Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Alfa 156 2.4JTD i kilka drobnych rzeczy do naprawy

  1. #1
    kubaa
    Gość

    Domyślnie Alfa 156 2.4JTD i kilka drobnych rzeczy do naprawy

    Witam
    Zasięgałem już języka w kilku tematach, postanowiłem jednak napisać oddzielny post bo mam do rozwiązania kilka drobnych spraw, jako że niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem 156 SW. Mechanicznie jest w tym momencie bez zarzutu, jednak kilka drobnych detali nie daje mi spać. Mianowicie potrzebuję podpowiedzi w kwestiach:

    1. Świeci się kontrolka airbag, w serwisie skasowali lecz zaraz znów się zaświeciła. Gość z serwisu podpowiedział by lutować na krótko kable pod siedzeniem. Robić to?

    2. Fabryczny subwoofer. Jest w bagażniku, jest podłączony, bezpiecznik jest cały, jednak oczywiście nie gra. Gdzie szukać przyczyny? Czy może do napędu tego ustrojstwa potrzebuje wzmacniacza?

    3. Nie działa sterowanie obu tylnych szyb. Gdzie szukać przyczyny? Może przełącznik blokady na panelu kierowcy zblokowany czy cuś?

    4. Drobne ślady korozji na górnej części progów, jakby uszczelka od drzwi ocierała. Postaram się wkrótce wrzucić zdjęcie coby to lepiej zobrazować. Co z tym robić, jak zabezpieczyć? (w ogole chętnie kupię uszczelki drzwi przednich oraz klapy bagażnika SW - poproszę o msg na PM jakby co)

    Jeszcze wymienię termostat, naprawię klimę i będzie dziewczyna jak talala, bo narazie jest jak tęga baba ;]

    No i bym zapomniał, gdzie do diabła jest trzymadło na kubek bo w kabinie zlokalizować nie mogę. Znacie patent coby włożyć jakieś rozkładane tałatajstwo zamiast popielniczki?

    dzięki i pozdrawiam
    K

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silver001
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    156 2.5 V6 Berlina, BluCosmo, Distinctive
    Postów
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubaa Zobacz post

    No i bym zapomniał, gdzie do diabła jest trzymadło na kubek bo w kabinie zlokalizować nie mogę.
    K
    Witam,
    z tego co wiem w Alfach nie montowano żadnych uchwytów na kubki, tym bardziej fabrycznie.

    Co do subwoofera: serio fabryczny dali? Dla mnie nowość. Żaden subwoofer nie jest w stanie zagrać bez wzmacniacza, a jeśli już to na pewno nie na standardowym radio, gdzie jego moc najzwyczajniej wystarcza tylko na zasilenie także najzwyczajniejszych głośników.

    Czy sprzedawca nic nie mówił o konfiguracji?
    Sprawdź podłączenie do radia, podłączenie samego subwoofera, etc.
    pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Auto
    156SW 2.4 175@218KM Powerd by Cinsoft.pl
    Postów
    360

    Domyślnie

    Ad 1. Jedź do jakiegoś zakładu, gdzie zajmują się poduszkami. U mnie jak się zaświeciła kontrolka to pojechałem do zakładu i mi zrobili. na 99% nie łączy jakiś kabelek. Jak jesteś z okolic Krakowa to mogę ci polecić zakład gdzie to zrobili. 40zł mnie to kosztowało.
    Ad 3. Podnośniki tylnich szyb to standard. Bardzo często jest z nimi problem. Trzeba rozebrać i sprawdzić gdzie jest problem. Komplet mechanizmu do podnoszenia nie jest zbyt drogi. Używkę można kupić za 150-200zł.
    Ad 4. Rdza się pojawia na nadkolach też dość często. Można wyczyścić i porobić zaprawki. W bazarze były linki do firmy, która sprzedawała komplet do zaprawek. Trze babyło podać tylko kod lakieru. Sprawdź czy nie masz rdzy na drzwiach od bagażnika. Bardzo często się tam pojawia.

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    poszukaj w instrukcji radia bo może wystarczy włączyć funkcje podbicia basów chyba że wogóle nie działa to wtedy szukaj problemu w kablach, odnośnie kubka to włosi mają wystarczająco dużo czasu by wypić kawkę lub coś innego w kawiarni i nie robią z auta restauracji bo auto służy do jeżdżenia a nie do jedzenia w nim.
    Jeśli chcesz być kimś - kup VW, jeśli jesteś kimś - jeździsz Alfą Romeo.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD CF2
    Postów
    438

    Domyślnie

    Uchwyt na kubek jest tylko w 147.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Słupsk,Wrzeście
    Auto
    156 2,4 JTD 136KM, AR159 SW 1,9 JTDm 150KM był DRIWTOWÓZ 1,6 GSI
    Postów
    458

    Domyślnie

    Co do uchwytów na kubki to włosi tego nie montują bo je sie w restałracji ale tak szczerze to czasem by sie przydał.
    Jeżeli masz faktycznie fabryczny soobwofer to jedynie był montowany w zestawach z bose razem ze wzmacniaczem i zmieniarką CD ale dlaczego nie działa to nie umiem tak na odległość,jest zbyt wiele możliwości
    Ze sterowaniem tylnych szyb jeszcze nie miałem kłopotu to nie wiem co może być
    Korozja no cóż,zdaża sie
    Najpierw zajmij sie klimą bo teraz bardziej sie Tobie przyda a potem termostat ten silnik dobrze znosi nie dogrzanie.

  7. #7
    kubaa
    Gość

    Domyślnie

    dzieki Panowie za odpowiedzi.
    Sub jest fabryczny, zmieniarkę również mam, tej jednak jeszcze nie testowałem - bardziej przydałaby mi się własnie działajaca tuba niz cd. Sprzedawca niestety nie był w temacie i sobie subem głowy nie zawracał.
    Z rozbieraniem drzwi to się trochę bajam, robiłem to kiedyś w innym aucie i jak zwykle pewnie zostaną po tym części albo coś zacznie skrzypieć, piszczeć lub trzaskać, no coż może jednak bez tych szyb wytrzymam. Lub spórbuję załatwić wszystko elektryczne za jednym zamachem u fachowca.
    Dalej więc za Waszymi radami > klima > termo > na koniec może zaprawki.

    super forum :]
    pozdrawiam

  8. #8
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    1. coś w tym jest
    bo często kostka pod fotelem nie styka i wielu lutowało to na stałe ( problem tyczył oczywiście autek które miały air bagi w fotelach )








  9. #9
    kubaa
    Gość

    Domyślnie

    czołem Panowie

    Jeszcze jedna rzecz, mianowicie przy starcie głównie na zimnym słyszę straszliwy pisk paska. Z dnia na dzień budzę coraz więcej sąsiadów na ulicy, czy to oznacza powolną śmierć paska klinowego?

    pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar xweb
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Wlkp
    Auto
    156 SW 1.9 JTD 16V 140@167KM
    Postów
    205

    Domyślnie

    Jeżeli wiesz, że pasek był względnie niedawno wymieniany to pomoże naciągnięcie.

Podobne wątki

  1. Kilka drobnych problemów z elektryką - drzwi / szyba /
    Utworzone przez kobielczak w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-04-2013, 09:52
  2. Kilka drobnych pytań odnośnie 166 :)
    Utworzone przez GrzesiuSiedlce w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-02-2013, 01:50
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-01-2013, 19:45
  4. [146] Kilka drobnych problemów z Alfą
    Utworzone przez scyzorsw w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-06-2011, 06:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory