Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: [156] Przerwy w lewym głośniku

  1. #1
    Patricko
    Gość

    Domyślnie [156] Przerwy w lewym głośniku

    Witam.

    Od razu mówię, że mam Car Audio marki Bose, które jest chyba fabrycznie montowanie w tych modelach Alfy. W każdym razie zauważyłem, że nie mam wysokotonówek (tych małych głośniczków koło klamki), ale mniejsza o to, bo to sobie dokupię, ponieważ okablowanie jest.

    Ale przejdźmy do mojego problemu. Po stronie kierowcy często przerywa lewy dolny głośnik.
    Nie wiem gdzie szukać usterki, czy przy subie gdzieś, czy przy samym głośniku, czy na zwrotnicach gdzieś? Przerywa często, a nieraz nie gra przez dłuższy czas, dopiero jak się przejedzie po dziurach czy coś to zacznie grać, i vice versa. Po prostu nie wiem co może być nie tak, a mam nadzieję że ktoś miał podobny problem i zna lekarstwo na to.

    Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Może styki w dzwiach. Jak otworzysz to jest tam kostak w okrągłej obudowie. Aby ją rozłączyć musisz przekręciać.

  3. #3
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Może któreś styki dotykają elementów metalowych np: niezaizolowany kabel dotyka drzwi.

  4. #4
    Piciek
    Gość

    Domyślnie

    Kurcze mam identyczny problem w mojej Belli, czasami głosnik gra a czasami nie. Raz pomagaja dziury a raz nie, a czasami sila trzasniecia drzwiami. A na dodatek tez lewe drzwi dolny glosnik. Dlatego przylaczam sie do pytania.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Dario_83
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Jedlnia Letnisko
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 2008 AR 156 2.4 JTD 2003
    Postów
    126

    Domyślnie

    hehehe Ja mam ten sam problem w obu przednich drzwiach.
    Wystarczy że stuknę pięścią w boczek i wszystko jest ok
    Ale jaka jest tego przyczyna to z chęcią i ja sie dowiem :wink:

  6. #6
    Stanley
    Gość

    Domyślnie

    Panowie macie juz zawężony obszar działania , skoro trzaśnięcie drzwi pomaga to wiadomo , że przyczyna tkwi w okablowaniu drzwi, trzeba rozebrać tapicerkę i kroczek po kroku macać przewody wyginając je na rósne kierunki i słuchac kiedy przerwie, oczywiście podczas właczonego radia !. Powodzenia !

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Przyczyna usterki jest prawdopodobnie w kostce łączącej drzwi z wiązką kabli z wnętrza auta. Znajduje się ona między zawiasami drzwi. Najlepiej sprawdzić poruszając ją w czasie gdy wam głośnik nie działa i wtedy powinien grać. Aby ta usterkę usunąć należy ją wymontować a wiąże się to często ze zdejmowaniem tapicerki drzwi.
    Może też pomóc jej rozłączenie i przeczyszczenie styków lub ewentualnie psyknięcie do środka spray'u kontaktowego (u dobrego mechanika- elektryka coś takiego być powinno). Trzeba wówczas ten niebieski plastik zabezpieczający (lub zawleczkę, jak kto woli..) zsunąć w dół i odłączyć kostkę uważając aby wtyczka z drzwi nie wpadła do środka. Mam nadzieję, że te porady wam pomogą i usterkę usuniecie samemu. Pozdrawiam.

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Ja mam pobobny problem. Otóż w prawych tylnych drzwiach nie działa mi głośnik. Juz podpinałem głośniki z innych drzwi i jest to samo pomimo. Dodam, że wszystkie głośniki wraz z tym w prawych tylnych drzwiach są sprawne. Wyciągnąłem radio, żeby zobaczyć, może styk nie był podłaczony. Jednak wszystko wyglada na ok. Nie mam pojęcia co to może być .

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie

    Ja też mam podobny choć inny problem xD Tylni lewy głośnik gra ale tylko jakby niskie tony o co chodzi-średnich tonów brak xD

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    pomoze nam ktos?

Podobne wątki

  1. [GTV Spider] Koledzy od czego ja mam dwa kable w tylnym oryginalnym głośniku? Jak podłączyć?
    Utworzone przez SCHNNAZZI w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 10-12-2013, 22:14
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-03-2013, 14:21
  3. Kopci bez przerwy od 1500 obr./min. aż do końca 4000 obr./min.
    Utworzone przez kertoip160 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-06-2012, 14:58
  4. Trzeszczenie w głośniku
    Utworzone przez sobi112 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-05-2012, 18:04
  5. [146] przerwy w mocy+kopcenie
    Utworzone przez motyk84 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-06-2010, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory