Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Potrzebna pomoc okolice międzyrzecza lubuskie

  1. #1
    don_antonio
    Gość

    Domyślnie Potrzebna pomoc okolice międzyrzecza lubuskie

    Szukam Alfy romeo 156 z silnikiem TS. Sam posiadam taka Alfe z silnikiem 1.8 144km. Problem polega na tym, że samochód był ostatnio u mechanika i mechanik mowił, że w samochodzie trzeba wymienic olej swiece rozrząd+ pompe wody i do tego adaptacja i czyszczenie przepustnicy. Po wymianie wszystkiego samochód czasem dławi się na niskich obrotach. Poźniej mi powiedział, że to wina przepływomierza. Nie jestem tego pewien ponieważ byłem na 3 komputerach w tym w aso fiata i nie ma błędu przepływki. Potrzebuje osoby która by umożliwiła mi podmianę przepływki na 10 min po to by nie pakować znów 500 zł na marnę. Wszyscy jesteśmy alfamaniakami dlatego liczę na wyrozumiałość

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar gechu
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    konin,bełchatów
    Auto
    156 1.8ts
    Postów
    335

    Domyślnie

    kolego odłącz kostkę od przepływki i zobacz czy jest to samo jak tak będziesz miał odpowiedz




    Alfa, czyli walka serca z rozumem

  3. #3
    don_antonio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał gechu Zobacz post
    kolego odłącz kostkę od przepływki i zobacz czy jest to samo jak tak będziesz miał odpowiedz
    nie jest tak samo bo jak odłączę przepławkę to samochód w ogolę nie jedzie nie wkręca się w obroty.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar puszuszek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SUCHEDNIÓW
    Auto
    byla alfa 156 2.0ts 1999, była 156sw 1.9jtd 2000,jest 147 2.0ts selespeed
    Postów
    294

    Domyślnie

    Z tego co wim to w ten sposub sprawdza sie przeplywomierz w jtd a nie w ts

  5. #5
    don_antonio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał puszuszek Zobacz post
    Z tego co wim to w ten sposub sprawdza sie przeplywomierz w jtd a nie w ts

    problem chyba rozwiazany. Wiec tak o dzis odbylem probna jazde. odlaczylem przeplywke gazujac dalo sie nawet jechac ale jak tylko obroty spadaly gasl silnik. Wiec podlaczylem przeplywke spowrotem. A pozniej odlaczylem sonde lambda. ( tylko wtyczke pod maska) samochod zacząl odrazu lepiej chodzic. zero dlawiania sie na niskich obrotach. duzo lepsze przyspieszenie. obroty na jalowym spadly gdzies do 900 wczesniej bylo 1000-1100. Jak myslicie w takim razie winna jest sonda? czy taka sonda będzie dobra

    http://allegro.pl/sonda-lambda-alfa-...704514390.html

    Dla przypomninia rok produkcji 1997 moc 144 km sedan. pojemnosc 1.8

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Giulietta 1,4 TB
    Postów
    221

    Domyślnie

    Jak chcesz to spróbuj kupić tą sondę, ale ja gdy miałem moją uszkodzoną, to wolałem nie ryzykować wywalenia kasy w błoto i od razu kupiłem oryginał Boscha. Co prawda 300 zł na sondę nie jest mało i nawet gość w sklepie proponował mi jakiś zamiennik, ale nie skorzystałem. Kupując to z aukcji nie masz pewności, czy na pewno ma takie parametry i charakterystykę jak powinno mieć. A Alfa lubi się zemścić za oszczędności. Jak już coś robisz, to zrób to porządnie. Pozdrawiam

  7. #7
    don_antonio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał buksal Zobacz post
    Jak chcesz to spróbuj kupić tą sondę, ale ja gdy miałem moją uszkodzoną, to wolałem nie ryzykować wywalenia kasy w błoto i od razu kupiłem oryginał Boscha. Co prawda 300 zł na sondę nie jest mało i nawet gość w sklepie proponował mi jakiś zamiennik, ale nie skorzystałem. Kupując to z aukcji nie masz pewności, czy na pewno ma takie parametry i charakterystykę jak powinno mieć. A Alfa lubi się zemścić za oszczędności. Jak już coś robisz, to zrób to porządnie. Pozdrawiam
    tylko pytanie czy to sonda jak sie ja odepnie to samochod lepiej chodzi ma wiecej mocy i to o duzo bo tak to zolw... pytanie tylko czy moze sonda jest dobra a zapchany kat ? bylem ostatnio pod kompem i nie bylo bledu ani przeplywki ani sondy... ale diagnosta stwierdzil ze parametry sa podwyzszone i trzeba zaczac od rozrzadu swiec i uszczelnienia dolotu. wszystko zrobilem ale poprawy nie ma.

    mysle ze jakis spec z forum pomoze rozwiklac problem albo moze jest z lubuskiego to podjechalbym i zaplacilbym za sprawdzenie

Podobne wątki

  1. potrzebna pomoc 159 SW
    Utworzone przez kecaj w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-10-2011, 06:38
  2. Ketrzyn i okolice potrzebna pomoc
    Utworzone przez gramster w dziale Warmińsko-mazurskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-02-2011, 22:51
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-11-2010, 16:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory