Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: 1,9 JTD 105KM - nie odpala i nie ma błędów w ECU

  1. #1
    lato8
    Gość

    Lightbulb 1,9 JTD 105KM - nie odpala i nie ma błędów w ECU

    Witam.

    Nastał problem, który mnie przywiódł na forum

    Moja alfa nie odpala, nie ma błędów na kompie.

    Ciśnienie paliwa jest w liswie CR, pompa w baku pracuje, czujniki wałka i wału sprawne, obroty silnika komputer widzi, immobiliser gaśnie. rozrząd nie przestawiony, kompresja jest. Nowy filtr paliwa, czyszczony regulator cisnienia na pompie, ale nie był brudny, nowa ropa w baku.

    Miejscowy spec zaczyna sprawdzać wszystko po kolei, ale też jest bez pomysłu.

    Objaw taki, jak by do cylindrów nie dostawało się paliwo, czyli wtryski dead, ale wszystkie na raz ? Przelewami nic nie wylewa się, lekko kropelkują czyli niby ok.

    Nie bardzo wiem-y co robić wiec szukam rady.

    EDIT:

    TaDam!!!

    Uszkodzony sterownik nie wysterowywuje wtrysków, impuls wysyła, ale nie dociera, "naprawa sterownika" rozwiazala problem, alfa pali jak nowa. Co bylo zepsute spec nie powiedział, ale płaci się za KNOW HOW, auto w pół dnia zrobione.
    Ostatnio edytowane przez lato8 ; 26-09-2012 o 16:32 Powód: Rozwiazanie problemu

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Alfa Romek 146, 1.4 TS
    Postów
    113

    Domyślnie

    Kolego,

    Pierwsze co przyszło mi na myśl to świece, ale w JTD powinien nawet i bez świec odpalić.
    Druga kwestia to rozrusznik, sprawdź czy się nie poluzował np. na szpilkach ( nie wiem jakie jest mocowanie w tym aucie ).

    Chodzi o to, że JTD potrzebuję na prawdę dużo mocy rozruchowej aby auto odpaliło. W jednym z aut, które miałem i nie odpalało, jako przyczyna okazał się poluzowany rozrusznik, który przy rozruchu zabierał trochę mocy na jego własne drganie i nie szło porządnie zakręcić.

    Sporo rzeczy sprawdziłeś, proponuję jeszcze zajrzeć do układu dolotowego, luknąć na przepustnicę czy się otwiera itp.
    Ostatnio edytowane przez dymek1000 ; 26-09-2012 o 11:43

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Brzesko
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti JTD
    Postów
    337

    Domyślnie

    Cytat Napisał dymek1000 Zobacz post
    luknąć na przepustnicę czy się otwiera itp.
    w jtd????

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał dymek1000 Zobacz post
    luknąć na przepustnicę czy się otwiera itp.
    W JTD????
    to objaw typowy dla ts, ja bym szukał od strony wtrysków,podmień jak masz od kogo może pomoże
    'Nie uważaj się za fana motoryzacji póki nie kupisz Alfy,póki nie doświadczysz huśtawki bólu,rozczarowania i agonii po krótkiej chwili gdy wszystko jeszcze działało i byłeś na dobrej drodze'
    Jeremy Clarkson

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Alfa Romek 146, 1.4 TS
    Postów
    113

    Domyślnie

    Może i masz rację, aczkolwiek lepiej sprawdzić niż nie sprawdzić.

    Czy w JTD jest czujnik wody na filtrze paliwa? Jeżeli jest to sprawdź go, kable zasilające go oraz bezpiecznik od niego.

  5. #5
    lato8
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dymek1000 Zobacz post

    Sporo rzeczy sprawdziłeś, proponuję jeszcze zajrzeć do układu dolotowego, luknąć na przepustnicę czy się otwiera itp.
    Swiece wymienione, ale bez nich powinien palic w tych temperaturach, faktycznie szybko rozladowywuje akumulator, ale kompresja jest i to czuc na rozruszniku.

    Cisnienie nabija do 400 barow tyle ile wymaga w danej chwili komputer, to samo z zaworem na pompie otwiera sie na ok 30%

    Przepustnicy nie sprawdzalem, nie wiedzialem, że taka jest, gdzie jej szukać ? to przepustnica do gaszenia ? na kolektor ssacy nachodzi od razu rura od IC.

    Na plaku chodzi, póki go psikam, przestaje- silnik gaśnie.

    Na filtrze jest tylko grzałka paliwa ktora ma sie uruchomić poniżej 0 stopni, bezpieczniki sa ok, komputer nie znajduje żadnego błędu.

    Podejrzewam wtryski, ale 4 na raz ? poza tym, wtryski nie przelewają paliwa powrotami
    Ostatnio edytowane przez lato8 ; 26-09-2012 o 14:03

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Alfa Romek 146, 1.4 TS
    Postów
    113

    Domyślnie

    W takim razie raczej ewidentnie problem jest z układem paliwowym. sprawdź czy w ogóle paliwo jest podawane poza filtr, a następnie trzeba by jakoś wtryski sprawdzić. Chyba najlepiej wyjąć je i niech fachowiec sprawdzi. Jakie napięcie podawane jest na wtryski? jest w ogóle impuls?

    Może ktoś z forum jeszcze doradzi jak sprawdzić te wtryski, z tego co pamiętam to kiedyś widziałem jak koleś wyjął wtryski i podłączył do każdego rurkę, która wsadzona była do jakieś zbiorniczka, aby paliwo nie uciekło. Facet kręcił i sprawdzał, czy wtryski podają, ale to raczej prowizoryczne i spartańskie sprawdzenie.

    Więcej na razie nie jestem w stanie pomóc.

    PS: po głowie cały czas chodzi mi czujnik wody w filtrze paliwa, wiem że właśnie jego uszkodzenie uniemożliwia odpalenie auta, upewnij się czy aby na pewno Twój silnik takowego nie posiada.

    Poczekajmy, aż ktoś jeszcze wypowie się w sprawie w/w. czujnika.

  7. #7
    lato8
    Gość

    Domyślnie

    filtr wymienilem i w starym czujnika nie było, nie było też żadnej wolnej wtyczki na jego podpiecie, sam czujnik wkreca się zamiast tego czarnego korka do spuszczania wody i tyle

  8. #8
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Ustroń
    Auto
    145 JTD
    Postów
    171

    Domyślnie

    Pod fotelem kierowcy jest bezwładnosciowy wyłacznik - wciśnij przycisk który tam jest.

  9. #9
    lato8
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał evo Zobacz post
    Pod fotelem kierowcy jest bezwładnosciowy wyłacznik - wciśnij przycisk który tam jest.
    To nie bylo takie proste, guzik sprawdzony był, po jego zalaczeniu na desce zapala się przekreślony kanister i tylko jest odcinana pompka paliwa w baku

  10. #10
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Ustroń
    Auto
    145 JTD
    Postów
    171

    Domyślnie

    Yhm... A bezwładnościowy wyłacznik pompy paliwa?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-12-2014, 12:29
  2. Czasem nie odpala 1.6 105KM
    Utworzone przez wisnia1917 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-12-2014, 12:21
  3. Brak napięcie , alfa nie odpala brak błędów
    Utworzone przez rychuslu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-08-2014, 08:07
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-11-2013, 09:54
  5. [145] jtd 1.9 105km: brak odpowiedzi ecu, kontrolka układu wtryskowego, nie odpala
    Utworzone przez diretisima w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-01-2011, 10:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory