Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Ogrzewanie kabiny

  1. #1
    Piotrek76
    Gość

    Domyślnie Ogrzewanie kabiny

    Witam,

    może na forum już był poruszany ten temat, ale ja po godzinie czasu nie znalazłem.

    Posiadam Alfe 149 1,9 Jtd 16 problem polega na tym, że moje auto straciło ogrzewanie kabiny, czyli nawiew ciepłego powietrza, dziwne jest, że gdy tylko spadnie temperatura powietrza po niżej zera nawiew ciepłego powietrza nie działa, a gdy temperatura jest po wyżej zera lub bliska zeru wszystko jest ok. Jeśli chodzi o temperaturę silnika to jest ok. na poziomie 90 stopni. Jeśli ktoś już się spotkał z takim problemem to proszę o pomoc.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar sebaaaaaaaa
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 1.9 JTD 105 KM Była Alfa Romeo 166 2.4 JTD Jest Alfa Romeo GT 1.9J
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Kolego pewnie nikt nie będzie widział co może być w Twojej Alfie "149"

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Temat wrzucony na ogólnym - w podpisie 156 w temacie 149. Widziałem na forum całkiem sporo tematów odnośnie niedziałającego ogrzewania. Ale chyba jak komuś przestało dmuchać ciepłym powietrzem to bez względu na temperaturę zewnętrzną.
    Ostatnio edytowane przez drift-r ; 08-12-2012 o 21:26

  4. #4
    Piotrek76
    Gość

    Domyślnie

    no tak !! Każdy by się domyślił, że chodziło mi o 147 prócz ciebie

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Coś czuję, że jednak nie każdy zwłaszcza, że masz w podpisie Auto: Alfa Romeo 156 1,9 Jtd

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar sebaaaaaaaa
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 1.9 JTD 105 KM Była Alfa Romeo 166 2.4 JTD Jest Alfa Romeo GT 1.9J
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    No Piotrek widzisz nie jestem sam

    A tak na poważnie to diesel musi zrobić ok 5-10 km żeby zaczeło lecieć ciepło, zasłoń może chłodnice to może będzie szybciej, w Alfach też jest problem z klapami nawiemu ciepło/zimno

  7. #7
    Piotrek76
    Gość

    Domyślnie

    Jak napisałem silnik nie ma problemy by nagrzać się do 90 stopni, tą temperaturę osiąga bez problemu a z nawiewu leci zimne powietrze, zastanawiam się czy to nie problem z nagrzewnicą ?

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    sebaaaaaaaaa, ale On napisał że nie leci ciepło nawet po nagrzaniu silnika do tych roboczych 90ciu stopni.. więc to raczej nie od tego, ale fakt racje w tym masz, w dieslach tak już jest. Mam passata B5 1.9 TDI więc wiem jak to jest, za Nim silnik złapie trochę temperatury.
    Sprawdź nagrzewnicę, może Ona szwankuje.. ale w sumie to byłoby bez różnicy czy na dworze jest zimno czy ciepło.

    #edit. Piotrek wyprzedziłeś mnie
    Ostatnio edytowane przez Tytanowy ; 08-12-2012 o 22:59

  9. #9
    Użytkownik Ogier Avatar artur76
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    166 V6
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek76 Zobacz post
    Witam,

    może na forum już był poruszany ten temat, ale ja po godzinie czasu nie znalazłem.

    Posiadam Alfe 149 1,9 Jtd 16 problem polega na tym, że moje auto straciło ogrzewanie kabiny, czyli nawiew ciepłego powietrza, dziwne jest, że gdy tylko spadnie temperatura powietrza po niżej zera nawiew ciepłego powietrza nie działa, a gdy temperatura jest po wyżej zera lub bliska zeru wszystko jest ok. Jeśli chodzi o temperaturę silnika to jest ok. na poziomie 90 stopni. Jeśli ktoś już się spotkał z takim problemem to proszę o pomoc.

    Pozdrawiam
    Sprawdź poziom płynu w układzie chłodzącym silnika, z doświadczenia wiem, że nawet mały ubytek ma wpływ na ogrzewanie wnętrza i nie ma wpływu na temperaturę silnika (jego przegrzanie z powodu braku chłodziwa). W Alfie nigdy tak nie miałem, ale w innym aucie w rodzinie (Lanos matki) tak właśnie było.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomasz159
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Polska Legionowo
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 JTDm, 16V, 150km, 2008, Distinctive
    Postów
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek76 Zobacz post
    Witam,

    może na forum już był poruszany ten temat, ale ja po godzinie czasu nie znalazłem.

    Posiadam Alfe 149 1,9 Jtd 16 problem polega na tym, że moje auto straciło ogrzewanie kabiny, czyli nawiew ciepłego powietrza, dziwne jest, że gdy tylko spadnie temperatura powietrza po niżej zera nawiew ciepłego powietrza nie działa, a gdy temperatura jest po wyżej zera lub bliska zeru wszystko jest ok. Jeśli chodzi o temperaturę silnika to jest ok. na poziomie 90 stopni. Jeśli ktoś już się spotkał z takim problemem to proszę o pomoc.

    Pozdrawiam
    jeśli jest tak jak piszesz, to pierwsze co mi się nasunęło po przeczytaniu twojego posta, że jeśli dolewałeś dużooooo ostatnio płynu bo pod maskę zaglądasz "od czasu do czasu" to w układzie może byc "lewe powietrze" i może on wymagać odpowietrzenia. Pozdrawiam

    Napisz jak rozwiażesz ten problem.

Podobne wątki

  1. [146] oświetlenie kabiny
    Utworzone przez sierra1992 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-07-2013, 21:18
  2. [145] Dmuchawa kabiny
    Utworzone przez airbob w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-12-2012, 22:46
  3. ogrzewanie kabiny
    Utworzone przez niedobroszek w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-10-2011, 18:20
  4. [166] oswietlenie kabiny
    Utworzone przez rafal0717 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-01-2009, 19:47
  5. Kiepskie ogrzewanie kabiny
    Utworzone przez Kuban w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-12-2007, 14:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory