Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Kilka pytań - światła , odpowietrzenie itd

  1. #1
    Wuerbe
    Gość

    Domyślnie Kilka pytań - światła , odpowietrzenie itd

    Witam mam alfę od mc i od mc skutecznie szukam porad mam dwie sprawy :

    potrzebuje dowiedzieć się jak odpowietrzyć układ chłodzenia w alfie 1,6 2000r czytałem że trzeba odkręcić korek na chłodnicy ale ja takiego nie mam
    jutro chcę zabrać się za wymianę termostatu ale nie chcę też nic uszkodzić wiadomo więc proszę o pomoc
    - Wiem że temat już wielokrotnie wałkowany bo przeczytałem porady , ale nurtuje mnie te odpowietrzenie

    druga sprawa mam brak świateł biegu wstecznego wymieniłem żarówki ale to nie to macie jakieś pomysły gdzieś też czytałem że to czujnik i że jest gdzieś pod akumulatorem ale takiego nie widzę może być że go nie mam i dlatego ich nie mam ale szczerze w to wątpię jakieś pomysły??

    Proszę o normalne odpowiedzi i podejście do tematu wiem że jestem świeży ale też nie potrzebuje odpowiedzi " umiesz szukać albo coś w tym stylu "

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Korek od chłodnicy masz, ale nie wygląda on tak jak w ciągniku
    O ile dobrze pamiętam, to po podniesieniu maski znajduje się w lewym górnym rogu chłodnicy, odkręca się go za pomocą dużego płaskiego śrubokręta. (O ile dobrze pamiętam, bo 156 już nie mam).
    Co do wstecznego, to najlepiej poprosić o pomoc elektryka.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #3
    Wuerbe
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuje za szybką odpowiedz okazało się że go znalazłem tak sądzę na korek to nie wygląda tylko na płaską śrubkę na płaski śrubokręt czarną która nie jest na górze chłodnicy tylko na ścianie w stronę silnika
    Co do świateł wyczytałem że może to też być kabel ponoć lubią się przecierać , ale jak by ktoś mi mógł bardziej wytłumaczyć gdzie znajdę ten czujnik najpierw od tego chciałbym zacząć , na elektronice się znam naprawiam telefony komórkowe ) wiec raczej sobie poradzę już robiłem kilka rzeczy przy autach znajomych ale muszę być 100% pewny gdzie to dokładnie jest , mieszkam obecnie za granicą i wiesz tu przynajmniej u mnie nie wolno grzebać przy aucie pod blokiem tzn naprawiać za to duży mandat grozi a mieszkam na osiedlu gdzie przewaga jest starszych ludzi wiadomo jak to jest cały dzień w oknie..
    Ostatnio edytowane przez Wuerbe ; 24-09-2012 o 16:25

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wuerbe Zobacz post

    Dziękuje za szybką odpowiedz okazało się że go znalazłem tak sądzę na korek to nie wygląda tylko na płaską śrubkę na płaski śrubokręt czarną która nie jest na górze chłodnicy tylko na ścianie w stronę silnika
    Otóż to.
    Tylko się nie poparz, bo odpowietrzać należy przy rozgrzanym silniku.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Podobne wątki

  1. Kilka pytań, kilka problemów.
    Utworzone przez redek83 w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 14:18
  2. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48
  3. Kilka pytań
    Utworzone przez michal0401090 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-12-2011, 12:50
  4. 2.0 V6 TB kilka pytań...
    Utworzone przez Gino w dziale 166
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 11-03-2011, 18:35
  5. [155] AR 155, kilka pytań
    Utworzone przez yerzoll w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 21-01-2011, 15:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory