Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Brak 1 i 2 biegu

  1. #1
    Marcin...
    Gość

    Domyślnie Brak 1 i 2 biegu

    Witam, pojechałem sobie nad jeziorko, trochę polnych dróg i problem gotowy, w drodze powrotnej nie mogłem wrzucić 1 i 2 ,reszta czyli 3,4,5 i wsteczny elegancko, pod blokiem rozebrałem z góry w aucie osłony lewarka, wygląda dobrze, jak wrzucę 1 - brak reakcji po puszczeniu sprzęgła, daje na 5 i z powrotem na 1 -bieg jest, to samo z dwójką, po krótkim maglowaniu jest i 2 ,gdzie szukać przyczyny, czy skrzynia siadła czy jakaś duperela?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin... Zobacz post
    Witam, pojechałem sobie nad jeziorko, trochę polnych dróg i problem gotowy, w drodze powrotnej nie mogłem wrzucić 1 i 2 ,reszta czyli 3,4,5 i wsteczny elegancko, pod blokiem rozebrałem z góry w aucie osłony lewarka, wygląda dobrze, jak wrzucę 1 - brak reakcji po puszczeniu sprzęgła, daje na 5 i z powrotem na 1 -bieg jest, to samo z dwójką, po krótkim maglowaniu jest i 2 ,gdzie szukać przyczyny, czy skrzynia siadła czy jakaś duperela?
    Może coś z linką. By trzeba wejść pod auto i zobaczyć.


  3. #3
    Marcin...
    Gość

    Domyślnie

    Tzn biegi wchodzą normalnie tak jak powinny ,ale np jak wrzucę 1 i puszczam sprzędło to tak jak na luzie,zero reakcji, wlazłem pod spód ,znajomy biegi wrzucał i cięgna,linki czy jak one tam chodzą dobrze,nic luźnego, pękniętego, urwanego, jak na obrazku a jednak biegów brak. Czasami się uda wrzucić ale jak zrobię taki myk, że najpierw na 5 potem na jedynkę to się udaję,to samo z 2 (najpierw piątka ,potem dwójka i jest). Bez znaczenia czy uruchomiony silnik czy nie.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Jester
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wrocław/Włodawa
    Auto
    AR 146 1.4 bx
    Postów
    948

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin... Zobacz post
    Tzn biegi wchodzą normalnie tak jak powinny ,ale np jak wrzucę 1 i puszczam sprzędło to tak jak na luzie,zero reakcji, wlazłem pod spód ,znajomy biegi wrzucał i cięgna,linki czy jak one tam chodzą dobrze,nic luźnego, pękniętego, urwanego, jak na obrazku a jednak biegów brak. Czasami się uda wrzucić ale jak zrobię taki myk, że najpierw na 5 potem na jedynkę to się udaję,to samo z 2 (najpierw piątka ,potem dwójka i jest). Bez znaczenia czy uruchomiony silnik czy nie.
    mam tak samo tylko ze wstecznym i tez nie wiem co to jest.
    If you just let me I'll find a way
    To ease your mind and for you to stay
    And I will untie all the ropes
    It's hard for me but believe me, I'm trying.

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Ustroń
    Auto
    145 JTD
    Postów
    171

    Domyślnie

    Nie widziałem nigdy wybieraka od BX, ale w JTD taki problem objawia się drobnymi uszkodzeniami wybieraka, np wyskoczy jakas zawleczka od jednej linki albo ostatnio miałem przypadek w marei TD100.

  6. #6
    Marcin...
    Gość

    Domyślnie

    Powiem tak od strony dupy skrzyni wygląda wszystko tak jak powinno ,nie wiem czy to ważne ale miałem kilka razy że jedynka mi wyskoczyła podczas ruszania, inne biegi nigdy,no i chyba ostatnio zaczęła lekuchno huczeć przy puszczeniu gazu na biegu ,jeżeli to powiązane pewnie trzeba będzie drzeć skrzynie i od razu zapytam czy naprawiać czy da się kupić w miarę używaną?

  7. #7
    Marcin...
    Gość

    Domyślnie

    Ma ktoś może schemat skrzyni biegów do boxera?

  8. #8
    Marcin...
    Gość

    Domyślnie

    Którędy dolać olej do skrzyni,korek spustowy znalazłem ale wlewu nie moge namieżyć ?

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin... Zobacz post
    Którędy dolać olej do skrzyni,korek spustowy znalazłem ale wlewu nie moge namieżyć ?
    Prawa strona z boku, za przegubem chyba. Klucz imbus 12.


  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krystiankiki
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Siertadz
    Auto
    146 BOXER i 156 1,9 JTD
    Postów
    45

    Domyślnie

    Pod skrzynia sa popychacze moze któryś spadl lub sie rozregulowal .
    Co do schematu tez bym sie przylaczyl do prosby czeka mnie maly remont a nie chce dotykac bez schematu.

Podobne wątki

  1. brak 3 biegu
    Utworzone przez darek17121989 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-03-2015, 11:17
  2. brak 1i 2 biegu
    Utworzone przez maras w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 13:26
  3. Skrzynia - brak 4 biegu
    Utworzone przez MarcinTM w dziale 156
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 13-05-2011, 18:37
  4. [156] brak 1 i 2 biegu
    Utworzone przez papaj_ w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-11-2010, 13:49
  5. [164] Brak 2 biegu
    Utworzone przez Anna1997 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-11-2010, 19:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory