. ; Alfa Romeo 145 1,9JTD++ 99r.
    Postów
    1,111

    Domyślnie

    wkładkę dorobią Ci w zakładzie pod dany kluczyk. Ale z tego wynika że to nie wkładka ale zamek sie kończy. Wykręć go i poczyść na początek a potem zobaczysz.
    pozdrawiam 1990mb - Michał
    Masz zniszczony lakier w swoim aucie???
    Chętnie pomogę
    Szczegóły:
    http://www.forum.alfaholicy.org/wiel...ml#post1379105


  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Jeżeli tak jak piszesz otwiera się za drugim razem to nic nie popsułeś - po prostu zamek stawia tak duży opór że kluczykiem nie jesteś w stanie go ruszyć a jak otworzysz z drugiej strony to działa bo już się rozrusza.

  8. #8
    Użytkownik Embrion Avatar Sirious
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    -
    Postów
    16

    Domyślnie

    Tak wiec nowe fakty: ten bolec od strony kierowcy chodzi bardzo ciężko, gdzieś tak w połowie stawia opór, że nawet palcem jest bardzo trudno. Zamek od pasażera mi się kręci więc otworzyć samochód jest nie tak łatwo (a jak już się uda to bardzo często wysuwa się tylko bolec w tych drzwiach - nie załapuje centralny), do tego gdy wsiadłem dziś i na wyłączonym silniku (ale włączonym zapłonie i światłach) wcisnąłem bolec od kierowcy - auto się normalnie zamknęło, natomiast gdy wcisne bolec od kierowcy... światła gasną i radio przestaje grać, nie próbowałem na włączonym silniku bo wk..wienie nie pozwoliło na analizowanie tego.. aa zapomniałem, do tego wszystkiego drzwi od kierowcy nie zamykają się, tzn odbijają (tak jak czasem przytnie się coś między drzwiami)
    Ostatnio edytowane przez Sirious ; 17-01-2012 o 20:34

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Koszal
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156 SW 1.9 JTD
    Postów
    27

    Domyślnie

    Po prostu przymarzł zamek. Najlepiej wyciąg weź do ciepłego garażu, porządnie zagrzej żeby woda wyszła z niego, przedmuchaj kompresorem i nie żałuj jakiegoś specyfiku do smarowania w sprayu, na 99% pomoże.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Ja zrobiłem tak jak napisał Koszal, zalałem go specyfikiem do czyszczenia tarcz hamulcowych i sprzęgieł a później wstrzyknąłem chyba z 50ml oleju silnikowego - lał się każdą możliwą dziurą. Po tym zabiegu zamek działa do dziś, ciężko ale działa ale na to pomoże tylko wymiana.
    Też mi zamarzał więc wyjąłem bezpiecznik centralnego na zimę i zamykałem wszystkie drzwi oprócz kierowcy, przez 4 miesiące nikt się nie pokusił zajrzeć do auta

Podobne wątki

  1. Problem z centralnym zamkiem
    Utworzone przez lukasik166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 16:34
  2. Problem z zamkiem w klapie
    Utworzone przez Wojtek147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-10-2014, 10:40
  3. problem z zamkiem
    Utworzone przez jedrek12 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-12-2012, 20:06
  4. [146] Problem z zamkiem centralnym!
    Utworzone przez Wirty w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-08-2010, 12:16
  5. [146] problem z centralnym zamkiem
    Utworzone przez ken87 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-09-2009, 11:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory